ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המשכורת השנתית של מנכ"ל סיסקו: 1 דולר 
 
 דולר אחד מספיק לו, צ`יימברס מסיסקו   
 
מערכת חיים ברשת

מנכ"ל סיסקו השתכר בשנה שעברה דולר אחד בלבד, ללא בונוסים. איתות לבעלי המניות "אם אתם לא הרווחתם, גם אני לא ארוויח"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'והן צ'יימברס, ה-CEO רב ההשפעה של סיסקו יקבל בשנת הכספים 2002, משכורת שנתית של 1 דולר בלבד, כך מדווח היום Cnet. בנוסף על משכורתו הרזה, ויתר צ'יימברס על בונוסים ואף החזיר 2 מיליון אופציות, שליש מהאופציות שקיבל על תרומתו לחברה בשנה שחלפה. בכך מצטרף צ'יימברס לצמד המכובד סטיב ג'ובס מאפל וג'ים ברקסדייל (לשעבר מנטסקייפ) שגם הם הסתפקו במשכורות שנתיות בסך 1 דולר.

בשוק מברכים על צעדים סימבוליים אלו מצד הנהלות החברות, היות והם עומדים בניגוד חריף לצעדי המרמה ותאבת הבצע שהופגנו על ידי מנכ"לים רבים, אשר לקחו לעצמם משכורות עתק ובונוסים שמנים. אחדים מהם, אגב, נחקרים כעת בארצות הברית, על שום מעשי מרמה אחרים שביצעו. חלקם מועמדים לשהות ארוכה בכלא ולקנסות כבדים. היות וכך, בכל אימת שמנהל בכיר (שרובם ככולם מיליונרים כבדים ביותר) בוחר לוותר על שכרו בשנה בה היו ביצועים שליליים או חלשים, מהווה הדבר איתות לבעלי המניות בחזקת "אם אתם לא הרווחתם השנה, אז גם אני בוחר שלא להרוויח".

יצויין כי בשנה שעברה קיבל צ'יימברס משכורת של 268,131 דולר, ללא בונוסים אך עדיין עם 6 מיליון אופציות. במהלך השנה הוא ביקש מהדירקטוריון לקצץ את שכרו ב-268,130 דולר ולהעמידו על דולר אחד. הוא אף דחה את הבונוס שהוצע לו, אף שבחברה סברו כי היה ראוי לו, על שעמד ביעדים שקבע לעצמו.

השאלה המעניינת היא מה יבקשו מנהלים אלו לעצמם בשנה הבאה, באם לא יחזרו החברות לביצועי העל להם היו רגילות. ייתכן כי מדובר בתופעה חדשה ומבורכת, בהם בעלי מניות המכהנים כמנהלים יסתפקו ברווחיהם מהמניות ללא כל משכורת ... מצד שני, ייתכן ולא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by