ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עבד לי כבשה 

עבד לי כבשה

 
 
ליאור באקאלו

ממש לא צריך תוכנה כדי לשפץ את התמונות שלכם רגע לפני המסע ל-Flickr. ברשת אפשר למצוא המון אתרי עיבוד תמונה מצויינים, שיעשו את העבודה בחינם. אז איך בוחרים? טוב ששאלתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הפעולות הבסיסיות (אילוסטרציה: ASAP)
 כל הפעולות הבסיסיות (אילוסטרציה: ASAP)   
בימינו כבר ממש לא צריך להשתמש בתוכנה כדי לשפר את התמונה שהרגע הורדתם מהמצלמה הדיגיטלית. גם ככה אתם ממילא נמצאים רגע לפני העלאת התמונה ל-Flickr או אתר שיתוף תמונות אחר, אז למה לא לשפצר את התמונות שלכם ישירות מהדפדפן ובסוף העבודה לשלוח את יצירת המופת ישירות אל הרשת?

על הרישיון של פוטושופ או ההתקנה של The GIMP אולי קצת מוקדם לוותר, אבל אם כל מה שאתם צריכים מסתפק בפעולות עריכה די בסיסיות והעלאת תמונות לרשת, בהחלט יש לנו מה להציע לכם. היתרון המרכזי של עריכת תמונה מקוונת הוא כמובן הניידות שלה וחוסר התלות במחשב ספציפי. כמו בהרבה תחומים אחרים גם בכל הקשור לעיבוד תמונה מקוון יש ברשת מגוון עצום, כשלכל אתר יש את היתרונות והחסרונות שלו. אנחנו כאן כדי להמליץ לכם כיצד לבחור.
 

Snipshot

 
אם כל מה שאתם צריכים הן כמה פעולות בסיסיות של גזירה, שינוי גודל וקצת משחק עם צבעים, Snipshot יהיה מצוין בשבילכם. אתר מבוסס AJAX זה מציע ממשק משתמש אינטואיטיבי ופשוט להחריד, שמציג בבולטות את כל הכלים הנדרשים לעריכת תמונה בסיסית. Snipshots מאפשר לערוך תמונות שתעלו מהמחשב או ישירות מהאינטרנט (באמצעות הדבקת כתובת URL) ומסוגל להתמודד עם קבצים בגודל של עד 10MB או 25 מגה-פיקסל.

אחרי שסיימתם להשתמש בכלי העריכה של האתר תוכלו לייצא את התמונה המוגמרת ישירות ל-Flickr או Webshots, או לשמור אותו במחשב האישי (בפורמטים GIF, JPG, PDF, PNG או TIF). בונוסים נוספים שמציע Snipshot הם שיפור התמונה בלחיצת כפתור (Enhance) והאפשרות לייבא קובץ PDF (רק עמוד ראשון) או SVG.
 
 
בעינינו, האפשרות השווה ביותר של Snipshot היא דווקא כפתור Bookmarklet, אותו ניתן להוסיף לסרגל הדפדפן (פיירפוקס, אקספלורר או ספארי). לחיצה אחת על הכפתור תעלה את כל התמונות בעמוד האינטרנט בו אתם צופים למעין עמוד טרום עריכה, שבו תוכלו לבחור את התמונה שברצונכם לערוך ב-Snipshot.

אבל אם רציתם לשנות גודל תמונה נכונה לכם מידת מה של אכזבה. Snipshot מאפשר רק למשוך את התמונה כדי להתאים אותה לגודל החדש, ולא יאפשר לכם לספק במדויק את נתוני האורך והרוחב.
 
 
 

Pixenate

 
בניגוד ליכולת ההתמודדות המרשימה של Snipshot, האתר הבא בסקירה - Pixenate, לא מסוגל להעלות קבצים בני יותר מ-2MB בלבד. נראה שכאן, במקום להתמקד במספר הבייטים שתוכלו לעבד, הפוקוס הוא דווקא על מגוון אפשרויות העריכה.

פוטושופ זה עדיין לא, אבל כן תמצאו כאן יכולות עיבוד תמונה כמו Sepia (החלת גוונים של אותו צבע על כל התמונה), העלמת עיניים אדומות, אפשרות לבחור קטע מסוים מהתמונה ולעבוד עליו בנפרד, יישור תמונה עקומה ועוד. בנוסף, Pixenate מציע כמה כלים המכונים "Fun effects", שיאפשרו לכם לשחק קצת ולהוסיף שלג, מראה של ציור שמן ועוד.

אחד הבונוסים הקטנים של Pixenate הוא דווקא באפשרות הגזירה מחדש של התמונה שהוא מציע. כאן ניתן להקליד בדיוק את המידות המבוקשות, ולבחור האם היחס בין האורך לרוחב יישמר או לא.
 
אינכם בטוחים מה עושה כל אחד מכפתורי הכלים בממשק של Pixenate? אין בעיה: העמדת סמן העכבר מעל כפתור תביא להופעתו של בלון ובו תיאור קטן של האפשרות אותו הוא מציע. אם הצלחתם להתגבר על הממשק המכוער של האתר וסיימתם להתעלל בתמונה שלכם, תוכלו לשמור אותה במחשב (בפורמט JPG בלבד) או להעלות אותה ישירות ל-Flickr או Webshots.
 
