ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
RIAA פותחת חזית חדשה נגד האוניברסיטאות 
 
 לא שוכחים את הסטודנטים (אתר RIAA)   
 
מערכת חיים ברשת

תעשיות המוסיקה והקולנוע בארה"ב פנו לראשי 2000 אוניברסיטאות בדרישה, שיפעלו נגד החלפת קבצי וידאו ומוסיקה בקמפוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיות המוסיקה והקולנוע בארה"ב החלו להפעיל לחץ על אוניברסיטאות במדינה. זאת, על מנת שאלו ימנעו החלפת קבצי וידאו ומוסיקה באופן בלתי חוקי ע"י סטודנטים, שמשתמשים ברשתות המהירות בתוך הקמפוס.

אתר CNET דיווח כי איגוד חברות ההקלטה בארה"ב (RIAA), ההתאחדות האמריקנית של יצרני הסרטים (MPAA) ומספר קבוצות נוספות שלחו מכתבים לכ-2000 ראשי אוניברסיטאות בנושא. במכתב הם טוענים כי מספר גדול של סטודנטים משתמשים במשאבי האוניברסיטאות כדי להפר חוקים פדרליים.

"אנו מודאגים מהעובדה שמספר הולך וגדל של סטודנטים משתמשים ברשתות האוניברסיטאיות, על מנת לעסוק בפירטיות שפוגעת בזכויות יוצרים. אנו מאמינים כי אתם צריכים לנקוט במאמץ מרוכז כדי למגר את התופעה", נאמר במכתב שנשלח השבוע. הקבוצות ששלחו את המכתב דורשות לכפות את החוק על הסטודנטים, ולהעניש סטודנטים שהפרו את הכללים.

בקמפוסים רבים, יכולים סטודנטים להשתמש בחיבור מהיר לרשת האינטרנט במעונות ובמעבדות מחשבים. כבר בשנת 2000 נתבעו מספר אוניברסיטאות ע"י להקת מטאליקה וזמר הראפ Dr. Dre במאמץ להקטין את התופעה.

מדובר בצעד נוסף, במסגרת שורה של צעדים שנוקטת תעשיית המוסיקה בארה"ב כנגד תופעת שיתוף הקבצים הבלתי חוקית ברשת. זאת בין היתר על רקע ירידה חדה של 9.2 אחוזים בהכנסות ממכירת מוסיקה ברחבי העולם.

על פי הנתונים של איגוד תעשיית המוסיקה העולמי (IFPI), נרשמה ירידה של 11.2 אחוזים במכירת תקליטים, תקליטורים וקלטות. באיגוד מסבירים את הירידה בהאטה הכלכלית בעולם, וביכולת להוריד מוסיקה באופן חופשי ובלתי חוקי ברשת.
 

ידיעות נוספות בנושא

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by