ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האזרח הקטן מעוור את האח הגדול 
 
 כיצד יתמודד האח הגדול עם האיום?   
 
מערכת חיים ברשת

איש טכנולוגיה מעמק הסיליקון טוען כי מצא את הדרך 'לעוור' את מצלמות המעקב בעזרת סמן לייזר פשוט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתקפת הטרור ב-11 בספטמבר גררה אחריה תגבורת של אמצעי אבטחה מסוגים שונים בארה"ב, ובהם גם "מסע חימוש" של מצלמות מעקב. עיתון הניו-יורק טיימס מדווח כי מייקל נאימארק, אמן ואיש טכנולוגיה מעמק הסיליקון, הצטרף לגל מחאה נרחב בארה"ב כנגד המצלמות וטוען שמצא את הדרך "לעוור" את העיניים האלקטרוניות של האח הגדול.

בדיקה שערך נאימארק מעלה כי על ידי שימוש בסמן לייזר פשוט ניתן לעוור באופן זמני מצלמות מעקב. במחקר, שפורסם באתר האינטרנט הפרטי שלו, הוא טוען כי כיוון סמן לייזר לעבר המצלמה גורם לנטרול החיישנים שלה באזורים נרחבים יותר מגודלה האמיתי של קרן הלייזר. "אם נכוון את הסמן בצורה מדוייקת נוכל ליצור חלון גדול מספיק שהמצלמה לא 'תראה' בו שום דבר", אומר נאימארק.

הוא החל את עבודתו במחאה על התפשטות התופעה, לאור הוזלת מחירי המצלמות. לדבריו, הוא חש מעט אי נוחות מהעובדה שהפרסום יכול לשמש גם טרוריסטים, אולם הוא החליט בכל זאת לפסרם את ממצאיו. "המטרה שלי היא לתת לחברה היצירתית שלנו גירוי חדש, בזמנים אלו", מדגיש נאימארק, ומוסיף כי מטרתו העיקרית היא להעלות את הנושא לדיון ציבורי.

רק בשבועות האחרונים נרשמו בארה"ב מספר מקרים בהם היו מעורבות מצלמות מעקב, החל מתמונות האם שהכתה את בנה בחניון, עד לאדם שתבע בית מלון בסכום של 1.5 מיליון דולר, לאחר שגילה מצלמת מעקב בנורה בחדר האמבטיה.

"יש לנו הרבה חששות בנוגע לאופן השימוש בטכנולוגיה הזו", אומר ג'ון גראהם מייסדה של חברה לייצור תוכנות לניהול רשתות של מצלמות וידאו, ומוסיף בצער: "הפכתי ל'אח הגדול' מבלי שבכלל לא התכוונתי להיות כזה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by