ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סין אוסרת על קטינים לגלוש ברשת 
 
 ילדים סינים רכים מוכרים נשמתם למחשב (אילוסטרציה)   
 
מערכת חיים ברשת

במפלגה הקומוניסטית הסינית החליטו לאסור את כניסתם של קטינים לאינטרנט קפה, כדי להפסיק את השחתת נפשותיהם הרכות של ילדי סין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת סין אסרה על קטינים להיכנס לאינטרנט קפה, והיא תובעת עתה, בחקיקה חדשה מיום ששי, לשלוט ולווסת על החנויות אשר בצד הפופולריות הגואה שלהן, בשל משחקי הוידאו ושירותי הרשת שהן מספקות, מואשמות גם ע"י המדיה בכך שהן מרעילות את מוחותיהם העדינים של בני הנוער העירוניים.

התקנות, שדווחו על ידי סוכנות הידיעות הרשמית שינווה, מגיעות 4 חודשים לאחר שריפה שאירעה באינטרנט קפה בבייג'ינג, בה נהרגו 25 אנשים, רובם תלמידים, אשר ננעלו בתוך המבנה. המקרה זעזע את ראשי המדינה, שהחליטו להלחם בגישת הקטינים לבתי הסייבר-קפה (במקום להקפיד יותר על תקנות בנייה, לדוגמה)

החוקים החדשים אוסרים גם על בנייתם של אינטרנט קפה ברדיוס 200 מטר מבתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים, נמסר באתר סוכנות הידיעות. מפירי התקנות החדשות צפויים לקנסות של עד $1,800 ואף עלולים לאבד את רשיונות ההפעלה לבתי העסק שלהם. כמו כן נמסר כי בתי האינטרנט קפה יוכלו לפעול מעתה אך ורק בין השעות 8 בבוקר לחצות.

סין אילצה אלפי בתי עסק ברחבי המדינה לסגור את עסקיהם לביקורת, כדי לנקות את תעשיית האינטרנט קפה הבלתי מוסדרת, לאחר השריפה בחודש יוני. בשלב מאוחר יותר הורשעו שני עבריינים מועדים אשר נמצאו אשמים בגרימת הדליקה ונשפטו למאסר עולם.

בעקבות הדליקה, החלו עיתוני הממשלה לפרסם כמויות גדולות של ביקורות ומכתבים של הורים זועמים מרחבי המדינה, שחלקם התלוננו כי ילדיהם הפכו ל"זומבים" אשר מבזבזים את כספם וזמנם בסייבר-קפה ואולמות למשחקי וידאו. באותו זמן דווחו הרשויות כי 90 אחוזים מבתי האינטרנט קפה בבייג'ינג היו בלתי מורשים.

התקנות החדשות נוסחו ע"י מועצת המדינה (הקבינט), אושרו ע"י רוה"מ צ'יו רונגג'י בסוף חודש ספטמבר, ועתידות להיכנס לתוקפן ב-15 בנובמבר. המפלגה הקומוניסטית בסין מנסה גם לאחוז ביד חזקה את אתרי האינטרנט אותן היא רואה כ"בלתי ראויים" וחוסמת את הגישה למספר אתרים ברשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by