ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מדינת קליפורניה נגד הספאמרים 
 
 
מערכת חיים ברשת

מדינת קליפורניה תובעת יותר משני מיליון דולר פיצויים מחברה ששלחה דברי דואר זבל. זאת הפעם הראשונה שגוף ממלכתי רשמי מגדיר את הדבר כעבירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם בית המשפט יצליח לעשות מה שכוונות טובות לרוב לא עשו עד כה ולשחרר אותנו מעונשם של הספאמרים (מפיצי דואר הזבל)? שאלה זאת הועלתה בסוף השבוע במדינת קליפורניה, לאחר שהתובע הכללי של המדינה, פנה לבית המשפט בסן-פרנסיסקו להכיר בספאמרים כעבריינים ולחייבם לשלם פיצויים בהיקף של 2 מיליון דולר, כך מדווחת סוכנות רויטרס.

התביעה מסוף השבוע הוגשה כנגד חברת PW Marketing LLC מהעיר לוס אנג'לס. לטענת התובעים, הפרה החברה את החוק במדינת קליפורניה האוסר משלוח דואר זבל, פרסומת שקרית ויתרון לא הוגן בתחרות. התביעה טענה כי החברה שלחה מיליוני דברי דואר זבל המפרסמים ספרים, תוכנות וכתובות דואר אלקטרוני במטרה להרוויח כספים. היא עברה על החוק בכך שלא כללה מספרי טלפון לשיחות חינם (1-800) וכתובות דואר אלקטרוניות אמינות שבאמצעותם יוכלו האנשים להורות על הפסקת משלוח מכתבי הזבל. היא אף נכשלה בהכללת המילה ADV (קיצור לפרסומת) בנושא של הדואר האלקטרוני, ובכך לציין כי מדובר בפרסומת. התביעה דורשת מהמדינה לחייב את החברה לשלם 2500 דולר קנס לכל הפרה, מה שיחייבה לשלם יותר משני מיליון דולר אם תימצא אשימה בעבירות המיוחסות לה.

המיוחד בתביעה הנוכחית, הוא שזאת הפעם הראשונה שבצד התביעה עומדת מדינה בארצות הברית.עד כה נתבעו הספאמרים בידי גופים פרטיים וציבוריים, אך זאת כאמור הפעם הראשונה שגוף ממלכתי עושה זאת. בעקבות התביעה הנוכחית מקווים מתנגדי הספאם שיעלה בידם, סוף סוף, לעצור רעה חולה זאת, אשר כונתה על ידי התביעה במשפט כ"עונש" של עידן האינפורמציה.

תבורכו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by