ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דוארים קדימה. תוכנות השבוע 

דוארים קדימה. תוכנות השבוע

 
 
סער קרני

דואר אלקטרוני כמו בסרטים, תוכנה לשחזור קבצים אבודים, גרסת הדמו של פיפ"א 2003 ופינת שאלות ותשובות מתוך פורום התוכנות של נענע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – IncrediMail

 
אחת הפעולות הנפוצות ביותר ברשת האינטרנט היא משלוח דואר אלקטרוני. כולנו עושים את זה באופן כמעט אוטומטי, מבלי לשים לב בכלל, אם זה בענייני עבודה, לימודים, או סתם במטרה לשתף חברים ובני משפחה בכל מיני בדיחות מטופשות שקיבלנו. מרבית תוכנות הדואר מאפשרות לנו רק להקליד את הטקסט ולצרף קבצים נלווים (Attachments), מה שגורם לכל אי-מייל להיראות כמסמך רשמי ויבש, בין אם הוא באמת כזה ובין אם הוא מכתב לבבי לידיד קרוב.

אבל מסתבר שאפשר גם אחרת, ואת הכתיבה והקריאה של הדואר ניתן להפוך בקלות לחוויית מולטימדיה של ממש. התוכנה שתאפשר לכם לעשות זאת היא IncrediMail, תוכנת דואר אלקטרוני כחול-לבן, שבעזרתה ניתן ליצור מכתבים מלאי תמונות, אנימציה וצלילים שכל אחד ישמח לקבל. אין מדובר בצירוף רגיל של קבצים, אלא ברכיבים המהווים חלק בלתי נפרד מהמכתב. גם מי שאינו מצויד בתוכנה יכול לקבל מכתבים אשר נוצרו בעזרתה וליהנות מדואר אלקטרוני ממש כמו בסרטים.
 
 
האפשרויות שמציעה התוכנה רבות ומגוונות: בחירת תמונות רקע למכתבים, שילוב אנימציות שונות ואייקונים המסמלים רגשות, הוספת צלילים, הקלטה ומשלוח אי-מייל קולי, יצירת חתימות בכתב יד ושימוש באפקטים תלת ממדיים שונים למשלוח המכתב (הפיכתו לטיסן נייר והטסתו אל היעד) ולמחיקתו (גריסה לפיסות נייר קטנטנות). בעזרת התוכנה ניתן גם להכין גלויות צבעוניות, וכן אפשר לקבל הודעה על דבר דואר נכנס במספר רב של דרכים. התוכנה מגיעה עם חבילה בסיסית של אנימציות, ומי שלא מסתפק בכך יכול לגשת ניתן לאתר שלה ולהוריד רכיבים נוספים. יתרון חשוב נוסף של התוכנה הוא הפשטות שלה: על אף כל האפשרויות, השימוש בתוכנה נוח ופשוט, בדומה לממשקים המוכרים מכל תוכנות הדואר האלקטרוני הפופולאריות.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.0
גודל קובץ להורדה: 5.03 מ"ב (קובץ התקנה)
 

לא למקצוענים בלבד – PC Inspector File Recovery

 
לכולנו זה קורה, לפחות פעם אחת בחיים: ברגע אחד של פזיזות ושל שיקול דעת מוטעה מוחקים קובץ מסוים, ואח"כ מקללים את אותו רגע במשך יובלות, במיוחד אם המחיקה הייתה מלאה, ולא שליחה אל סל המחזור. אולם למעשה, גם מחיקה מלאה אינה מוחקת את הקובץ מהדיסק: מערכת ההפעלה שומרת טבלה מיוחדת (FAT, במרבית הגרסאות של Windows), ובה מצביעים אל כל הקבצים השונים (או ליתר דיוק – אל ה Clusters שבהם הקבצים מאוחסנים). כאשר נעשית גישה אל הקובץ, המערכת נעזרת בטבלה, ובאמצעות המצביע המתאים ניגשת אל הקובץ המבוקש. כאשר אנו מוחקים קובץ, מה שלמעשה נמחק הוא אותו מצביע מהטבלה, ולא הקובץ עצמו, שנותר על גבי הדיסק, אך ללא המצביע שלו – הוא כאילו לא קיים.

