ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
צעד נוסף לאינטל במלחמה על הסלולרי 
 
 אינטל לא נבהלת מהר מהתחרות בתחום הסלולרי (אתר החברה)   
 
מערכת חיים ברשת

יצרנית השבבים הגדולה ביותר בעולם השיקה מארזי שבבים חסכוניים במקום עבור טלפונים ניידים; המתחרה Texas Instruments לא קופאת על שמריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת אינטל, יצרנית השבבים הגדולה ביותר בעולם, חשפה היום מארזי מיקרו-מעבדים חדשים לטלפונים סלולריים. מדובר בענף בו אינטל עדיין נחשבת לשחקנית קטנה למדי, מול השולטת בו כיום, חברת Texas Instruments. בחברה מקווים כי השבבים החדשים יעזרו לה לתפוס נתחי שוק נרחבים ולהגיע לשליטה בענף, למרות התחרות הרבה.

החברה הציגה שני מארזי שבבים כחלק מ"ארכיטקטורת לקוח האינטרנט האישי" של החברה. הם אמורים לחסוך מקום רב בשל העובדה שהם מכילים מעבד ושבבי זיכרון פלאש. שבבי הזיכרון חשובים כדי לשמור מידע במכשיר הסלולרי גם כשהוא כבוי. המארזים צפויים לצאת לשוק בתחילת השנה הבאה.

מעבד XScale המתקדם של החברה המותקן במארזים נמצא כיום בשימוש בעיקר במחשבי כף יד. עם זאת, ככל שהטלפונים הסלולריים נהיים מתוחכמים יותר ויותר בחברה מקווים שהמעבד יופץ באופן נרחב גם בניידים.

"אנו מאמינים כי ביצועים טובים יותר, ונוחות בפיתוח תגרום ליצרני הסלולריים לבחור בנו", אמר סטפן לאי, סגן נשיא חטיבת הטכנולוגיה והייצור של אינטל. המטרה של "ארכיטקטורת לקוח האינטרנט האישי" היא לפתח שבב אחד שיכיל את כל המרכיבים הדרושים עבור טלפון סלולרי מתקדם. זאת, כדי לחסוך מקום ולהוריד את צריכת החשמל. בכירי החברה סירבו, עם זאת, לחשוף מתי ייצא לשוק שבב אחד שיוכל גם לעבד את אותות הרדיו של התקשורת הסלולרית.

מהמתחרה, Texas Instruments, ששולטת בכ-50 אחוזים מהשוק, נמסר כי גם היא מתכוונת להשיק בשנה הבאה מעבד משולב עם זיכרון פלאש. בנוסף מסר דובר החברה כי עד שנת 2004 מתוכנן לצאת מעבד יחיד שיכיל את כל המרכיבים הדרושים עבור טלפון נייד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by