ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
OpenOffice עם תמיכה בעברית 
 
 ההודעה על הגרסה החדשה באתר הפרוייקט   
 
מערכת חיים ברשת

מעתה יכולים גם משתמשים רגילים להוריד ולהשתמש בחינם בחבילת כלי אופיס, המקבילה לזו של היריבה מיקרוסופט, עם תמיכה מלאה בעברית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרוייקט התוכנה OpenOffice השיק הלילה גרסה חדשה לחבילת התוכנות המשרדיות שלו, הכוללת לראשונה גם תמיכה מובנית בעברית. OpenOffice היא גרסה חינמית ומצומצמת יותר של חבילת התוכנות סטאר אופיס, אותה מפתחת חברת סאן. משמעות החידוש היא כי מעכשיו קיימת תוכנה חופשית המסוגלת לערוך כל מסמך בעברית שכתבתם תחת תוכנות האופיס של מיקרוסופט.

סטאר אופיס הינה חבילה של תוכנות משרדיות המקבילה לחבילת אופיס של מיקרוסופט. היא כוללת בין היתר מעבד תמלילים (כמו Word), תוכנה לעריכת גיליונות אלקטרוניים (כמו Excel), ותוכנה למצגות (כמו Power Point).

OpenOffice הוא פרוייקט קוד פתוח שמבוסס על סטאר אופיס. ההבדל ביניהן שניתן להתקין את OpenOffice בחינם , אולם מדובר בתונכה מצומצמת יותר ובלי תמיכה טכנית. מטרת הפרוייקט היא ליצור חבילת אופיס, אשר תוכל לרוץ על כל מערכות ההפעלה המרכזיות (בעיקר חלונות, יוניקס ולינוקס). עם זאת, הפיתוח לא מתבצע על ידי סאן, אלא באמצעות שיתוף הקוד של התוכנה עם מפתחים עצמאיים בכל רחבי העולם. אלו יכולים לפתח תוספות חדשות, ומנגנון מיוחד מחליט האם לאמץ את הפיתוחים החדשים של המשתמשים או לדחות אותם.

עד כה תמיכה בעברית בתוכנה הייתה נחלתם הבלעדית של מפתחי תוכנה. אלו יכלו להתקין בתהליך מורכב ובאופן עצמאי את התוספות לתוכנה. כעת כוללת הגרסה החדשה תמיכה בעברית, ממנה יכולים ליהנות גם משתמשים רגילים, וכל זאת חינם אין כסף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by