ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
העולם השלישי מצטרף למהפכה 
 
 קופי אנאן. מנסה לעזור למדינות המתפתחות (רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

דו"ח של האו"ם מצביע על עלייה משמעותית בשימוש בטלפונים הניידים וברשת האינטרנט במדינות אפריקה; מזכ"ל האו"ם: הטכנולוגיות הללו יוכלו להקטין את הפער עם המערב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טלפונים סלולריים ורשת האינטרנט באפריקה צוברים תאוצה, כך עולה מנתוני צוות המעקב של ארגון האו"ם לאינפורמציה ותקשורת שפורסמו ב-BBC.

מספר האנשים המחוברים לרשת במהלך 18 החודשים האחרונים באפריקה גדל ב-20 אחוזים. על פי הנתונים, ישנו גידול חד במספר הארגונים שמתחברים לרשת. במקביל, נפתחים יותר ויותר אינטרנט קפה בערים.

באותו הזמן הולכת וגוברת הפופולאריות של הטלפונים הניידים. בחמש השנים האחרונות התחברו יותר אנשים לרשתות סלולריות מאשר מספר האנשים שהתחברו בעשר השנים האחרונות לקווי טלפון רגילים.

צוות האו"ם לאינפורמציה ותקשורת הוקם על מנת להעלות רעיונות כדי לקדם את השימוש בטלפונים ניידים ובאינטרנט במדינות מתפתחות. זאת, על מנת לעזור בגישור על הפערים בין מדינות עשירות לעניות.

מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, הדגיש בפגישתו עם אנשי הצוות את החשיבות הרבה שיש לאינטרנט ולטלפונים הסלולריים במדינות המתפתחות. "הטכנולוגיות הללו יכולות להפוך פוטנציאל להזדמנויות שיעזרו לרבים לצאת ממעגל העוני. זו אמנם לא נוסחת קסם שתפתור את כל הבעיות. עם זאת, זהו כלי חזק שיכול לעזור לצמיחה כלכלית וכניסתם של חברות אפריקניות לשוק הגלובאלי", אמר אנאן.

עם זאת, יש לציין כי אפריקה נמצאת עדיין הרחק מאחורי העולם המערבי. באפריקה רק אחד מתוך 250 איש מחובר לרשת בעוד בצפון אמריקה ואירופה מדובר על כמחצית מהאוכלוסיה. אנאן הנחה את הצוות לבחון החדרת טכנולוגיות בעליות נמוכות יותר, שיכולות להביא לגישה זולה ומהירה יותר לרשת האינטרנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by