ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אני השתכנעתי, ואתם? 
 
 אמנית עשוקה. בריטני   
 
עמיחי יעקבי

עמיחי יעקבי מנסה להתייחס ברצינות לקמפיין החדש של אמני העולם למען מוזיקה חוקית, אבל זה לא מצליח לו והוא מתפוצץ מצחוק באמצע. נראה אתכם, גולשים יקרים, מצליחים להישאר רציניים מול הבדיחה הענקית הזאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמן מסכן. אמינם
 אמן מסכן. אמינם   
כבר כמה ימים שאני לא ממש אני. מי שלא מכיר אותי אולי לא ישים לב לזה, אבל עליכם לא נראה לי שאני אצליח לעבוד יותר מכמה שורות בלי שתרגישו. חשבתי שאני די מאושר בחיי האינטרנט שלי, ופתאום כזאת מכה, ועוד בהפתעה.

אני גנב. לאט לאט זה מחלחל ולא מניח לי. אני קם בבוקר ומרגיש גנב, מעביר את היום ויודע שאני פושע. אפילו שנייה לפני שאני הולך לישון עוד נדמה לי שאני שומע את בריטני ספירס לוחשת לי ברוך – עמיחי, עמיחי שלי, אתה גנב, פשוט גנב.

כן,חברות התקליטים החליטו להכות אותי במפתח הלב, בבטן הרכה (וגם - בנות, תסתכלו שניה הצידה בבקשה - בביצים) איפה שזה הכי כואב. הן השיקו מסע פרסום ענק שבמסגרתו פונים אליי הכוכבים שאני אוהב, אלו שאני רגיל תמיד להזדהות אתם ולשיר יחד איתם בהתלהבות כל מילה שיוצאת להם מהפה.
 
אמנית עניה. קיילי
 אמנית עניה. קיילי   
"האם היית נכנס לחנות תקליטים וגונב דיסק?", שואלת בכאב בריטני ספירס, "זה בדיוק אותו דבר. אנשים ניגשים למחשב מתחברים לאינטרנט וגונבים מוזיקה. זה ממש אותו דבר. אז מדוע הם עושים זאת?"

המממ… צודקת, בהחלט צודקת. אם הייתי יכול בכמה קליקים לעשות שהדיסק האמיתי יגיע אלי מהחנות עד הבית ובלי כסף, באמת הייתי עושה את זה. אמרתי לכם – אני גנב, אני לא הייתי מסתפק רק באמפישלושים אם זה היה כל כך קל ופשוט.

שאקירה, זוכת הגראמי, מסבירה:"הקלטת אלבום היא עבודה של צוות שלם, כך שכשאתה גונב מוזיקה, זה משפיע לא רק על האמן, אלא על כל האנשים שעבדו, כתבו והפיקו את האלבום לצידו".

המממ… זה כבר נשמע לי טיפה מוזר. לאמנים הגדולים הרי יש המון כסף, למה הם בעצם לא משלמים לטכנאים, לכותבים ולמפיקים העניים שלהם? ממה האנשים האלה אמורים לחיות? כמה חבל שאני גנב ולא יכול לעזור לחברים הרעבים של שאקירה.

וגם מרי ג'יי בלייג' בעניין, וגם פאף דאדי, קיילי מינו, פאבארוטי, מיסי אליוט, סטיבי וונדר ואפילו אמינם שמנסה לשכנע: "אני מצטער, כשאני עבדתי מתשע עד חמש, ציפיתי לקבל משכורת בכל שבוע. אם אני משקיע את כל ליבי במוזיקה, אני מצפה לקבל תגמול. אני עובד קשה, וכל אחד יכול פשוט לקחת מחשב ולהוריד את המוזיקה שלי בחינם"

אוי ואבוי, אני רק מקווה שאמינם לא יחליט חלילה, בגלל שאני כזה גנב, לחזור שוב לעבוד באיזו עבודה שגרתית של תשע עד חמש, כמו שהיתה לו פעם. מסכן.

חברות התקליטים גם שחררו חמישה סרטונים שירוצו בטלוויזיה, בהם פונים אליי האמנים ומסבירים לי כמה זה גרוע לגנוב להם את השירים (לצפייה: סרטון 1, סרטון 2, סרטון 3, סרטון 4, סרטון 5). רחמנות, נשבר הלב, פשוט אי אפשר להמשיך לראות בלי להתייפח ולהרטיב את המקלדת בדמעות. תסלחו לי שנייה.
 
 
ועכשיו ברצינות: אמנים יקרים וחברות תקליטים נכבדות, אין גבול למניפולטיביות שלכם? למה לא הלכתם על מקהלת ילדים עיוורים שתשיר את המנון זכויות היוצרים? למה לא לגייס את שילגיה, במבי, או במקרה שלכם פינוקיו, כדי להעביר את המסר?

מילא אם הייתם אומרים – אתם תקנו דיסקים ואנחנו נשקיע שליש מהרווחים בהוזלת המוצר, אז בהחלט יש על מה לדבר. אם מחירי הדיסקים ילכו ויוזלו (רמז: היום תשעים שקל, מחר עשרים) אני מבטיח לכם באופן אישי גם לקנות יותר דיסקים וגם לכתוב כתבה בעדכם (שזה באמת מחיר קשה מנשוא בשבילי).

אנשים לא גונבים את המוזיקה שלכם כי אין להם מצפון, אלא כי אין להם כסף. המוצרים שלכם יקרים מדי, הרבה יותר מדי. במקום לטחון לנו במח שטויות משעממות על כמה אתם מסכנים ועניים (כאילו שבחיים לא ראינו אתכם יוצאים מהלימוזינה ומנקים מהאף את שאריות האבקה הלבנה), פשוט תבינו שאנחנו חיים ברמת חיים אחרת לגמרי.

בריטני, קיילי, שאקירה ופאבארוטי החביבים, בשביל אנשים רגילים, לקנות את ארבעת הדיסקים האחרונים שלכם, זה סיפור של כמה מאות שקלים. אם יש לכם כספים מיותרים להשקייע בקמפיין בזבזני, פשוט תוזילו לנו מיד את המחירים.


ומילה אחרונה לאחיי הגולשים: אחים ואחיות, בזמן שחברות התקליטים מנופפות לנו מול העיניים באמנים האהובים שלנו, עורכי הדין שלהן פועלים במלוא המרץ בקונגרס כדי לזכות באישורים מרחיקי לכת על מנת לתקוע את כולנו. אם חלומן המשפטי של חברות התקליטים יתגשם, הן יוכלו לדרוש (ולקבל בצו בית משפט) מספקיות האינטרנט מידע על כל משתמש שהוריד שירים, ואפילו יקבלו רשות לחבל באופן פיזי ברשתות החלפת הקבצים.

סתם, שתדעו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by