ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אלוף העולם בשחמט מוביל בתחרות מול מחשב 
 
 קראמניק מול המחשב. האם יגבר האדם על המכונה? (רויטרס)   
 
רויטרס

האלוף ולדימיר קראמניק מנסה להשיב את הכבוד האבוד בתחרות מול מחשב השח Deep Fritz, לאחר שקודמו קאספארוב הפסיד למחשב Deep Blue

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלוף העולם בשחמט, ולדימיר קראמניק, ניצח הלילה את מחשב השחמט החזק ביותר בעולם, Deep Fritz, במשחק השלישי במסגרת התחרות "מוחות בבחריין".

קראמניק, אזרח רוסיה בן 27, הצליח להכניע את המחשב ב-51 מהלכים ועלה ליתרון 2.5-0.5 בתחרות בת 8 המשחקים שנערכת בנסיכות בחריין. זאת, משום שהמשחק הראשון בין השניים הסתיים בתיקו.

Fritz פותח על ידי החברה הגרמנית ChessBase והוא מסוגל להעריך בכל שנייה 3.5 מיליון מהלכים. התחרות היא למעשה המשך טבעי של התחרות בה הביס המחשב "כחול עמוק" של חברת IBM את אלוף העולם בשחמט דאז, גארי קאספרוב. זו הייתה הפעם הראשונה שמחשב ניצח אלוף עולם בשחמט. עם זאת, מאז ביטלה IBM את הפרוייקט, והתוכנה אינה זמינה יותר.

כמו בשני המשחקים הקודמים, בלבל קראמניק את המחשב על ידי הקרבה של כלי עם תחילת המשחק. מומחים טוענים כי מהלך זה נותן יתרון לבני אדם מול מחשב בשל העובדה כי הוא מקטין את האפשרויות הטקטיות הרבות, בהן מצטיינים מחשבים. הסיבה לכך היא שהתפיסה הבסיסית של מחשב להשגת יתרון, לא יכולה להבין תפיסה של הקרבה טקטית כדי להשיג יתרון בשלב מאוחר יותר.

קראמניק הוכתר כאלוף העולם בשנת 2000 כשניצח את קאספרוב בלונדון. הוא יקבל מיליון דולר אם ינצח בתחרות, 800 אלף דולר אם התחרות תסתיים בתיקו ו-600 אלף דולר אם יפסיד. המשחק הרביעי בסדרה ייערך ביום חמישי (10/10/02).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by