ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המומחה: שורת המשימות 

המומחה: שורת המשימות

 
 
רן יניב הרטשטיין

המומחה יסדר לכם את שורת המשימות של חלונות. מדריך היום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשמיקרוסופט הציגה בתחילת שנות התשעים את הגירסאות המוקדמות של הממשק של חלונות 95, עמדו במוקד תשומת הלב שני רכיבים: שורת המשימות ותפריט התחל. במונחים של 1995, היה מדובר בחידוש מהפכני. עדות לכך ניתן לראות בעובדה שהמודל זכה מאז לחיקויים רבים, בעיקר תחת לינוקס, אך במידה מסוימת גם תחת OS X.

שורת המשימות נועדה לרכז את כל החלונות הפתוחים במקום אחד ולהקל על ניהולם ועל המעבר ביניהם. במאמץ להפוך את שורת המשימות לשימושית יותר, מיקרוסופט פיתחה תוכנות רבות שיוצרות יותר מכפתור אחד בשורה, דוגמת וורד, שיוצר כפתור נפרד בשורת המשימות עבור כל מסמך שנפתח.
 

קיבוץ כפתורים

Group similar taskbar buttons. צילום מסך
 Group similar taskbar buttons. צילום מסך   
מאז עברו יותר מעשר שנים, ושורת המשימות של חלונות XP וויסטה זהה לזו שהייתה בחלונות 95, ובמובנים מסוימים אף נחותה ממנה. החל מחלונות XP, שורת המשימות מקצבת את כל החלונות של יישום מסוים לכפתור אחד, שהופך למעין תפריט.

הפיצ'ר הזה אמור לחסוך מקום בשורת המשימות כשיש הרבה חלונות פתוחים על המסך, אבל בפועל הופך אותה לחסרת ערך ועושה את המעבר בין החלונות באמצעותה לכמעט בלתי אפשרי.

הפתרון לכך פשוט: כדי לכבות את הפיצ'ר הזה, לחצו עם כפתור העכבר הימני על שטח ריק בשורת המשימות ובחרו את האפשרות "Properties" מהתפריט שיופיע. בחלון שייפתח מגדירים מאפיינים שונים של שורת המשימות ותפריט התחל. הורדת הסימון מהשורה "Group similar taskbar buttons" תכבה את קיבוץ הכפתורים.

אם אחרי שתעשו זאת תגלו ששורת המשימות שלכם צפופה מדי ואי אפשר לקרוא את שמות החלונות על הכפתורים, תוכלו להגדילה כדי לפנות מקום לכפתורים רבים יותר. לחצו שוב עם כפתור העכבר הימני על שטח ריק בשורת המשימות, וודאו שהשורה "Lock the Taskbar" לא מסומנת.

לאחר מכן, העמידו את העכבר על הגבול העליון של שורת המשימות (הגבול בין שורת המשימות לשולחן העבודה) עד שהסמן ישתנה לחץ דו צדדי וגררו אותו למעלה. שורת המשימות תגדל בהתאם, וכך תוכלו לפתוח חלונות רבים יותר ללא חשש.
 

גרירה ושחרור

Taskbar Shuffle. מייעלת את העבודה עם שורת המשימות
 Taskbar Shuffle. מייעלת את העבודה עם שורת המשימות   
בעיה נוספת היא הסדר בו מופיעים הכפתורים בשורת המשימות. אלו נוצרים עם פתיחת החלון לו הם שייכים, ואין שום דרך להזיז אותם. משתמשים רבים מוצאים את עצמם מפתחים משמעת נוקשה של פתיחת וסגירת יישומים כדי לשמור על סדר הגיוני לכפתורים בשורת המשימות.

גם לבעיה הזו יש פתרון פשוט יחסית, אבל הפעם הוא מחייב התקנה של תוכנת צד שלישי: Taskbar Shuffle. תוכנה חינמית זו מאפשרת לגרור את הכפתורים של שורת המשימות כדי לשנות את סדרם. היא כוללת גם אפשרות שימושית נוספת - קיבוץ כל כפתורי החלונות של תוכנה מסוימת, מבלי לחבר אותם לכפתור אחד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by