 

Pixer.us

 
אם הממשק העמוס של Pixenate בילבל אתכם אבל לא בא לכם לוותר על האפשרויות, כדאי שתעיפו מבט על Pixer.us. כאן תמצאו ממשק ידידותי ונוח שמציע את כל כלי העריכה הבסיסיים (גזירה, שינוי גודל, סיבוב וכדומה), וכן כמה אפקטים נפוצים, כמו החלת צבע אחד על כל התמונה, Blur ו-Sharpen. תוכלו להיעזר גם בכמה אפקטים משעשעים יותר, דוגמת מראה של ציור שמן, עננים, פיקסול ועוד. בסיום העבודה תוכלו לייצא את היצירה המוגמרת חזרה אל המחשב, בפורמטים JPEG, GIF, BMP ו-PNG.

החסרון העיקרי של Pixer.us בהשוואה לשני האתרים הקודמים שסקרנו, הוא שכאן לא ניתן לטפל בתמונות מהרשת, אלא רק בתמונות המועלות מהמחשב המקומי. חסרון נוסף הוא ש-Pixer אמנם התמודד בהצלחה עם קבצים בגודל של כמה וכמה מגהבייט, אבל הוא לא הקטין את התמונה כך שנראה אותה במלואה, אלא הציג רק חלק ממנה ואיפשר לנו לנווט בתוך התמונה עצמה.
 
בעיה אחרת היתה באפשרות הקטנת התמונה: אמנם ניתן לשמור על היחס בין האורך לרוחב, אך לא ניתן להקליד מידה מבוקשת (כמו 500 פיקסלים, למשל) כך ש-Pixer ישנה את גודל התמונה בדיוק לגודל המבוקש. עדיין, מדובר באפשרות משוכללת יותר מב-Snipshot למשל.
 
 

Picnik

 
שלושת הכלים שהצגנו לכם עד עכשיו אמנם מציעים כלי עיבוד גרפיים מתקדמים יותר או פחות, אבל לכולם יש חסרון בולט אחד: אתם צריכים למצוא את התמונה בעצמכם. ב-Picnik אפשר לערוך תמונה בלי להכין אחת מראש. אתר זה יאפשר לכם לבצע חיפוש תמונות ביאהו או Flickr (כולל חיפוש תמונות ברישיון CC), או לייבא תמונה ממצלמת רשת. כל זאת כמובן בנוסף לאפשרויות הפשוטות יותר של ייבוא תמונה מהמחשב או מאתר כלשהו.

Picknik הגיח לאוויר העולם רק בתחילת פברואר וכבר הוא מציע ממשק ואינטואיטיבי שכולל את כל אפשרויות העריכה הבסיסיות. זמן התגובה שלו מרשים ביותר ושואף לאפס גם כשעובדים על קבצים גדולים במיוחד. עדיין לא ניתן למצוא בו אפשרויות עריכה מתקדמות יותר, אך באתר מצויין שהן נמצאות בפיתוח.
 
בסיום העבודה תוכלו לבחור בין שש אפשרויות הייצוא השונות שמציע Picnik. האפשרויות הפשוטות יותר הן שמירת הקובץ המוגמר במחשב המקומי (בפורמטים JPG, GIF, PNG, BMP, PDF ו-TIF) שליחת התמונה ישירות להדפסה, או שליחתה במייל. אם אתם חפצים במשהו מורכב יותר תוכלו להעלות את התמונה ישירות לחשבון ה-Flickr שלכם או לשלוח אותה במייל לאחד מ-16 אתרי שיתוף התמונות הנתמכים ב-Picnik.
 
 

Fauxto

 
עד עכשיו הראנו לכם כלים שגם במקרה הטוב לא מתרוממים יותר מדי מעבר לפעולות עיבוד תמונה די בסיסיות. אבל Fauxto מצליח להתרומם מעל הפיצ'רים ה"רגילים", והוא הכלי היחידי שנתקלנו בו שמאפשר לבצע עבודה בשכבות (Layers) ברשת, ממש כמו פוטושופ. חבל שליתרון הזה יש מחיר: כדי להשתמש בשירותיו האדיבים של Fauxto תתבקשו ליצור שם משתמש חינמי באמצעות כתובת מייל.

כדי להתחיל בעבודה בחרו ב-File ולאחר מכן ב-Open Web Image. בתפריט החדש תוכלו לבחור בין העלאת תמונה מהמחשב, מהרשת או ממאגר התמונות של האתר.

אחת האפשרויות החביבות של Fauxto היא שניתן לעבוד על מספר תמונות בו זמנית, שכל אחת מהן תהיה זמינה מלשונית (Tab) אחרת בראש משטח העבודה. בנוסף, מעבר לפעולות עריכה, תוכלו להשתמש בו גם כדי לצייר בעצמכם, באמצעות מספר כלים בסיסיים.
 
החסרון הבולט ביותר שנתקלנו בו כשבחנו את האתר היה פרק הזמן הארוך שלקח ל-Fauxto להעלות או לשמור תמונות. גם הפורמטים אליהם ניתן לייצא את העבודות המוגמרות היו מוגבלים למדי, וכללו קבצי PNG והפורמט המיוחד של האתר - FXO.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by