ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
IBM מכריזה על שבב ה-PowerPC החדש 
 
 שבבי PowerPC מהדורות הקודמים   
 
מערכת חיים ברשת

חברת IBM עומדת להציב את מעבד ה-PowerPC שלה בחזרה על המפה, כשבכוונתה לייצר שבב מהיר המבטיח שיפור ביצועים ניכר למחשבים שולחניים ושרתים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
IBM הודיעה ביום שני כי היא מתכננת להוציא מעבד חדש ומהיר יותר שאמור למקמה מחדש על מפת המעבדים. פרטים מלאים עומדת החברה לשחרר בפורום המיקרופרוססורים העתיד להתקיים השבוע בסן-חוזה, קליפורניה.

שבב ה-PowerPC 970, המיועד לצאת בשנה הבאה, ירוץ במהירות 1.8 ג'יגה-הרץ, מהיר כמעט פי שניים משבב ה-PowerPC הנוכחי, הרץ במהירות 1 ג'יגה-הרץ. השבב החדש יוכל לטפל בתוכנה ב-32 ביט, שהיא הסטנדרט השולט כיום במחשבים ביתיים, וגם בתוכנת 64 ביט, הנמצאת בשימוש בשרתים יוקרתיים.

השבב החדש עשוי להסתמן כברכה גדולה עבור חברת המחשבים אפל, אשר תוכל להשתמש בו כדי לצמצם באופן ניכר את רווח הביצועים ההולך וגדל בין המחשבים מתוצרתה, לבין עולם ה-PC. מעבדי PC ירוצו במהירות 3 ג'יגה-הרץ עד סוף השנה. מקורות המקורבים ל-IBM ולאפל, מסרו לרשת CNET כי אפל מתכננת לרכוש את מעבדי ה-PowerPC 970 בשנה הבאה. עד כה לא נמסרה כל תגובה מאפל.

גם אם אינן מהוות אומדן מושלם, מהירויות שעון גבוהות, הנן אינדיקציה לביצועים טובים יותר בדרך כלל, חברות השבבים אינטל ו-AMD דחפו את מהירויות השעון של שבביהם כלפי מעלה במשך השנה האחרונה. צרכני מחשבים מסתכלים על מהירויות השעון בד"כ בעת החלטתם על רכישת מחשב. IBM חומדת מזה זמן מה להגיע לסף ה-2 ג'יגה-הרץ.

"ברמת ה-2 ג'יגה-הרץ, אנו נהווה תחרות רצינית לפניטיום של אינטל", אמר צ'קיב אקרוט, סגן נשיא פיתוח המעבדים בחטיבת המיקרואלקטרוניקה של IBM.

למרות ש-IBM מתכננת לשחרר פרטים ותוכניות מתאר טכניות של ארכיטקטורת השבב החדש בפורום הדן במיקרופרוססורים, מחירי השבב ויתר פרטים מסחריים לא ידונו עד ליציאת השבב בחצי השני של השנה הבאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by