ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תולעת תקפה את משתמשי MSN Messenger 
 
 התוכנה שנפלה קורבן לתולעת   
 
מערכת חיים ברשת

בחסות הודעה "תמימה" התפשטה תולעת Henpeck בקרב משתמשי שירות המסרים המיידיים של מיקרוסופט והשאירה אחריה דלתות אחוריות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תולעת חדשה בשם Henpeck הופצה בקרב משתמשי תוכנת המסרים המיידיים של חברת מיקרוסופט, MSN Messenger ופתחה דלתות אחוריות במחשבים המותקפים, כך דיווח אתר ZDNet.

משתמשים ברשת של MSN קיבלו הודעה עם קישור לקובץ בשם BR2002.exe המכיל את התולעת. בהודעה נאמר: "שלום, האם תוכל בבקשה לבדוק את התוכנה הזו עבורי? :) כתבתי אותה בעצמי ואני מעוניין שאנשים ינסו אותה ... אשמח אם תוכל לשלוח לי הצעות לשיפורים". אנשים רבים לחצו על הקישור שנלווה להודעה, הורידו את הקובץ והפעילו אותו בשוגג. כתוצאה מכך, שלחה התולעת הודעות לכל רשימת החברים ב- MSN Messenger, עם אותו הקישור ורבים נפלו בפח.

"משתמשים שקיבלו את ההודעה לא נדבקו באופן אוטומטי. זה קרה רק כאשר הם לחצו על הקישור, הורידו את הקובץ והריצו אותו", נאמר בהודעה של חברת האנטי וירוס Trend Micro. חברת סימנטק המתחרה, יצרנית האנטי וירוס נורטון, דיווחה כי מקורה של התולעת ככל הנראה מנורווגיה.

מאז ההתקפה, הוסר הקובץ מהרשת, ובכך נפסקה באופן מוחלט הפצתו. עם זאת, רוב המשתמשים שנדבקו בקובץ זכו להתקנה של דלת אחורית. תוכנה בשם BKDR_EVILBOT.A שהותקנה על ידי התולעת מאפשרת להאקר להשתמש במחשב המודבק כדי לבצע התקפות מניעת שירות. בהתקפות מסוג זה מנסים האקרים לחסום גישה לרשתות תקשורת או לאתרים ברשת, על ידי הצפתן בבקשות למידע ממחשבים רבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by