לפיכך, גם כאשר קובץ מסוים נמחק מהדיסק, ניתן בד"כ לשחזר אותו, בתנאי שלא מדובר בנזק פיזי שנגרם לדיסק (או במחיקה תוך שימוש בתוכנות מיוחדות, שאינן מאפשרות שיחזור של הקבצים). בעזרת PC Inspector File Recovery תוכלו לשחזר קבצים שהלכו לעולמם בטרם עת בצורה פשוטה. התוכנה מאפשרת למשתמש לשחזר קבצים שנמחקו וכן לשחזר מידע שאבד (למשל כתוצאה מקריסת המערכת – לא שזה אי פעם קורה למערכת Windows, אבל שיהיה). כמו כן ניתן לטפל בבעיות של "כונן אבוד" – אם כונן מסוים אינו נגיש (לא מדובר, כאמור, בתקלה פיזית בכונן). PC Inspector מציגה גם מידע ונתונים טכניים שונים אודות הכוננים, ובסה"כ מדובר בתוכנה חיונית לכל אחד.

רשיון: חופשי
גרסה: 3.0
גודל קובץ להורדה: 2.82 מ"ב
 
 

שחקו אותה – FIFA 2003

 
בכל שנה, פחות או יותר ביחד עם הגשם הראשון, משחררת חברת EA את הגרסה החדשה של FIFA, משחק הכדורגל הפופולארי ביותר בעולם. גם השנה לא נרשמה חריגה מהעניין הזה, וכל המכורים ישמחו למצוא את הדמו של המשחק, בהורדה מהירה משרת מקומי, ממש כאן ועכשיו. הדמו, שגודלו כ 15 מ"ב, מאפשר לערוך משחק בין אלופת אירופה, ריאל מדריד הספרדית, לבין אלופת אנגליה, קבוצת ארסנל.

החידושים העיקריים ב-FIFA 2003 הם שיפור השליטה בשחקן והפיכתה למציאותית יותר: הכדרור חלק יותר, האפשרויות בתחום ביצוע בעיטות עונשין ובעיטות קרן מגוונות יותר וגם מקומם של ה"טריקים" והפעלולים השונים לא נפקד. בנוסף, הטקטיקה של המחשב אינה נקבעת מראש, והיריבים מגיבים בהתאם להתפתחויות ולתוצאת המשחק. הגרפיקה, כמעט מיותר לומר, ממש מצוינת וגם האנימציה חלקה, והכל ביחד מתחבר לכיף אחד גדול.

רשיון: דמו
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 15.72 מ"ב
 

בפורום?? – שאלות ותשובות מתוך פורום התוכנות של נענע

קניתי DVD ואני מעוניין לצרוב סרטים. באיזה פורמט צריך לשמור את הסרטים כדי שאוכל לראות אותם ב DVD?

הפורמט הדרוש הוא VCD (קיצור של Video CD). להמרה של סרטים אל הפורמט הזה תוכל להשתמש בתוכנה TMPGEnc. כמו כן מידע רב בנושא ניתן למצוא באתר VCDHelp.


אני משתמש ב Winamp3. כאשר אני מנגן שיר בעברית, שם השיר מופיע בג'יבריש. האם יש פתרון?

אם ברשותך מערכת הפעלה Windows XP, תוכל לפתור את הבעיה: פתח את הנגן, לחץ על CTRL+P לפתיחת חלון המאפיינים (Preferences), חפש את האפשרות UTF8 Internationalization, סמן את האפשרות של Enable UTF8 ובטל את סימון האפשרות Use Bitmap Fonts. פרטים נוספים תוכל למצוא בקישור המצורף.


יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.


עדכוני גרסאות

ACDSee – גרסה 5.0 לתוכנה הפופולארית להצגת תמונות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by