ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע: שיחות טלפון חינם 

תוכנות השבוע: שיחות טלפון חינם

 
 
ניצן וידנפלד

התוכנה היחידה שתצטרכו במחשב, דברו בחינם לכל העולם, תוכנה שמוצאת תקלות במסך ומשחק יריות שישים אתכם במלחמת ויאטנם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dead Pixel Tester

DPT. מגן על ההשקעה
 DPT. מגן על ההשקעה   
כל מי שיושב עכשיו מול מסך LCD מכיר את התופעה שמשביתה לו את החגיגה: הפיקסלים המתים, אותן נקודות במסך שמסרבות להציג את הצבע הנכון. אם אתה עוסק בגרפיקה ובמסך שלך יש מספר פיקסלים מתים, אתה עלול למצוא את עצמך מנסה במשך שעות לנקות תמונות מנקודות לא קיימות. משתמשים רגילים לא צריכים סיבה מיוחדת להתעצבן מהמצב.

מה יוצר את התופעה? כל נקודה במסך LCD מורכבת משלושה לוחות, כל אחד מהם אחראי לצבע אחר: אדום, כחול וירוק. השילוב של שלושתם נותן פיקסל אחד שמסוגל להציג כ-16 מליון צבעים ואף יותר. אם אחד מהלוחות לא תקין, אותו פיקסל יציג צבע שונה או "יתקע" על גוון אחד קבוע. מכיוון שהוא עדיין פעיל, לא תמיד קל לאתר את הפיקסל המת באופן מיידי. לפעמים תמצאו אותו רק בזמן משחק או צפיה בסרט.

Dead Pixel Tester היא תוכנה פשוטה שתעזור לכם למצוא פיקסלים מתים במהירות, ולהחליף אותו בזמן שעדיין יש לכם אחריות. הטריק שלה הוא למלא את המסך באחד מחמישה גוונים שמבליטים את הנקודות המתות בצורה הטובה ביותר. כשתמצאו פיקסל חשוד, תוכלו להריץ סביבו תחלופה מהירה יותר של הרקעים ולהבליט אותו אפילו יותר. מה שנשאר הוא לרוץ לחנות ולהראות את התוצאות למוכר.

ההפעלה פשוטה ביותר: לוחצים על הרקע של המסך בכדי להחליף גוון, ואת מבליט הפיקסלים המתים מפעילים על ידי הקשה על Launch a pixel excersizer. מומלץ להתעלם מהממשק המכוער להחריד ולזכור שמדובר בתוכנה שמגינה על ההשקעה הכספית שלכם במסך.


גודל: 188KB
גירסה: 2.2
מחיר: חינם

להורדה
 

Arrange Startup

Arrange Startup. מסמנת מי נחוץ
 Arrange Startup. מסמנת מי נחוץ   
כל משתמש מחשב יודע איפה נמצאת נקודת התורפה הכואבת ביותר בחלונות XP: רשימת התוכנות שעולות עם הדלקת המחשב. הן מאריכות את הזמן שלוקח להפעיל את המחשב, יושבות בזיכרון ומעיקות עליכם בזמן שימוש שוטף. חלקן הן אפילו תוכנות ריגול.

הפיתרון הפשוט הוא כמובן יצירת כלי שיעזור לנו לשלוט ברשימת התוכנות הללו (בהנחה שלא הצלחתם למנוע מהן להידבק אליכם מלכתחילה). הכלי שמיקרוסופט מציעה (MSCONFIG) ידידותי כמו פגישה על כוס קפה במרתפי השב"כ, ולכן אנחנו צריכים את Arrange Startup.

התוכנה הפשוטה הזו מציגה לנו את כל התוכנות שעולות עם הדלקת המחשב ומסמנת ליד כל אחת האם היא נחוצה או שכדאי להסיר אותה. במקרה והתוכנה זיהתה משהו שחשוד כרכיב ריגול, היא תתריע גם עליו. אבל היעילות האמיתית של Arrange Startup מתגלה במעקב שהיא עושה אחר כל התוכנות שהסרנו. אם במקרה מחקתם משהו חשוב - אפשר תמיד להחזיר אותו.


גודל: 3.69MB
גירסה: 2.3
מחיר: חינם

להורדה
 

Raketu

Raketu. שיחות חינם ל-42 יעדים
 Raketu. שיחות חינם ל-42 יעדים   
כולנו שמענו על החלפת כל התוכנות שמותקנות במחשב בשירותי אינטרנט, אבל הקונספט של דחיסת מרבית שימושי המחשב והטלפון לתוכנה אחת הוא די חדש. Raketu מסוגלת (קחו נשימה ארוכה) ל: ביצוע שיחות VoIP בין משתמשי התוכנה, משתמשי תוכנות VoIP אחרות (כמו סקייפ) וקווי טלפון רגילים וסלולריים, שיחות ועידה בין כל אלו, שליחת וקבלת מיילים והודעות קוליות, התממשקות עם כל תוכנות המסרים המיידיים הנפוצות ( ICQ, MSN, Yahoo, Goolge), שליחת הודעות SMS, ניהול כל אנשי הקשר שלכם, צפייה בתמונות, השמעת קבצי מוסיקה, וידאו ופודקאסטים, קריאת RSS ואפילו הפעלת משחקים. כמו שאבא שלי היה אומר, אם לא היה לו חוש הומור מושחז: "חוץ מקפה, הכל היא עושה".

