ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
והיא אפילו לא ידעה שהיא כזאת 
 
 נערת הצופים של מיקרוסופט   
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט הורידה פרסומת המציגה עדות של משתמשת מק אשר הסבה את דתה ומערכת ההפעלה שלה ועברה לחלונות XP לאחר שזו התבררה כמפוברקת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט ידועה במלחמתה בתעשיית הזיופים, אך מסתבר כי גם היא חוטאת מדי פעם בזיוף קטן פה ושם.

החברה הוציאה פרסומת לחלונות XP, שבה מוצגת משתמשת מקינטוש אותנטית אשר עברה להשתמש בחלונות התארת בפרוטרוט כמה חייה השתפרו בעקבות המעבר. הפרסומת הורדה מאתר האינטרנט של החברה לאחר שבאתר Slashdot התגלה כי מדובר בפרסומת מפוברקת. כך מדווח אתר הרג'יסטר הבריטי.

הפרסומת אותה הציגה מיקרוסופט, ניסתה לחקות את סדרת הפרסומות הוותיקה של חברת אפל, שבה הוצגו גיקים של מחשבים המהללים את המק ונפלאותיו ומתארים כמה מסובכת מערכת ההפעלה חלונות. התמונה בה בחרו אנשי חברת מיקרוסופט כדי לעורר את תחושת ההזדהות והאמון של הגולשים, הייתה של אשה בוגרת נאה ובעלת מראה אחראי. מרחק שנות אור ממשתמשי המק הליוזרים (Luser - משתמש מחשב מפסידן) הנראים תלושים מהמציאות בצורה מזעזעת, שהוצגו בפרסומות של אפל.

"להפתעתי תהליך המעבר (ממק לחלונות) היה קל בדיוק כמו שהבטיחו אנשי השיווק. הייתי מוכנה לעבודה והרצתי את מערכת ההפעלה בפחות מיום אחד, מילת כבוד של ילדת צופים", כך אמרה העדה המהימנה. לדבריה היא "כותבת פרילאנסרית אשר דורשת את הטוב ביותר במחשוב נייד". והיא עושה את כל מה שצריך כדי להאיץ בכ-ו-ל-ם לעבור לחלונות XP- Pro בגלל "תכונות האקסטרה עבור משתמשים ניידים השוות את ההוצאה הנוספת".

"האינטרנט אקספלורר 6 של מיקרוסופט עושה עבורי הרבה יותר ממה שהדפדפן של נטסקייפ אי פעם עשה, ואני גולשת מכורה. החיפושים יותר מהירים, אפשרות ה'היסטוריה' נותנת לי למצוא את האתר שביקרתי בו בשבוע שעבר ואני יכולה לארגן את האתרים החביבים עליי בכל דרך שאני חפצה".

זה המקום לייעץ לאנשי נטסקייפ לבדוק את נושא ה'היסטוריה', המפרסמים של מיקרוסופט אולי עלו פה על משהו.
 
 
הכנסה צדדית

בהמשך אנו מוצאים כי "כותבת הפרילאנס" שלנו עושה גם חלטורות בתמיכה הטכנית של חלונות. היא נותנת לנו עצות והנחיות נקודתיות כיצד להתחבר לרשת, כיצד להתקין את תיבת הדואר שלנו ולייבא את האי-מיילים, כרטיסיות הקשר וכתובות האינטרנט המועדפות שלנו. היא יוצאת מגדרה ממש לגבי "אשף החיבור החדש", שהופך את החיבור למספר חשבונות לקל כרוח.

"זה ממש כמו לנהוג בלקסוס ששכרנו פעם: כשלחצתי על כפתור, מושב הנהג והמראות התכווננו באופן אוטומטי להתאים למטר ששים שלי במקום המטר שמונים של בן זוגי", מתלהבת המומרת החדשה. מה נאמר ומה נגיד, אכן משתמשת חלונות חדשה יוצאת דופן. אנחנו אחרי אי-אלו שנים של שימוש בתוכנות מיקרוסופט עדיין מחפשים את הכפתור הפלאי עליו היא מדברת.

לרע המזל כתב רשת AP, טד ברידיס, ערך בדיקה וגילה מספר עובדות מרעישות. מסתבר כי "חוויותיה של המשתמשת" הגיעו היישר מאשת יחסי ציבור עם חברה באחזקתה של מיקרוסופט, ולא בדיוק מ"כותבת פרילאנסרית במשרה מלאה". החברה בה עובדת הכותבת, ווס רטושאק ושות', למעשה אפילו ייעצה למיקרוסופט על פרסומת זו.

בכל מקרה, אשת יחסי הציבור, או העדה המהימנה, או הרעיונאית, או מי שהיא לא בוחרת להיות, טוענת כי היא אכן עברה ממק לחלונות. שמה הוא וואלרי מלינסון, ויש להניח שהיא כלל לא דומה לתמונה שלה, שמסתבר כי בכלל נלקחה מבנק תמונות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by