ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סקס יענים, נביחות כלבים ופרסי נובל אלטרנטיביים 
 
 
רויטרס

מחקרים מדעיים בנושאים הפחות רלוונטיים זוכים השבוע לכבוד מיוחד בטקס הענקת פרסי ה-Ig נובל להישגים מדעיים מוזרים במיוחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נתחיל בשאלה הקריטית: "האם ידעתם שגברים אנושיים מסוגלים לגרום ליענים לגירוי מיני?"

השבוע חל הטקס השנתי, זו הפעם ה-12, של הענקת פרסי "Ig נובל" להישגים מדעיים "שלא יכלו או לא היו צריכים לקרות". הפרסים מועניקים עבור עבודות מחקר לא שגרתיות, שלר לומר מעט ביזריות, בנושאים מגוונים, החל מחיי המין של היענים, דרך צבע המוך בטבור של הגבר וכלה במה מנסה הכלב רקסי לומר ומהי הדרך הטובה ביותר לרחוץ אותו? התשובות לשאלות קשות ומטרידות אלו נכללות באסופה של מחקרים, הזוכים השבוע לכבוד מיוחד בגיליון מגזין המדע האלטרנטיבי "תולדות המחקר הבלתי סביר - Annals of Improbable Research".

הענקת הפרסים נערכת באופן מסורתי שבוע בדיוק לפני ההכרזה על רשימת הזוכים בפרסי הנובל האמיתיים. "רוב המדענים אינם זוכים לתשומת לב עבור עבודתם. עבור הזוכים זוהי הזדמנות לקבל את תשומת הלב מאנשים אשר עשויים אף לשאול אותם מה הם עושים", אמר מארק אברהאמס, עורך המגזין בראיון לרויטרס ביום ששי. "אנו מקווים שזה יגרום לאנשים להיות סקרנים יותר לגבי המדע, אולי אפילו בפעם הראשונה בחייהם", הוסיף ואמר "אך בסופו של דבר, בסה"כ מדובר בלעשות הרבה כיף". יודגש, כי בעוד כל הנושאים מטופלים בהומור, כל המחקרים הנם מקוריים ואמינים.

בין העבודות שזכו לפרסים, ניתן לציין את זו של קארל קרוזניצקי, פיזיקאי, כתב מדע בטלוויזיה וברדיו וחבר מכובד באוניברסיטת סידני, אשר זכה בציון לשבח על מחקרו המקיף אל תוך אזור בו לא הגיעה ידו של המדע קודם לכן - המוך הנוצר בטבור האנושי. בסקר סטטיסטי אותו ערך בקרב 4,799 נשאלים, מצא כי "קיימת סבירות גבוהה כי יהיה לך מוך בטבור אם אתה זכר, מבוגר, שעיר ובעל פופיק שקוע (innie - טבור שקוע בסלנג האוסטרלי)".

הזוכה בקטגורית הביולוגיה הנו מחקר שפורסם בירחון "מדע העופות הבריטי" וכותרתו "התנהגות החיזור של יענים כלפי בני אדם תחת תנאי חקלאות בבריטניה". המחקר מציג עמדה לפיה נוכחות בני אדם יכולה ליצור גירוי מיני בקרב העופות הגאים. ואם בפריון עסקינן, פרופסור לפסיכולוגיה מאוניברסיטת הקולג' של לונדון זכה לכבוד מיוחד בשל בדיקתו הקפדנית באנטומיה של יונק אחר. כריס מק'מנוס, קיבל את הפרס עבור "עבודתו המדויקת עד מאוד" שכותרתה "אסימטרית שק האשכים של הגבר ובפיסול העתיק", אשר פורסם במגזין בענייני טבע.

חוקרים מיפן קיבלו את פרס ה"Ig נובל" לשלום על "קידום השלום ההבנה וההרמוניה בין הגזעים" על כך שהמציאו מכשיר תרגום מבוסס מחשב, המכונה "באו-לינגוול", התורם להבנה טובה יותר בין כלבים ובעליהם. כלבים מהווים יעד מחקר פופולרי במיוחד. פרס ההיגיינה מוענק השנה לאדוארדו סרגונה מטרגונה שבספרד, עבור המצאת מכונת שטיפה לחתולים וכלבים. חיה אחרת שזכתה לפרסום היתה הפיל, חוקרים הודים זכו בפרס עבור דיווחם האנליטי אודות "הערכת שטח הפנים הכולל בפילים הודים".

בתחום הכלכלה, מנהלים בכירים מחברות הנאבקות על יציבותן הכלכלית משש מדינות זכו עבור "אימוץ הקונספט המתמטי של מספרים דמיוניים ויישומו בעולם העסקים" - רמיזה ברורה להליכי חישוב יצירתיים דוגמת וורלדקום, קווסט, אנרון ו-AOL.

טקס חלוקת הפרסים, העומד להיערך ביום חמישי באוניברסיטת הרווארד, בו יגישו חתני פרס נובל את הפרסים והקהל יעיף מטוסי נייר על הזוכים. "עדיין אין לי מושג ירוק איך אנחנו מצליחים לגרום לזוכים לבוא, על חשבונם, לעתים ממרחק חצי עולם, כדי להשתתף בזה", אמר אברהאמס, מהמגזין המארגן את הטקס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by