ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לחיצה על נקודת התורפה של האינטרנט 
 
 הכל בגלל שדרוג תוכנה (אתר UUNet)   
 
מערכת חיים ברשת

שדרוג תוכנה בחברת UUNet שאחראית לכחצי מתעבורת רשת האינטרנט בעולם גרם לעיכובים בשליחת אימיילים ולגלישה איטית בכל רחבי הגלובוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איטיות בקבלת דואר אלקטרוני וחיבור איטי לרשת היו מנת חלקם של גולשים רבים ברחבי העולם ביום חמישי האחרון. אתר Wired מדווח כי הבעיות נבעו משדרוג תוכנה שגרר תקלות רבות בחברת UUNet, שמטפלת בכחצי מתעבורת הרשת העולמית.

דרך הרשת של UUNet השייכת לחברת וורלדקום עוברים גם כ-70 אחוזים מכל האימיילים שנשלחים בארה"ב, וכ-50 אחוז מאלו שנשלחים בעולם. דוברת החברה, ג'ניפר בייקר, מסרה כי הבעיה השפיעה כחמישית מלקוחותיה בארה"ב, כלומר על מיליוני משתמשים בארה"ב וברחבי העולם לאורך יום חמישי.

לדברי בייקר, הבעיה החלה בסביבות 2 בצהרים (שעון ישראל) ונפתרה במלואה כעבור כ-9 שעות. האיטיות נבעה מטעות בטבלאות הניתוב (Route Tables) של החברה. נשמע פשוט, אולם ניתן לדמות זאת לבלאגן שישרור בשדה תעופה שיפעל ללא מפקח טיסות.

רשת האינטרנט נבנתה באופן בו תוכל לתפקד למרות תקלות במרכיביה השונים, על ידי ניתוב המידע בדרכים עוקפות. הטבלאות הללו משמשות כדי לנתב את התעבורה מרשת אחת לשנייה, ותקלה בהן יכולה לגרום לכך שהעברת המידע תהייה לא מדוייקת ותגרור "בלאגן רב".

לרוב תקלות תוכנה הנן חמורות יותר מתקלות בחומרה משום שקשה יותר לזהותן בהתחלה. עם זאת, קל לתקנן לרוב משום שהן מתמקדות במספר קטן של נתבים (routers) שעברו עדכון תוכנה. במקרה של UUNet עודכן מספר רב של נתבים, ולכן גם היה קשה לתקן את התקלה. העומס נפל על שאר הרשת של החברה והאט גם אותה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by