ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להשתכשך בנהרות של דם 

להשתכשך בנהרות של דם

 
 
יוני  שדמי

התוכנה שאף משרד אינו שלם בלעדיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doom 95

הה, הזכרונות. דום 1
 הה, הזכרונות. דום 1   
האתר הרשמי
להורדה מיידית

סקר שערך לאחרונה מגזין הנשים קוסמופוליטן גילה שחלה עלייה תלולה במספר האנשים שרצחו את הבוסים שלהם בשנים האחרונות; זאת ועוד - שיעור האנשים שמוכנים לרצוח את הבוסים שלהם טיפס אף הוא בצורה מדאיגה. יותר ויותר אנשים, מתברר, מוצאים את מקום העבודה שלהם מלחיץ, מטריד, מטרף בצורה פסיכוטית כמעט.

מבלי להכנס ליותר מדי העלאת זכרונות שטופת דמע, אין ספק ש,doom אולי משחק המחשב הטוב ביותר שתוכנת אי פעם, מהווה חלק אינטגרלי מתהליך ההתבגרות של זכרים ישראלים רבים מספור.

הגרפיקה החדשנית, עיצוב השלבים המדהים, ומעל לכל האווירה, הוי, האווירה הזו, כמעט אפשר היה להריח באוויר את המפלצות השחוטות, להשתכשך בנהרות הדם, למשש את המתכת הקרה של תותח הוולקן התלת-קני, כולם חברו ליצירת מופת מדהימה. הו כן, בסולם הגבריות של אחד עד עשר, דום היה 15.
 
לטבוח את הבוס, המורה או המפקד בצבא, וגם יצורים קצת יותר נחמדים
 לטבוח את הבוס, המורה או המפקד בצבא, וגם יצורים קצת יותר נחמדים   
אחרי ההצלחה ההיסטרית של המשחק הומצאו מיני קשקושי פסיכולוגיה ראויים למאכל יותר או פחות, שדיברו על גירוי יצר הטורף שבאדם, על הפעלה ומניפולציה של הרי געש קדמוניים, וגם רצח או שניים של בני נוער בארה"ב כבר הודבקו לערימת העונג הזו.

אבל כל מי שאי פעם הלך במסדרונות הפיקסלים הטחובים, כל מי שהשחיל מאחור מפלצת בגודל של מתחם עזריאלי בעזרת מסור חשמלי ותו לא, כל מי שהשליך רימון רסס לתוך אולם מלא ורוחש בקיברה-עכבישים מחליאים, כל מי שגילה ששיטת ה"רק עוד שלב אחד" גורמת לו להרים את הראש מהמסך בארבע בבוקר ולתהות לאן נעלמו חייו שלא בתוך המוניטור, רק הוא יבין שמדובר בפורקן האלימות הטוב ביותר שמקלדת ומוניטור יכולים להציע.

ומה בין Doom לרצח בוסים? או. שמשרד עם רשת פנימית שלפחות שני אנשים בו לא מחזיקים גרסה כלשהי של משחרר הלחץ הזה איננו משרד, ולא אתפלא אם רצח הבוס הבא באותו משרד נמצא ממש מעבר לפינה. יש שני פיתרונות אפשריים: להקים סביבת עבודה תומכת, כנה ודואגת, שמציעה לעובד מקור הזדהות ומוטיבציה ממשי, עם יחסי עבודה-חברות קרובים וחמים, או להוריד את דום, ולהתחיל במרחצי דמים עליזים וכלל-משרדיים תוך שניות מסיום ההתקנה המהירה.
 
לא מדובר בגרסה חדשה של המשחק (זהו חידוש עתיק למשחק פרה-היסטורי), ואף על פי כן, הרוד תורידהו, ושאר המשחקים ליאורה תשליכון. כי מעטות החוויות התרבותיות שעולות על ציד אדם קבוצתי, כשמצד אחד עומדת חבורת המועסקים המדוכאים תרבותית, ארגונית ומשכורתית, ומצד שני עומד הבוס (או המורה, או המפקד) השחצן, שמסתובב בזהירות במסדרונות המשחק ופיסטולה עתיקה בידו, לא מודע למעגל המוות שהולך ומתהדק סביבו.

וכשיעשה פנייה אחת לא נכונה, כשיסתובב בחוסר זהירות, כשימצמץ לעשירית השנייה, ימצא עשרות קנים של רובי ציד קצוצי קנה מכוונים אל כל חלקי גופו. סחיטה קולקטיבית של מקש הקונטרול, והבוס השנוא מתמוטט על הרצפה, מדמם ומצווח. כל השאר זוכים בסופשבוע רגוע. מומלץ בחום.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by