ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מראה אחיד ללינוקס 
 
 
מערכת חיים ברשת

היום הושקה גירסה 8 של רד האט לינוקס, שפונה בעיקר למשתמשי המחשבים האישיים; זאת פחות משבוע לאחר יציאת גירסת מנדרייק 9

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת רד האט מנסה לנצל את מעמדה הדומיננטי בהפצת מערכת ההפעלה לינוקס על מנת לתת למערכת ההפעלה מראה אחיד בגרסה 8 שהושקה היום (שני) באופן רשמי.

הגרסה החדשה מכילה ממשק משתמש חדש בשם Bluecurve שמטרתו לגשר על הפערים בין שני הממשקים הגרפיים, KDE ו-Gnome. השניים הם למעשה חבילות תוכנה שאינן חלק ממערכת ההפעלה לינוקס, ומפותחות על ידי ארגונים שונים. רד האט, המפיצה המובילה של לינוקס לפי מחקרי השוק של חברת IDC, מנסה בכך לתת מראה אחיד למערכת ההפעלה לינוקס. זאת, במטרה לפנות לשוק של משתמשי ה-PC בארגונים.

לשני הממשקים הגרפיים כמעט אותה הפונקציונאליות, אולם הם נראים שונה זה מזה ומנוהלים בצורה שונה. השוני מתבטא החל מרכיבים בסיסיים כמו אייקונים ופסי גלילה ועד לתוכנות הקצה, כמו דפדפני אינטרנט, מנהלי קבצים ותוכנות דואר אלקטרוני. Bluecurve מוחק חלק מההבדלים הללו ונותן לשניהם מראה דומה.

מיקל גארטנברג, אנאליסט מחברת המחקר ג'ופיטר אמר ל-CNET כי קהילות המפתחים אולי לא יאהבו את הצעד, אולם הוא יכול להיות צעד חשוב בחיזוקה של לינוקס כמערכת הפעלה למחשבים אישיים מול חלונות.


מנדרייק 9 שמה דגש על אבטחה

רק בשבוע שעבר הכריזה חברת מנדרייק, אחת ממתחרותיה של רד האט, על הוצאת גירסה 9 של ההפצה שלה, תחת השם "דולפין". הגירסה החדשה ממשיכה את הקו של החברה שהתמקד תמיד במשתמשי המחשבים האישיים, ולא רק בשרתים.

מנדרייק הלכה בעקבות רד האט ושינתה גם היא את הממשקים הגרפיים על מנת שיקבלו מראה אחיד יותר. הגירסה כוללת בין היתר כלים לגילוי פריצות למחשב, תמיכה בתקשורת נתונים מוצפנת, בהצפנה של מערכת הקבצים ובזיהוי משתמשים מאובטח יותר. כמו כן לדברי החברה, זו הגירסה הראשונה שתומכת באופן מלא במערכת הקבצים NTFS של מיקרוסופט.

מהחברה נמסר כי המוצר החדש מיועד לארגונים עסקיים, לסוכנויות ממשלתיות ולמוסדות חינוכיים, שהשימוש בלינוקס למחשבים אישיים או לשרתים יכול לחסוך להם הרבה כסף.

על פי נתוני IDC כ-95 אחוז מהמחשבים נמכרים כיום עם חלונות, 2.4 אחוז עם MacOS של חברת Apple ורק 0.5 אחוז עם לינוקס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by