ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מבצע: DNA על תקליטור 
 
 ונטר - האיש והסליל   
 
מערכת חיים ברשת

חצי מיליון דולר, זה כל מה שעומד ביניכם ובין תקליטור המכיל את מיפוי הקוד הגנטי שלכם. חברות סטארט-אפ אמריקאיות כבר החלו לספק את השירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיפוי וקריאת הקוד הגנטי של קרייג ונטר, לקח 15 שנים, 5 מיליארד דולר ואת כח החישוב של כמה מהמחשבים היותר מתוחכמים על פני כדור הארץ. עכשיו גם בפניכם עומדת האפשרות למפות את ה-DNA שלכם. לדבריו של ונטר, הוא מתכנן להציע שירות לקהל הרחב, המאפשר את פענוח הקוד הגנטי של אנשים פרטיים וצריבתו על גבי תקליטורי מידע נוצצים. וזה יעלה בסך הכל $500,000 לאיש.

לדבריו של היזם, הוא יצר קשר עם מספר אנשים אמידים במיוחד, אשר בשמם סירב למסור, שישלמו את הסכום הצנוע הנ"ל עבור מיפוי הגנום שלהם, ובכך יעזרו לצעדיו הראשונים של מה שאמור להיות, פרוייקט ללא מטרות רווח, אך נושא פוטנציאל כלכלי בן הרבה מיליארדי דולרים.

שאיפתו של ונטר לטווח הארוך, היא ליצור תקליטורי גנום אישיים בתפוצה מרבית, אשר יאופסנו על גבי מדפיהם של כל העוסקים ברפואה, ושעלותם תכוסה ע"י חברות הבביטוח. "אנו שואפים לדחוף את מדע הגנומיקה לכוון הגנום במחיר $1000", אמר ונטר.

עם הצופן הגנטי של פציינטים זמין בפניהם, מקווים רופאים כי יוכלו למנוע ולטפל במחלות בצורה יעילה יותר. כבר כיום, בדיקות גנטיות יכולות לקבוע אם נשים מסוימות נוטות לחלות בסרטן השד, יותר מאחרות.


גנומיקה - תעשיית המיליארדים

ונטר, אשר תרם לפענוח הגנום האנושי, עמד בראש קבוצת מדענים פרטית ללא מטרות רווח אל מול קבוצת מדעני הממשל האמריקאי, במרוץ לפענוח הגנום האנושי. שתי הקבוצות הכריזו בשנה שעברה באופן סימולטני, על הצלחתם בסידור רצף ה-DNA של חמישה אנשים, ביניהם ונטר, בעיתונים מדעיים מתחרים.

ונטר, שעמד בראשה של חלוצת הגנומיקה, סלרה, מריץ עתה שלושה פרוייקטים ללא מטרות רווח שאותם ייסד. פרוייקטים אלה,מתרכזים בבניית מרכז לסידור ומיפוי הגנום האנושי ברוקוויל, בעלות של 30 מיליון דולר, אשר ונטר מצפה לפתוח עד תום השנה. במרכז זה מתכננים ונטר ומדענים נוספים, לצרוב את פרטי המידע הגנטי של אנשים פרטיים על מדיה דיגיטלית בשנה הבאה.

ונטר טוען כי הדרך היחידה לייצור המוני של מפות גנטיות במחירים נמוכים, היא פשוט להתחיל לעשות את העבודה. הוא טוען שכוונתו היא לא להתעשר, אלא לפשט את התהליך עד לנקודה בה חברות הביטוח, המנוע שמריץ את תעשיית הבריאות בארה"ב, ישלמו עבור התקליטורים.


הגן האנושי וחברות הביטוח

גם אם חברות הביטוח יחליטו לכסות את עלות מיפוי הגנום האישי של לקוחותיהן, קיים החשש בקרב רבים, כי תעשיית הביטוח תשתמש בטכנולוגיה זו, כדי להימנע מכיסוי הפוליסה של אנשים בעלי נטייה מולדת למחלות מסוימות, או לנטיות התמכרותיות.

ונטר איננו המדען היחיד הפועל בתחום, הפועל למען מחסום 1000 הדולרים למיפוי גנטי. לפחות שלוש חברות נוספות, ביניהם סולקסה הבריטית, רודפות אחר מטרה זו. מומחים רבים טוענים כי רף 1000 הדולר נמצא עדיין שנים רבות מאיתנו.

מדענים רבים כיום מציינים גם כי ישנו רק קומץ קטן של ראיות הקושרות בין גנים מסוימים למחלות ספציפיות. לדעתם, ישנה תהום עמוקה הפעורה עדיין בין מיפוי הגנום האנושי ובין היכולת להבין אותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by