ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קרינה מטלפונים סלולריים אינה גורמת לסרטן, לפי שעה 
 
 ניצחון זמני לחברות הסלולר או סוף הדרך?   
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט האמריקאי סירב לקבל את העדויות שהוצגו בפני בדבר קשר שבין קרינה מטלפונים סלולריים לסרטן במוח. נצחון (זמני?) לחברות הסלולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניצחון לחברות הסלולריות: בית המשפט הפדרלי קבע אתמול כי אין מספיק עדויות לקבוע קשר בין קרינה לטלפונים סלולריים וסרטן ולכן אין סיבה לצאת למשפט, כך דיווחו סוכנויות הידיעות.

תביעת נזקים כנגד חברת מוטורולה בגין קרינה מסרטנת ותביעות דומות עשויות להתבטל בקרוב כתוצאה מפסיקתו של בית המשפט הפדרלי אשר מצא את עדויות התובעים כלא מספיקות לפתיחתו של משפט. בכך נעתר בית המשפט לבקשתה של מוטורולה, המבקשת לדחות על הסף תביעת נזקים בת 800 מיליון דולרים אשר הוגשה כנגדה בטענה כי השימוש בטלפון סלולרי אנאלוגי מתוצרתה גרם לסרטן. בדחותו את עדויות התובעים, סימן בית המשפט ניצחון (זמני?) לתעשיית הסלולר בת 45 מיליארד הדולר, החוששת מפני גל של תביעות נזיקין, באם תאושר ולו תביעה אחת. היות ובקנה ממתינות עוד תביעות רבות בהיקף של מיליארדי דולרים, חשובה במיוחד פסיקתו הנוכחית של בית המשפט המחזיר את עורכי הדין אל המשרדים בדרישה להציג בפניו עדויות חותכות יותר.

זאת אינה הפעם הראשונה בה נכשלים התובעים מלהצביע על חברות הסלולר כאחראיות לאסונם הפרטי. הפעם היה זה ניורולוגיסט בשם ד"ר כריסטופר ניומן שהשתמש בטלפון סלולרי אנאלוגי אשר תבע לפני כשנתיים את חברות הסלולר. לטענתו של ניומן, השימוש שעשה בין השנים 1992 ל-1998 בטלפון סלולרי אנאלוגי מתוצרת מוטורולה, גרמו להופעתו של גידול סרטני מאחורי אזנו הימנית. בתביעתו דרש מהחברה לשלם לו 800 מיליון דולר פיצויים.

בחודש פברואר, במהלך חמשה ימי דיונים, שמע השופט הפדרלי בלייק את עדויות התביעה. השבוע, החליט לנצל את זכותו לשמש כ"שומר השער" של בית המשפט ולדחות את הדרישה למשפט. לטענת השופט, אף כי בפניו הוצגו עדויות המצביעות על קשר שבין שימוש בטלפונים סלולריים אנאלוגיים והופעתו של סרטן, הוא התרשם ממספר רב יותר של עדויות נגדיות, אשר לא הצביעו על קיומו של קשר זה. מסיבה זאת החליט לשלוח את עורכי הדין לגבש תיק ראיות משכנע יותר. המהלך המתבקש הבא, אם כן, היא בקשה מצד מוטורולה להביא לסגירתו של התיק.

עם זאת, למרות ניצחונן של חברות הסלולר, מבטיחים התובעים להמשיך את הקמפיין המשפטי, כך שלפי שעה עדיין לא נראה הסוף בסיפור עצוב זה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by