אבל זה לא נגמר פה. הפיצ'ר המגניב ביותר הוא שיחות קוליות בחינם ליעדים נייחים ב-42 מדינות, ביניהן ישראל, ארה"ב, רוסיה ובריטניה (לרשימה המלאה). איך זה פועל? מורידים את התוכנה ומפעילים אותה. כמו כל תוכנת תקשורת היא תבקש מכם להגדיר שם משתמש וסיסמה לפני שמתחילים.

מרגע ההרשמה יש לכם שעה שבה תוכלו להתקשר לכל היעדים החינמיים. לאחר 60 דקות (ללא שום קשר לכמה זמן ניצלתם בפועל לשיחה) תצטרכו לטעון את החשבון שלכם בעזרת כרטיס אשראי, ב-9.95$ כדי להמשיך לדבר בחינם.

לשלם בשביל לדבר חינם? כן. בדומה לקניית כרטיס חיוג או רכישת דקות שיחה ממפעילה סלולרית, Raketu גובה מכם סכום מראש, בעבור שיחות שתבצעו בעתיד. אבל, וזה אבל גדול, הכסף בחשבון ישמש אתכם רק לצורך שיחות שאינן חינמיות (כגון למספרים סלולריים). שיחות ליעדים חינמיים לא יגרעו מהחשבון שלכם, כך שבפועל תוכלו לדבר ללא הגבלה, תמורת התשלום החד פעמי.

איך בודקים האם היעד שאתם רוצים להתקשר אליו הוא חינמי? כאן נמצאת רשימת התעריפים של החברה. אם איזור החיוג שאליו אתם מתקשרים מתומחר ב-0$, או לא נמצא ברשימה - הוא חינמי. איך מחייגים? החיוג תמיד מתבצע מתוך ארה"ב. כלומר, בכדי להגיע למספר מחוץ לגבולות ארה"ב, מחייגים: 011 + קוד מדינה + איזור חיוג (ללא ה-0) + מספר הטלפון. קוד המדינה של ישראל הוא 972.

איכות הקול של התוכנה לא מזהירה, אבל היא בהחלט עומדת בסטנדרטים של תוכנות VoIP. מומלץ להשתמש בשעה שיש לכם לבדיקת איכות הקשר ליעדים שאתם מתקשרים אליהם בדרך כלל.

המינוס העיקרי של התוכנה הוא הממשק הזוועתי שלה, שניתן בקלות רבה מאוד ללכת לאיבוד בתוכו. יתכן שזו תוצאה של ריבוי הפיצ'רים, אבל זה לא תירוץ מספק. למי שממש לא מוצא את עצמו, מומלץ לנווט דרך תפריט ה-View.

גודל: 3.4MB
גירסה: 1.016
מחיר: חינם

להורדה
 
 

ShootOut

 
החבר'ה בערוץ ההסטוריה החליטו כנראה לשפץ את התדמית שלהם, ומצאו שיטה מעולה לעשות זאת: במקום ללמד אותנו על הקרבות ששינו את ההיסטוריה בעזרת סרטים בשחור לבן, הם יצרו משחק מחשב שיאפשר לנו להשתתף בהם. גאוני, לא?

ShootOut הוא משחק יריות תלת מימדי מבוסס פרקים. לאחר ההתקנה, תוכלו לבחור באיזה קרב אתם מעוניינים להשתתף והמשחק יוריד אותו למחשב שלכם. 400 מגה לאחר מכן תמצאו את עצמכם בנעליו של אחד הלוחמים, ישר במרכז האקשן.

נכון להיום קיימים תשעה פרקים לשחקן יחיד, כולם ממלחמת ויאטנם ומספר מפות למשחק מרובה משתתפים. ערוץ ההיסטוריה מתכוון להוסיף פרקים נוספים בהתאם ללוח השידורים שלו: לאחר כל פרק שיעסוק בקרב מסויים, תוכלו לחוות אותו בעצמכם. הכל כמובן, בחינם לחלוטין.

גודל: משתנה
גירסה: 1
מחיר: חינם

להורדה
 

ועכשיו, אתם

 
רוצים להמליץ לנו על תוכנות או משחקים? כתבו ל: software@nana.co.il

יש לכם שאלות לגבי הפעלתם? בקרו בפורום התוכנות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by