ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס הבאגבר מוריד הילוך 
 
 התולעת המהירה בעולם   
 
רויטרס

שבוע אחרי שהגיח לראשונה לרשת והצליח לזכות בתואר "הוירוס המהיר ביותר" בעוקפו את הוירוס הידוע לשמצה "קלז" החל "באגבר" להאט בקצב הפצתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס המחשב המכונה "באגבר" עליו דיווחנו לראשונה בשבוע שעבר, אשר פותח דלתות אחוריות במחשבים המותקפים ומתעד הקשות מקלדת, החל להאט אחרי שכבר התרוצץ באינטרנט במהירות כפולה מזו של הוירוס הגרוע של השנה "קלז", כך מסר ביום שני חוקר מחשבים.

הוירוס עלה לפני השטח לפני שבוע, הגיע לשיא תפוצתו ביום חמישי ונראה כי החל להאט את מהירות ההפצה ביום שני, מסר קרייג שמוגר, חוקר וירוסים ב" Network Associates" מרכז תגובת החירום של חברת האנטי-וירוס מק'אפי. "אנו עדיין נמצאים בסיכון גבוה, מצב כוננות עליונה", עם וירוס הבאגבר, הוא אמר, והוסיף כי רמת הכוננות וודאי תונמך לבינונית ביום שלישי או רביעי.

באגבר מנצל רגישות ידועה של תוכנת הדואר OutLook של תאגיד מיקרוסופט, המאפשרת הרצה אוטומטית של הקובץ פשוט ע"י קריאת האי-מייל אפילו ללא פתיחת הקובץ המצורף, הוירוס מופץ כמובן גם בעזרת תוכנות דואר אחרות, אך בהן הוא לא נפתח בצורה אוטומטית, דבר המקנה הגנה טובה יותר מפניו.

בנוסף לאי-מייל, התולעת מתפשטת גם דרך רשתות לשיתוף, בהן מחשבים משתתפים בקבצים על רשת משותפת, מסר מומחה הוירוסים. הוירוס מנסה לתקוף ולמחוק את תוכנת האנטי וירוס וגם מותיר דלת אחורית על המחשב הנגוע, היכולה לאפשר להאקרים לגנוב מידע, למחוק קבצים ולעולל שאר דברים נבזיים, אמר שמוגר.

"הוירוס משמש כסוס טרויאני היכול להעלות קבצים, להפעיל יישומים ולהרוג תכניות המורצות על המחשב המותקף", אמר והוסיף כי הוירוס מכיל קוד לתיעוד הקשות מקלדת, דבר היכול לשמש ככלי לתפיסת סיסמאות ומספרי כרטיסי אשראי.

וישנו גם בונוס נוסף לזוכים המאושרים בהדבקה בוירוס. באגבר מנסה להעתיק עצמו לעוד מכשירים המחוברים לרשתות משותפות, כגון מדפסות, "אם הקוד תפס מדפסת, מייד מתחילים להיות מודפסים מאות דפים של קוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by