ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המומחה: ברוכים הבאים למשרד 

המומחה: ברוכים הבאים למשרד

 
 
רן יניב הרטשטיין

אחרי ויסטה, הגיע תורה של חבילת היישומים המשרדיים של מיקרוסופט. כך תלמדו להכיר את הממשק החדש של אופיס 2007

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשק החדש של אופיס 2007 נחשב לקפיצת דרך ענקית עבור חבילת היישומים המזדקנת, אבל הוא עשוי לבלבל את מי שכבר התרגלו לעבוד עם גירסאות אופיס קודמות. במקום לקפוץ ישר למים העמוקים, הצטרפו למומחה לסיור היכרות מזורז.
 

איפה התפריטים?

ה-Office Menu באקסל 2007 (צילום מסך)
 ה-Office Menu באקסל 2007 (צילום מסך)   
התפריטים של אופיס עברו מן העולם, ובגירסת 2007 יש רק מין תפריט-על שנקרא Office Menu, ונמצא ברוב יישומי אופיס החדשים. מדובר בגירסה מהודרת במיוחד של תפריט File, הכולל את כל האפשרוית הנחוצות ליצירה, שמירה ופתיחה של קבצים, כמו גם להדפסה, שליחה ופרסום שלהם. מכאן אפשר גם להגיע לאפשרויות של כל יישום.

הכלים שהופיעו בכל שאר התפריטים האחרים מחולקים עתה בין הלשוניות של ה-Ribbon, סרגל הפקודות הגדול שממלא את חלקו העליון של החלון. הכלים מסודרים בין הלשוניות בהתאם להקשר המתאים ביותר לשימוש בהם. הרעיון הוא שהלשוניות השונות מחולקות לפי סוגי המשימות שהן מאפשרות לבצע וכך קל יותר למצוא את הפקודה הרצויה.
 
 
 
כך למשל, בלשונית Insert (הוספה) בוורד 2007, אפשר להוסיף תמונות ותרשימים, מספרי עמוד, טבלאות ועוד. בלשונית Date (נתונים) באקסל 2007 אפשר למיין ולסנן נתונים, לייבא נתונים ממקורות חיצוניים שונים וכדומה. הלשונית Home כוללת את רוב הכלים השימושיים ביותר - לדוגמה, בפאוורפוינט 2007, היא כוללת אפשרויות עיצוב בסיסיות, כפתורים להוספת שקופיות וכלי ציור.
 
תצוגה מקדימה חיה בגלריה בפאוורפוינט 2007 (צילום מסך)
 תצוגה מקדימה חיה בגלריה בפאוורפוינט 2007 (צילום מסך)   
מלבד כפתורים ותפריטים, ב-Ribbon אפשר למצוא גם גלריות. אלו כוללות עיצובים מוכנים מראש למגוון אלמנטים, ומספיק להעביר את העכבר על האפשרויות השונות כדי לראות תצוגה מקדימה על המסמך עצמו.

בנוסף ללשוניות הרגילות, לסוגי אלמנטים מסויימים יש לשוניות מיוחדות שמופיעות רק כשבוחרים אותן. לדוגמה, בוורד 2007 יש לשוניות מיוחדות לטבלאות ולתמונות, המכילות כלים רלוונטיים רק לאלמנטים הללו.
 

איפה סרגלי הכלים?

הוספת כלים ל-Quick Access Toolbar בוורד 2007 (צילום מסך)
 הוספת כלים ל-Quick Access Toolbar בוורד 2007 (צילום מסך)   
סרגלי הכלים שנעשו מזוהים כל כך עם החבילה כבר לא קיימים ברוב היישומים של אופיס 2007. את מקומם ממלא בעיקר ה-Ribbon, אבל את סידור הפקודות והכפתורים אי אפשר לשנות. במקום, אפשר להוסיף כלים ל-Quick Access Toolbar, שנמצא בשורת הכותרת של החלון.

כדי להוסיף פקודה מה-Ribbon אל ה-Quick Access Toolbar, לחצו עליה עם מקש העכבר הימני ובחרו באפשרות Add to Quick Access Toolbar. לחלופין, לחצו על החץ הקטן שבקצהו ובחרו כפתורים מהתפריט. כך תוכלו להגיע במהירות לפקודות בהם אתם משתמשים לעיתים קרובות, מבלי שתצטרכו לאתר אותן מבין הלשוניות השונות.

אם אתם ממש מתגעגעים לסרגל הכלים הישן והטוב, אפשר למלא את ה-Quick Access Toolbar בפקודות הנחוצות ולהסתיר את ה-Ribbon. לחצו עם מקש העכבר הימני באיזור כלשהו של ה-Ribbon, ובחרו באפשרות Minimize the Ribbon. תוכלו עדיין להשתמש בה על ידי לחיצה על אחת הלשוניות, אבל היא תעלם ברגע שתבצעו את הפעולה הרצויה.
 
ה-Mini Toolbar בוורד 2007 (צילום מסך)
 ה-Mini Toolbar בוורד 2007 (צילום מסך)   
כשבוחרים טקסט בוורד 2007 ועומדים עליו עם העכבר או לוחצים על מקש העכבר הימני, מופיע סרגל כלים קטן המכיל מספר אפשרויות עיצוב בסיסיות: בחירת גופן, הדגשה, יצירת רשימה ועוד. זוהי גירסה מוקטנת ושימושית של סרגל הכלים Formatting (עיצוב) המוכר מגירסאות קודמות של התוכנה.
 

איפה העזרה?

ScreenTips בוורד 2007 (צילום מסך)
 ScreenTips בוורד 2007 (צילום מסך)   
העזרה המובנית באופיס 2007 עדיין מעט מבלבלת וטכנית מדי, אבל לפחות היא משולבת כהלכה ב-Ribbon. כשעומדים עם העכבר מעל אלמנטים בממשק כמו כפתורים או תפריטים, מופיע תיאור קצר של הכלי, ובמקרים רבים גם מקש קיצור הדרך שלו וצילום מסך אינפורמטיבי. לחיצה על F1 בזמן שתיאור הכלי מוצג תפתח את עמוד העזרה המורחב הרלוונטי של כל אחד מהכלים.
 

עוד במומחה

מחר במומחה: קיצורי מקלדת באופיס 2007.

בשבוע שעבר במומחה: חלונות ויסטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by