ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
GTA Vice: שיא האקשן  
 
 הקולות של וויס-סיטי מזגירות את מיאמי   
 
אמיר דולב, גיימר

לחבוט לאנשים עם מקל בייסבול על הראש, לשווק סמים קשים לילדים, לרסק ניידות משטרה ולאכול צהריים עם אמא. משחק ההמשך ל-GTA יוצא לפלייסטיישן 2

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האפשרות להיות מעסיק עם אחריות
 האפשרות להיות מעסיק עם אחריות   
כל כך הרבה אלימות קיימת בעולם המטורף שלנו. אלימות ברחובות, אלימות בעיתונים, בטלוויזיה, אלימות בתור ללונה פארק - קשה מאוד למצוא היום מקום שהאלימות לא קיימת בו. אולם נראה יותר ויותר, כי המקום בו קיימת האלימות בצורה הבוטה והוולגרית ביותר הוא דווקא עולם משחקי המחשב והווידאו. למרות שמדובר באלימות גרפית בלבד, מספר המשחקים האלימים שהגיעו השנה לחנויות ישראל והעולם הוא פשוט מדהים, ומספר האנשים המשחקים בהם וגילם, גם הוא גדול מאד ומעט מדאיג.

אבל זהו לא המקום להרצות לכם, מאחר וכולנו יודעים כי אנחנו משחקים במשחקי ווידאו בשביל הכיף. והכיף שלנו הוא בין השאר לחבוט לאנשים עם מקל בייסבול על הראש ולראות אותם מדממים על הרצפה.

בשנה שעברה, יכלו שחקני המחשב האישי וקונסולת ה'פלייסטיישן 2' לקבל בדיוק את סוג המשחק הזה: GTA 3 מבית חברת "רוקסטאר" היה אחד המשחקים האלימים ביותר אי פעם, כמו גם אחד המשחקים המצליחים והטובים ביותר שהגיעו למחשב האישי ולקונסולות המשחק.

המשחק אפשר לשחקן לעשות כרצונו בעיר ווירטואלית, להסתובב בה, לבצע משימות, להסתבך עם המשטרה, או אפילו לפתוח בקריירה של נהג מונית או כבאי. בעולם של 3 GTA יכולת לעשות כל מה שרצית לעשות, ולהיות כל מי שרצית להיות. כל כך פשוט, שמדהים איך שלא חשבו על זה קודם.
 
מאפיין חשוב במשחק, חולצות הוואי
 מאפיין חשוב במשחק, חולצות הוואי   
הדבר הגדול הבא

ובעוד GTA 3 ממשיך להצליח בצורה מדהימה ברחבי העולם, אנשי חברת 'רוקסטאר' לא נחים על זרי הדפנה ועובדים במרץ על המשחק הבא אשר ישחית את ליבותיהם הרכים של מיליוני שחקנים צעירים ברחבי העולם. המשחק החדש, החמישי בסדרה הפופולארית, אינו כותר המשך בסדרה וגם לא חבילת תוספות ל-GTA 3. מדובר במשחק חדש לחלוטין, המזכיר אמנם את סגנון המשחק של GTA 3, אולם מאפשר לנו לעשות דברים רבים הרבה יותר. שמו של הפלא החדש הוא GTA: Vice City.

וויס סיטי מחזיר את השחקן אחורה בזמן אל שנות השמונים, בעיר הצבעונית "וויס". כפי שהעיר "ליברטי סיטי" אשר כיכבה במשחק "GTA 3" היתה למעשה ניו-יורק, וויס סיטי במשחק החדש היא לא אחרת מאשר העיר מיאמי. ים, חופים, תלבושות מצועצעות ובתי חוף מוארים באורות נאון צבעוניים - כולם מבהירים לנו שוויס סיטי היא עיר שונה לגמרי מליברטי הפשוטה. כי ב"וויס סיטי", העשירים הם עשירים מאד, העניים הם עניים מאד והפושעים חיים בכל חור ומציצים מכל פינה.

ובתוך כל המהומה הזו, מגיע בחור חדש לעיר: טומי ורסטי, אותו נשחק הפעם ב"וויס". טומי הוא גנגסטר אשר סיים מאסר של חמש עשרה שנה בכלא "ליברטי", והועבר לאחר שחרורו דרומה לעיר וויס, על מנת להרחיב את עסקי המשפחה. כמובן שאיך שטומי מגיע לעיר, עסקת סמים מלוכלכת גורמת לו לאבד את כל כספו, ומאלצת אותו להתחיל הכל מההתחלה. מה יעשה טוני עכשיו, בלי כסף, בעיר זרה, ללא חברים ועם יותר מדי אויבים? מה שכל אחד היה עושה - ינסה להשתלט על העיר בעצמו! כך מתחיל המשחק ומסע הטיפוס של טוני בסולם הפשע המקומי. לטוני יש הרבה יותר אופי מהגיבור האפטי של המשחק הקודם, והוא אפילו מסוגל לדבר ולחשוף את רגשותיו ורצונותיו, למי לדוגמא הוא בדיוק רוצה לפוצץ את הצורה.

