ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הגאדג`טיה 
חדש: הגאדג'טיה 

חדש: הגאדג'טיה

 
הגאדג`טיה |
 
דנה פאר

איתורן למניעת גניבה של חפצים, משדר FM להשמעת קבצי מוסיקה ברדיו של האוטו, נרות אלקטרוניים ליצירת אווירה רומנטית ומחמם USB לכוסות קפה. דנה פאר יוצאת לבדוק את הגאדג'טים שמציעות לנו חנויות ישראל בטור ביקורת חדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(לא) שכחו אותי בבית - DBW0751

לוקייטור DBW0751. יעיל אבל מציק
 לוקייטור DBW0751. יעיל אבל מציק   
בשוק המעצבים האחרון גנבו לי את התיק. בסך הכל הנחתי אותו לרגע בצד כשמדדתי שמלה, ותוך חצי דקה הוא כבר לא היה שם. הסיפור הזה גרם לי לרוץ ולנסות את הלוקייטור DBW0751, שייעודו מניעת אובדן, גניבה ושיכחה של חפצים. המכשיר מורכב משתי יחידות קטנות: מקלט, שנמצא בכיסו של המשתמש; והמשדר, שמוצמד לחפץ עליו מבקשים להגן. ברגע שנוצר בין היחידות מרחק של יותר משלושה מטרים - המקלט מתחיל לצפצף והדרך היחידה להשתיקו היא לחזור לטווח הביטחון.

הלוקייטור התגלה כבלתי יעיל במניעת שיכחה של חפצים כשיוצאים מהבית, וזאת משתי סיבות: ראשית, אם אתם זוכרים לקחת אותו איתכם - אין שום סיבה שתשכחו את החפץ שחששתם לשכוח. שנית, הלוקייטור יכול להוציא אתכם מדעתכם כשאתם עדיין בבית, כי ברגע שתתרחקו מהארנק, המפתחות או כל עצם אחר שאליו חיברתם את המשדר - הוא יטריף אתכם בצפצופים.

אז למה הוא כן שימושי? בעיקר למצבים בהם אתם נמצאים מחוץ לבית ומעוניינים למנוע מצב של אובדן או גניבה. הארנק כבר לא ייפול מהכיס והמצלמה וה-iPod לא יגיעו לידיהם של כייסים וגנבים. אחרי מה שקרה לי בשוק המעצבים, אני מרגישה הרבה יותר רגועה כשאני יוצאת מהבית עם המקלט בכיס והמשדר בתיק. אולי מדי פעם יהיו תקלות, כשאשאיר את התיק על כסא בבית הקפה ואלך לשירותים - אבל זה שווה את זה.

למען ההגינות ראוי לציין שהתלבטתי בין שלושה לארבעה כוכבים, אבל בסוף נפלה ההחלטה על שלושה - גם כי הוא יעיל רק למצבים ספציפיים יחסית, וגם כי אין למשתמש אפשרות לשנות את טווח הביטחון של המכשיר.
 
 
מוצר מצוין, כל עוד זוכרים שהוא יעיל בעיקר למניעת אובדן או גניבה של חפץ יקר כשנמצאים מחוץ לבית. מוצלח במיוחד לטיולים.

באדיבות דאטא כחול-לבן בע"מ. מחיר: 99 ש"ח.
 
 

בגלל המוזיקה - משדר FM לרכב

משדר FM לרכב. עובד, אבל יקר
 משדר FM לרכב. עובד, אבל יקר   
המשדר הזה פשוט וקל לתפעול, וניתן לומר זאת גם לזכותו וגם לחובתו. לזכותו ייאמר שחרף העובדה שהגיע לרשותי ללא הוראות הפעלה, הצלחתי לתקוע אותו למצת של המכונית ולהבין איך מפעילים אותו כמעט מבלי להסתבך. לחובתו ייאמר שהמסך קצת מאכזב. אין לו תצוגה אלפא-נומרית, אין חלוקה לתיקיות, והדרך היחידה לנווט בין השירים היא לעבור אחד אחד על פני מספרים סידוריים.

בסך הכל, המשדר עושה בדיוק את מה שהוא מתיימר לעשות: מעביר את המוסיקה מנגן ה-MP3 אל הרדיו של המכונית. תדר ברירת המחדל שלו הוא 88.1 FM, אבל אפשר גם לסרוק את התדרים ידנית ולהחליף ביניהם. טווח התדרים לא גדול במיוחד (14 תדרים), אבל בהחלט מספיק. את הנגן אפשר לחבר למשדר בשתי דרכים: דרך יציאת USB או דרך Line-In. אם מחברים אותו דרך ה-USB עוברת כל השליטה למשדר, בעוד שחיבור בצורה השניה מאפשר להמשיך ולשלוט על השירים דרך הממשק של הנגן (מה שפותר את בעיית המסך והניווט בין השירים).

