ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להעביר מידע בלחיצת יד 
 
 העברת מידע בעידן הפוסט פוסט מודרני   
 
מערכת חיים ברשת

פיתוח חדשני ייאפשר לאנשי עסקים להעביר את כרטיס הביקור הדיגיטלי שלהם באמצעות לחיצת כף יד.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני אנשי עסקים נפגשים בוועידה חשובה ולחצים ידיים, מה חדש בתמונה הזאת?

הבשורה, המגיעה אלינו מיפן, היא שבעתיד נוכל להעביר מידע דיגיטלי באמצעות לחיצת כף יד פשוטה.

המדובר ברעיון חדשני להעביר מידע, רעיון המתבסס על גוף האדם כמוליך, על מנת להעביר מידע בין מכשירים דיגיטלים. הרקע לרעיון, הוא החשש לבעיות אבטחה, בעיות הנובעות מהקלות היחסית שבה ניתן לצותת למכשירים אלחוטיים. הפתרון, כפי שמדווח ה-NewScientist, הוא שימוש בגוף האדם עצמו כמוליך, כך שהנתונים יועברו בין מכשירים שונים בעת לחיצת יד.

את הפרוייקט מפתחות במשותף חברות ניפון ודוקומו היפניות. המטרה היא לאפשר לאנשים המצוידים במחשבים לבישים, או במחשבי כף יד שיותאמו במיוחד, להעביר ביניהם מידע באמצעות לחיצת יד. המחשבים עצמם יחוברו אל הגוף באמצעות מגעים מיוחדים, מה שיהפוך את גופנו למוליך. מהירות העברת הנתונים, תגיע כפי הנראה עד ל-10 מגה ביט בשניה, מה שייאפשר להעביר תכנים, נתונים ואף קבצי מולטימדיה כבדים למדי. היות וכך, יוכלו אנשי עסקים הנפגשים בועידה, להעביר את כרטיס הביקור הדיגיטלי שלהם באמצעות לחיצת יד.

אף שמדובר בפיתוח עתידי מעורר כבר כעת הדבר התרגשות רבה בקהילה המדעית והטכנולוגית. ייתכן שהסיבה להתרגשות, היא שלראשונה יימנע מכל אנשי הקהילות הללו להתחכך זה בזה בכנסים, מחשש שמגע מקרי במדען אחר, ייאפשר לו לגנוב מאיתנו מידע מסווג. נראה גם כי בעתיד נצטרך לחשוב פעמיים לפני שנשלח ידיים לעבר גופם של אנשים אחרים, מי יודע באילו וירוסים אנו עלולים להידבק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by