בשלב זה של הכתבה אני יודע בדיוק מה אתם חושבים. "וויס סיטי הוא ג'יטיאיי 3 שהועבר לעיר אחרת", אתם בוודאי אומרים, "שום דבר חדש". אך לרגע אל תחשבו שוויס סיטי הוא אותה גברת בשינוי אדרת, ושמלבד המיקום והעלילה לא השתנה דבר מהמשחק הקודם. המשחק שופר בכל דרך אפשרית, כדי ליצור חווית משחק גדולה ומהנה יותר. בתפריט החדש ניתן למצוא מנוע גרפי משופר, יותר נשקים, יותר משימות וחופש גדול יותר בדברים אותם תרצו לעשות. לפי כל הסימנים, שום דבר לא יעצור את "וויס סיטי" מלהפוך ללהיט הגדול הבא על קונסולת ה"פלייסטיישן 2".
 
מיאמי כבר אמרנו?
 מיאמי כבר אמרנו?   
החופש להרוס

כל מי שאהב את העיצוב החופשי של המשחק הקודם, לא יתאכזב מהמשחק החדש. גם כאן יכול השחקן לעשות מה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה ואף אחד לא יגיד לו שזה לא טוב. השחקן יכול לבחור את המקור ממנו יקבל משימות, או לא לעשות משימות כלל ולעבוד כנהג מונית, נער משלוחים של פיצה או כל עבודה אחרת ממגוון העבודות הזמינות ב"וויס סיטי". כמובן שרוב השחקנים יעדיפו לעשות את הדבר המוכר ביותר ממשחקי GTA: נסיעה מטורפת ברחבי העיר תוך כדי זריעת הרס בעיר והתחמקות מניידות המשטרה.

גם הגיבור עצמו נייד הרבה יותר מהמשחק הקודם. טוני מסוגל לרוץ עכשיו למרחקים יותר ארוכים, לקפוץ יותר גבוה ויותר רחוק, ואפילו להתכופף. מערכת הכיוון הרבה יותר מתוחכמת במשחק החדש, ומאפשרת לשחקן לבחור אם לכוון את הכוונת לדמות המסוכנת ביותר או לדמות הקרובה ביותר. האפשרות להתכופף מוסיפה הרבה לקרבות ומאפשרת לשחקן להתכופף למחסה לעלות מדי פעם בשביל להשחיל כמה יריות.

את כל הפעילות הסוערת הזו, תעשו בעולם משחק גדול ומפורט בהרבה מהמשחק הקודם. בעבר הייתה כוונה לתת לשחקן לסייר בכל העיר כבר מההתחלה ולא לחסום חלקים ממנה, אולם החברה הסתייגה לאחרונה מאמירה זו והודיעה כי העיר תיחשף בהדרגה בפני השחקן, ע"י השלמת משימות ופתיחת אזורים נעולים. זה אולי ייראה פחות מרשים, אבל אין ספק שצעד זה יתרום רבות למיקוד של המשימות במשחק ולהתמצאות השחקן בעיר.


עולם חדש של צעצועים

כאשר בוחנים את גודלה של העיר החדשה, אפשר לראות כי העיר גדולה יותר מקודמתה, לא רק מבחינת מספר הרחובות והבניינים, אלא גם מבחינת אזורי המשחק החדשים. בין אזורים אלו ניתן למצוא אגמים קטנים ומפרצים אשר ניתן לחצות בעזרת מגוון רחב של סירות, סמטאות צרות אליהן ניתן להגיע רק בעזרת אופנועים גנובים, וגורדי שחקים ואזורים גבוהים אחרים, אליהם תגיעו בעזרת מסוק, רק כדי לצלוף בעוברים ושבים ממבט על. אפשר לראות כי מגוון כלי הרכב והטיסה ב"וויס סיטי" הוא רחב, ויספק לנו אתגרים חדשים ושעות רבות של הנאה.

בנוסף, הפעם לא נסתובב רק באזורים הפתוחים. לראשונה בסדרה, אנשי "רוקסטאר" לוקחים את המשחק פנימה, לתוך הבניינים. חלק גדול מהמשימות במשחק יכניסו את השחקן לתוך דירות נופש, מלונות, בארים, מועדוני ריקודים ועוד. בתוך המבנים הללו ניתנות לשחקן משימות מרדף רגליות, קרבות ירי נגד גנגסטרים מתחרים ועוד. כתוצאה מהתוספת הזו, המשימות במשחק יהפכו להרבה יותר מאתגרות ומורכבות, ואת המשחק בעולם של ג'יטיאיי וויס למעניין הרבה יותר.

מבחר האפשרויות לא מסתיים כאן. יותר ממאה ועשרים סוגים שונים של מכוניות, אופנועים וסירות יככבו ב"וויס". ישנן מכוניות רבות שחוזרות מהמשחק הקודם, אבל חלק גדול מאד מהמכוניות הן מכוניות מיוחדות שעוצבו לפי אווירת שנות השמונים. מכוניות ספורט איטלקיות בצבעי פסטל רכים, לימוזינות לבנות וארוכות, וכו'.

