ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קפיצת ראש לחלל החיצון 
 
 
מערכת חיים ברשת

מצלמה שתמוקם מחוץ למעבורת החלל אטלנטיס, תעביר בשידור חי תמונות של המעבורת במהלך ההמראה אשר אמורה להתרחש היום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעבורת החלל אטלנטיס צפויה היום, אם לא יהיו עיכובים נוספים, להמריא אל משימה נוספת בתחנת החלל הבינלאומית. אולם הפעם, כל המעונין בכך, מוזמן להצטרף לטיסת המעבורת ולעקוב אחריה, דרך מצלמה שתמוקם על גחונה של המעבורת ותעביר תמונות של המראתה וטיסתה בחלל.

התמונות הנשקפות ממצלמת המעבורת יתחילו להגיע מכן השיגור, דרך כל אתר השיגור ואח"כ ישקיפו על כל קייפ-קנברל. שתי דקות לאחר מועד ההמראה, יוכלו הצופים לראות את רקטות השיגור ניתקות מגוף המעבורת. שש דקות לאחר מכן, תתנתק המעבורת ממיכל הדלק, על רקע הקשת הגדולה של כדור הארץ מתחת.

מנהל השיגור, מייק ליינבאך, אמר כי זה ממש כמו להיות על גבי סיפון המעבורת.

אטלנטיס אמורה הייתה להיות משוגרת בחודש אוגוסט, אך קורקעה ביחד עם יתר צי המעבורות בשל דליפה בצינורות הדלק. בשבוע שעבר נכפתה התעכבות נוספת בת חמישה ימים, בשל סופת ההוריקן "לילי", אשר היוותה איום על מרכז הפיקוד ביוסטון. אם לא יהיה עיכוב נוסף, צפויה המעבורת להמריא היום (יום שני).

מצלמת המעבורת, שתמוקם על גבי החלק העליון של תא הדלק החיצוני של המעבורת, תופעל 15 דקות לפני ההמראה. טיימר יכבה את המצלמה 15 דקות לאחר ההמראה, כדי למנוע שיבושי רדיו במדינות מתחת לנתיב ההמראה, אמר מייק באטלר, מהנדס נאס"א לפרוייקט מיכל הדלק הנוסף.

כל הטיסה עד למסלול השיוט של המעבורת יצולם ויועבר בשידור חי ע"י נאס"א ויהיה זמין באתר האינטרנט של סוכנות החלל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by