ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אינקוויזיציית האינטרנט מכה שנית 
 
 האינקוויזציה חוזרת לבקר?   
 
מערכת חיים ברשת

עשרות מפעילי אתרי אינטרנט סגרו את הבסטה והחשיכו את המסכים כמחאה על הפגיעה הקשה בחופש הביטוי כתוצאה מחוק הצנזורה החדש שחוקקה ממשלת ספרד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפעיליהם של אתרי אינטרנט ספרדים הורידו מהרשת את אתריהם והחשיכו את המסכים, במחאה על הצעות החקיקה הממשלתיות הבאות לפקח על תכני און-ליין. המחאה הספונטנית ננקטה בשל חששות כבדים מצד תומכי חופש הביטוי לאור החוק החדש "חוק שירותי המידע החברתיים ומסחר אלקטרוני", הידוע בספרד בשם LSSI, אשר נכנס לתוקף ביום שבת, 12 באוקטובר.

תחת חוק זה, אתרי אינטרנט מחויבים להירשם ברשימות אותן תחזיק הממשלה, וספקי האינטרנט יחויבו לבצע פיקוח על תכנים אסורים באתרים, עליהם הם חייבים לדווח לרשויות. אי-עמידה בתנאי החוק, עלולים לעלות ל"עבריין" בקנסות כבדים של עד €600,000.

החוק, שקודם ע"י משרד המדע והטכנולוגיה הספרדי, יאפשר לרשויות להשיג צווים משפטיים לסגור אתרי אינטרנט ולהחרים את תוכניהם ויומני הפעילות שלהם (לוגים), אשר ספקי האינטרנט מחוייבים להחזיק במשך 12 חודשים.

קבוצות מחאה, אשר הצליחו עד כה להביא מספר שינויים קלים בהצעת החקיקה בסנאט הספרדי, מנסים לארגן שימוע כנגד החוק בבית המשפט החוקתי של ספרד.

לפי שעה, אנשים משמיעים קולם ברבים כנגד חוקי "האינקוויזיציה החדשה" ע"י הורדת אתריהם כצעד מחאתי. אתר קהילת האון-ליין קריפטופוליס, חבר ב"קמפיין האינטרנט הגלובלי לחירות" אשר החל, אך אניו מארגן את מחאת האוף-ליין, פרסם רשימה של 115 אתרים הלוקחים חלק במאבק עד כה.

חוזה מנואל גומז, עורך קריפטופוליס, אשר היה מעורב בקמפיין עוד מאז העבירה ממשלת ספרד את הטיוטה הראשונית לחוק בחודש מאי בשנה שעברה, אמר בראיון "חוק זה באופן וודאי, הועבר לשם שליטה בתכנים ברשת וכדי להכריח עורכים לעשות צנזורה עצמית. כמחאה אנו סגרנו את האתר שלנו (אתר עם חצי מליון מבקרים לחודש, נכון לאותו זמן) החל מהראשון לאוקטובר".

ארגון זכויות הפרט העולמי STOP 1984 שינה את עמוד השער שלו, והוא מביע עתה תמיכה מחאה הספרדית. "אנו מצרים על אובדנם של אתרי האינטרנט הבלתי ממשלתיים בספרד, הם נאלצו לרדת אוף-ליין, או עומדים לעשות כן בשל החוק החדש" נאמר באתר מעל מצבה דיגיטלית שעליה נחרט "פה נטמנה הדמוקרטיה - תנוח בשלום על משכבה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by