ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לחטט במכתבים של רשות הדואר 
 
 היסטוריות אלטרנטיביות. מדור ``מכתבים בלית נשכחים``   
 
עידו קינן

פירצה באתר האינטרנט של רשות הדואר, איפשרה צפיה, שינוי ואפילו מחיקה של מדור "מכתבים בלתי נשכחים". שכתוב ההיסטוריה מעולם לא היה קל יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ליצור מציאות חדשה. מכתב מזויף שהועלה למערכת (ונמחק)
 ליצור מציאות חדשה. מכתב מזויף שהועלה למערכת (ונמחק)   
לאחרונה עלה באתר רשות הדואר מדור "מכתבים בלתי נשכחים", שמתעד מכתבים מעניינים או מרגשים של מפורסמים ואלמונים כאחד. מותר לקרוא את המכתבים הללו, אבל פירצת אבטחה שהתגלתה בתחילת השבוע ונסגרה ביום ד', איפשרת לשנותם, למחוק אותם ולהוסיף מכתבים חדשים.
 
שר ההיסטוריה. ממשק השליטה על המכתבים
 שר ההיסטוריה. ממשק השליטה על המכתבים   
אתר המכתבים מנוהל באמצעות תוכנת Lotus Notes, שמאפשרת להעניק הרשאות ברמות שונות למשתמשי האתר. מישהו באתר כנראה העניק בטעות הרשאת עריכה (editor) לכלל הגולשים, ואלה יכלו לשנות כל מכתב שמופיע בו (וגם את דבריו של יו"ר רשות הדואר, יוסי שלי, אודות אתר המכתבים החדש). עם גילוי הפירצה, ניתן היה גם להוסיף מכתבים חדשים, אולם אפשרות זו היתה חסומה למחרת.

כרגע, ניתן עדיין להיכנס למערכת ניהול האתר, אבל האפשרות לשנות או לעדכן מכתבים בה - נחסמה.
 
 
מקור ברשות הדואר אמר לחיים ברשת, שהמערכת עלתה בלחץ של זמן לקראת חג שמחת תורה, מה שהוביל לעלייתה ללא הגנה ראויה. מרשות הדואר נמסר בתגובה: "מדובר בתקלה שתוקנה מיידית, מבלי שנגרם כל נזק לאתר". אחראי השיווק באינטרנט באגף השיווק, איל מזרחי, הוסיף שהאיזור היחיד באתר בו מתבצעות העברות כספים, "קנו עכשיו", מופעל על ידי חברה חיצונית, קומרסנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by