הפיצ'ר הכי נחמד במשדר הוא העובדה שבכלל לא חייבים נגן MP3, מספיק לחבר כל זכרון USB נייד - כגון דיסק און קי רגיל עם שירים - ליציאת ה-USB. עם זאת, יש להקפיד שעל ההתקן יהיו רק קבצי MP3, כי כאשר בדקנו זכרון שבו אחסנו גם קצבים מסוגים אחרים (מסמכים, תמונות), המשדר לא הצליח לזהות ולבודד מביניהם את קבצי המוסיקה. המשדר יכול גם להשמיע קבצי MP3 מכרטיסי זכרון SD/MMC.

איכות המוסיקה סבירה בהחלט. לפעמים נשמעים רעשים קטנים במעבר בין שירים, אבל זה כמעט בלתי מורגש.
 
 
בסך הכל מדובר ביופי של מוצר, מאד שימושי, פשוט ומוצלח - אבל במחיר כזה היו יכולים להשקיע קצת יותר בתצוגה של המסך.

באדיבות USBid. מחיר: 379 ש"ח.
 

רק בגלל הריח - נר אלקטרוני

נר אלקטרוני. רומנטי ומוצלח
 נר אלקטרוני. רומנטי ומוצלח   
הנר האלקטרוני גרר תגובות נלהבות כמעט מכל מי שראה אותו. ובאמת, הנר הזה - שגם דולק, גם מדיף ריח ניחוח וגם מחליף צבעים לכל צבעי הקשת - עושה בדיוק את מה שהוא אמור לעשות ומשרה אווירה רגועה ורומנטית בחדר. אפילו נסיינית שהעידה על עצמה שהיא "ממש לא בנאדם של נרות", התלהבה.

המוצר יכול לתפקד כנר רגיל לכל דבר, אבל להשתמש בו רק בצורה כזאת יהיה בזבוז משווע. בגוף הנור טמונה נורת LED חזקה שמחליפה צבעים ומופעלת על ידי שלוש סוללות AA. אפשר כמובן להשתמש רק בנורה עצמה, אבל הכי כיף להדליק גם את הפתיל באש אמיתית וליהנות מהאווירה המיוחדת שהשילוב הזה יוצר. יש גם כפתור המאפשר "לקבע" את הנר על צבע אחד. הוא משווק בשלושה ריחות אפשריים: לבנדר, וניל וטבעי. ריח הלבנדר לא זכה לפופולריות גדולה אצלי בבית, אבל זה כבר באמת עניין של טעם אישי.

עוד יתרון של הנר האלקטרוני הוא שניתן להשתמש בו כתחליף מוצלח במקומות בהם רוצים ליצור אווירה רומנטית אבל קיימת בעיה להדליק נרות רגילים - כמו חדר מלון עם גלאי עשן. ולמי שרוצה לחסוך כסף חשוב לדעת: אין צורך להחליף את בסיס הנר. חלק מהדגמים כוללים גומחה קטנה בחלק העליון, המיועדת לנרות קטנים שניתנים להחלפה.
 
 
מקסים, יוצר אווירה רומנטית ומיוחדת. נפלא בתור מתנה.

באדיבות דאטא כחול-לבן בע"מ. מחיר: 79 ש"ח.
 

קר, קר, מתקרר - מחמם קפה

מחמם קפה. או שלא
 מחמם קפה. או שלא   
ההתחלה דווקא היתה מבטיחה: חיברתי את מחמם הקפה ליציאת ה-USB של המחשב ונגעתי בפלטה כעבור מספר מועט של שניות. למרבה התמיהה, הפלטה היתה חמה מאד. הייתי מרוצה, ומיהרתי למטבח להכין קפה בכוס האהובה עלי. כשחזרתי למחשב הנחתי אותה על הפלטה וגיליתי שהגודל מתאים. כן, אין ספק שעד כה הכל הלך מצויין.

אלא שהבעיה התחילה כשהמחמם פשוט לא עשה כלום. לא היה שום הבדל משמעותי בין פרק הזמן שלקח לקפה להתקרר בזמן שהיה על הפלטה לבין היום יום. חשבתי שאולי ככל שאשתה יותר וכמות הנוזל בכוס תקטן, תהיה למחמם יותר השפעה, אבל גם הניסיון הזה לא צלח. הקפה המשיך להתקרר ממש כמו קפה רגיל. בואו נגיד שגם אם היה איזשהו הבדל, אין ספק שלא מדובר במשהו משמעותי.

מאחר וזכוכית היא לא חומר שידוע כמוליך חום מוצלח, החלטתי לתת למחמם עוד צ'אנס עם כוס מתכת, שהיא גם קטנה יותר וגם אמורה להוליך חום בצורה טובה יותר. גם כאן ציפתה לי אכזבה מרה בתום התהליך. החום אומנם נשמר מעט יותר, אבל ההבדל היה זניח לגמרי.
 
 
אפשר לקנות, אבל מחמם קפה לא תקבלו - רק Hub USB עם ארבע יציאות.

באדיבות דאטא כחול-לבן בע"מ (מחיר: 54 ש"ח) ו-USBid (מחיר: 79 ש"ח).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by