המכוניות במשחק החדש נראות טוב בהרבה, וזאת תודות לשיטה חדשה בה רוקסטאר השתמשו בעת עיצובן. פסים שחורים נמרחו בקפלי הפח של המכונית, על מנת ליצור מראה עגול ומרשים יותר. התנועה של המכוניות גם היא הרבה יותר מציאותית והפיזיקה שלהן היא יותר מורכבת. ניתן עכשיו לירות למכונית בגלגלים ולצלוף בנהג דרך החלון הפתוח. כאשר נוהגים באופנוע ניתן לירות לכל הכיוונים, והאנימציה של הנהג היא מציאותית בהתאם למעשיו על האופנוע. צפו לראות את ה"אופנובנק" חוזר לפעולה במיאמי של "וויס סיטי".
 
 
 
חווית משחק קולנועית משופרת

כל מי ששיחק בג'יטיאיי 3 יודה בפה מלא כי איכויות ההפקה שלו היו יוצאות מן הכלל. בזמן משחק בג'יטיאיי, המראות והקולות המדהימים, שליוו את העלילה המרתקת, שאבו את השחקן עמוק לתוך העולם הדמיוני ולא אפשרו לו לצאת. הפעם "רוקסטאר" מתכוונים להתעלות על עצמם גם בתחום הזה, בעזרת שיפורים רבים לתחום הגרפי והקולי.

קשה להאמין שוויס סיטי הוא משחק פלייטסיישן 2, ונראה כי רוקסטאר מצאו מעבד חדש בתוך הקופסה השחורה, אחרת קשה להסביר איך המשחק הזה נראה כל כך טוב. אנימציות הרכבים והדמויות שופרו בהרבה, והכל נראה הרבה הרבה יותר מציאותי. אנשים לא סתם הולכים ברחוב, אלא קוראים עיתונים, הולכים מכות, חוצים כבישים ועוד- כל זה תוך כדי שימוש באנימציות יפהפיות ומורכבות. גם המכוניות נראות הרבה יותר ריאליסטיות ופחות מרובעות, וזזות בחן רב יותר.

הטקסטורות של המבנים במשחק מורכבות בהרבה והמבנים במשחק הם צבעוניים יותר. הרבה יותר כיף להסתכל על וויס סיטי, מאחר והיא מוארת בכל כך הרבה צבעים ואורות, ונראה כאילו כל איזור שונה מהאיזור האחר, בניגוד לאפרוריות של ליברטי מהמשחק הקודם.

גם בתחום הקולי "רוקסטאר" דאגו להכניס שיפורים והפעם הגיבור הראשי ידובב, לצד עשרים דמויות נוספות. הרדיו האהוב מכלי הרכב במשחק יבצע קמבק, והפעם הוא כמובן ישדר בעיקר מוזיקה של שנות השמונים: מוזיקת נשמה, רוק, פופ ראפ ועוד. בסה"כ "וויס סיטי" יכלול שעתיים של קטעי מעבר, כשמונת אלפים דגימות קול ויותר מתשע שעות של מוזיקה.


הכינו את הנשקים

אי אפשר לסיים כתבה על משחק פעולה, ללא התייחסות לצד הנשקים במשחק. שלושים נשקים שונים יהיו זמינים לשחקן ב"וויס סיטי", וכולם יחולקו לקטגוריות נשקים מוכרות: נשקים לקרב מגע, אקדחים, רובים אוטומטיים ועוד. מעבר לארסנל מרשים זה, יוכל השחקן לשלוט בו זמנית בשני נשקים שונים, אחד בכל יד. השיטה החדשה יוצרת איזון ולא נותנת לשחקן להפוך ל "מחסן נשקים", אך עדיין שומרת על מגוון גדול של כלי נשק בהם ניתן להשתמש בו זמנית בשילובים הרסניים.

ג'יטיאיי 3, לדעת רבים, היה אחד מהמשחקים הטובים ביותר של השנה שעברה, ואחד המשחקים הטובים ביותר לקונסולת הפלייסטיישן 2 עד היום. במשחק החדש "רוקסטאר" הצליחו לקחת כל דבר קטן שלא היה מושלם, או שלא היה מספיק ממנו ולהמשיך ולפתח אותו עד לדרגה של שלמות. האם רוקסטאר יצליחו ליצור את המשחק המושלם? את יצירת המופת של משחקי המאפיה וגניבת המכוניות? מבחינתנו הם כבר אוחזים בתואר האלוף, אבל הם דורשים סיבוב נוסף כדי להוכיח שהם יכולים ליצור דבר טוב יותר. ואם הם מתעקשים, מי אנחנו שנעצור בעדם?

GTA: Vice City עתיד לצאת לחנויות ארה"ב בעוד כשבועיים בגרסת הפלייסטיישן 2, ויגיע לאירופה זמן קצר לאחר מכן. גיימר ידאג לספק לכם ביקורת מלאה על המשחק עם הגעתו לאזורינו. עד אז, שמרו על רכביכם!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by