ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלא מבית מארוול 

פלא מבית מארוול

 
 
רותם לצטר, גיימר

אקס-מן, ספיידרמן ועוד גיבורי על חברו יחדיו במשחק "מארוול: הברית האולטימטיבית". רותם לצטר התרשם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
חברת המשחקים "רייבן" כבר הצליחה להרשים אותנו בעבר עם שני כותרים מוצלחים ביקום X-Men, שכללו משחקיות מז'אנר "שיסוף וביתור" כמו הדיאבלו, כלומר - פעולה עם מוטיבים קלים של משחקי תפקידים. Marvel: Ultimate Alliance, הכותר השלישי והטוב ביותר בסדרה, יוצא כעת לכל הקונסולות האפשריות ומכיל בתוכו את כל היקום הרחב של חברת הקומיקס האמריקנית הגדולה Marvel.

התוצאה היא ממתק טעים במיוחד לכל מעריצי הקומיקס השרופים. כל גיבור-על או נבל אכזרי מופיעים כאן במספר הופעות אורח נהדרות. זה נראה כאילו אין שום דמות, אפילו השולית ביותר, שלא מפציעה לכמה רגעים, ואכן תתקלו במשחק הזה ביותר מ-140 גיבורים.

העושר התוכני שעליו מתבסס המשחק הוא לא מתכון בטוח להצלחה. בעבר משחקי קומיקס רבים נכשלו באופן נחרץ, וגרמו לגיימרים הוותיקים להתייאש לחלוטין ממשחקי מחשב מבוססי קומיקס. כמה נחמד לגלות שהפעם, התוצאה לא רק משביעת רצון, אלא מהווה את אחד מהעיבודים הטובים ביותר של קומיקס למשחק מחשב שיצאו בשנים האחרונות לצד Hulk: Ultimate Destruction.

אתם תשחקו בחבורה שכוללת ארבע דמויות מתוך מבחר ענקי של גיבורי על כמו ספיידרמן, כל חברי אקס-מן, קפטן אמריקה, חבורת ארבעת המופלאים, איש הקרח, ת'ור, אלקטרה ועוד רבים וטובים, מוכרים יותר ופחות. כל דמות שונה באופן מהותי מהאחרות - לכל אחת סט כישורים שונה לחלוטין, שרק הולך ומתעצם ככל שתעלו בדרגות.
 

דמויות קומיקס עושים באהבה, או לא עושים בכלל

צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
המשחקיות של Marvel: Ultimate Alliance עוסקת, כאמור, בשלב אחר שלב של לחימה מול גלים אינסופיים של מוטנטים ויצורי אופל כאלה ואחרים. הלחימה אומנם מספקת מאוד, אך מבנהו של משחק היחיד הופך למונוטוני במהירות: תהרוג דברים, תשיג מפתח לדלת, תלחם בבוס, תפתור פאזל וחוזר חלילה.

אתם עומדים לעשות את הדברים הללו הרבה, כיוון שמצב הסיפור הוא אחד הארוכים שנתקלתי בהם. הוא כולל חמש מערכות, בכל אחת חמישה שלבי ענק, ואת הכל תסיימו לאחר השקעה של לא פחות מ-25 שעות משחק.

מספר השעות המרשים הזה לא כולל את כל הסודות והשלבים האופציונאליים. לכל דמות יש שלב משלה, המוגבל בזמן מוקצב, ובו היא לבדה צריכה להשלים מספר משימות ובסופם להילחם כנגד האויב הנצחי שלה. עמידה במשימות הללו תעניק לשחקן מדליות ופרסים רבים.

אם תצרפו חבר, הוא יוכל לשלוט באויבים ובבוסים, ולהילחם כנגד הדמות הראשית. ישנם שלושה מצבי קושי, סיום משחק בכל דרגה יפתח חפצים, שלבים ודמויות חדשות, כך שאם אתם בונים על משחק שיחזיק אתכם בערך עד פסח, הגעתם למקום הנכון.
 

מצב ריבוי משתתפים מעולה

צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
דווקא קרבות הבוס הרבים שאמורים להוות את השיא בכל שלב, ממוצעים במקרה הטוב. הפעם החליטו המפתחים על קרבות בוס בסגנון God of War בהם יש צורך בפתרון פאזלים ולחיצה מתוזמנת על כפתורים כחלק מהדרך להרג הבוס. טוב שהם עשו זאת, כיוון שאחרת הקרבות הללו היו מונוטוניים לחלוטין. דווקא האויבים הרגילים מרגשים יותר, בעיקר תודות לגיוון הרב שלהם ולמאסות בהן יגיעו.

את המשחקיות הלעוסה מעט מציל מצב ריבוי המשתתפים המעולה. בכל עת, חבר יוכל להצטרף אליכם להרפתקה על ידי חיבור בקר נוסף לקונסולה. בזכות המשחקיות הפשוטה יחסית, יכול כל בן משפחה להיכנס בשניות לעניינים ולעזור לכם במשימות. באותה המהירות הוא יכול גם לעזוב אתכם, והמחשב ישתלט על דמותו.

המשחק בזוג מצוין, אינטואיטיבי ועדיף בהרבה על האינטליגנציה הממוחשבת של חבריכם לחבורה, שהיא פגומה מהיסוד. פעמים רבות, הדמויות שנשלטות על ידי המחשב יתנהגו כמו חבורת מוגבלים, יתקעו בדלתות, ירביצו לחביות במקום לאויבים, ובאופן כללי לא יועילו בכלום. ארבע הפקודות אותן ניתן לתת לדמויות הממוחשבות לא עוזרות במיוחד.

ניתן לשחק במשחק גם באופן מקוון דרך הרשת - אפשרות נחמדה להפליא. משחק בזוג כולל גם את אפשרות מצב הארקייד בו השחקנים מתחרים לא רק נגד האויבים אלא גם זה בזה. הרג של אויב, או הרס של חפצים בסביבה מעניקים נקודות לכל שחקן, ובסוף כל שלב, ניתן לראות מי היה הלוחם הטוב יותר. זוהי אפשרות מקורית ונהדרת, שמוסיפה רבות לאורך החיים של הכותר ולדינאמיקה בין השחקנים.
 
 

שליטה פשוטה, עלילה סבוכה

צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
השליטה במשחק קלה מאוד, במיוחד אם שיחקתם בעבר בסדרת X-Men Legends. תוכלו לבחור בין מכה רגילה, מכה חזקה, קפיצה או תעופה - תלוי בגיבור שלכם, או ביכולות מיוחדות. כדי להפעיל אותן תלחצו על מקש ה R2 ואחד מהלחצנים הראשיים, לפי סכמת שליטה פשוטה שאתם יכולים לקבוע לעצמכם. אם השותף שלי לדירה הצליח ללמוד איך משחקים בכותר בדקה וחצי בערך, לגיימר הממוצע העניין ייקח עשרים שניות.

עלילת המשחק הענפה נכתבה על ידי יוצרי הקומיקס של חברת מארבל, ולכן אתם יכולים להיות בטוחים שלא מדובר בעיבוד מביך. במהלך ההרפתקה תתקלו במספר גדול מאוד של שיחות ארוכות בין הדמויות, וכמה סצנות מעבר יפות במיוחד. הסיפור הבסיסי עוסק ב'דוקטור דום' שחוזר לעשות בלגנים ומחליט להשתלט על העולם, ולשם כך הוא מגייס את כל הנבלים המוכרים לאנושות. לאחר שדום מפציץ לגיבורינו את המפקדה הראשית, הם מתאחדים בביתו של איש הברזל כדי לתת קונטרה לרשע המרושע, וכמובן, להציל את העולם.

הגראפיקה שופרה רבות ממשחקי אקס-מן הקודמים. עיצוב ה-Cel-Shade נזנח לטובת מראה תלת מימדי נוצץ, וטוב שכך. האנימציות נהדרות ומגוונות, ועיצוב השלבים מרהיב. הפריעה לי בעיקר המצלמה שממוקמת אי-שם בתקרה ולפעמים מסרבת לזוז ממקומה. כיוון שחלק מהדמויות יכולות לעוף, הן נוטות להיתקע מתחת לכל מיני חפצים - או פשוט להתמזג איתם.

בחלק מהשלבים החשוכים, דמויות שעוטות חליפות כהות הופכות בלתי נראות לחלוטין, וגם כך די קשה לעקוב אחריהן בלהט הקרב מול אויבים רבים. הוסיפו לזה את האטת קצב המשחק, שבקטעים מסוימים מורגשת עד מאוד, ותקבלו צד טכני שאומנם לא פוגע במשחקיות באופן מהותי, אך מצליח לעצבן לפרקים.

אם אתם אוהבים משחקי פעולה של ביתור ושיסוף, ומעריצים מושבעים של יקום מארבל, לא תמצאו כותר מוצלח יותר. Marvel: Ultimate Alliance מציג משחקיות מהנה, פשוטה ואינטואטיבית שקל לתפוס במהירות, ומהנה במיוחד כשאתם עם חברים. הוסיפו לכך את אורך החיים המרשים והאהבה הרבה שהושקעה בעיצוב מבחר הדמויות העצום, וקיבלתם יופי של משחק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by