ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סין חושפת את שבב הדרקון 
 
 כח עיבוד מכונף (יריקת אש - אופציה בתשלום נוסף)   
 
מערכת חיים ברשת

כחלק מהפיכתה למעצמה טכנולוגית בזכות עצמה, מוציאה עתה סין מעבד חדש לשרתי רשת. לארה"ב, אינטל ומיקרוסופט יש את כל הסיבות שבעולם להתחיל לדאוג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יומון העם הסיני, מדווח כי סין בנתה את שבב השרתים הראשון בתולדותיה, אשר משתמש בגרסה "מאוזרחת" של לינוקס, אשר זכה לכינוי "צ'יפ הדרקון". לפי הכתבה מדובר בשבב יציב, אמין ובעל ביצועים גבוהים עבור שרתים ועבור אתרים המשתמשים בשרתים.

מעבד ה-CPU פותח ונבנה ע"י המכון למחשבים באקדמיה הסינית למדע, ומהווה חלק מפרוייקט "הדרקון הממריא", אשר בא לנצל את העובדה כי השוק הסיני עומד להיות השני בגודלו בעולם, בתחום המוליכים למחצה עד לשנת 2010.

ואכן, אם ארה"ב לא תשים לב, סין עשויה להפוך לגדולת יצרניות המוליכים למחצה, אף לפני התאריך הנ"ל, כך לפי הערכות מומחים של iSuppli. לפי העיתון הסיני, השוק הסיני למוליכים למחצה, גודל בקצב שנתי של 35% ועד לשנת 2005, יהיה צורך בייצור של כ-17 מיליארד מעבדים. סין רוצה לעשות את זה בכוחות עצמה.

שבב הדרקון אשר תואר כאמין למדי, עומד לשמש את משרדי ההגנה ורשויות הבטחון הסיניות הלאומיות. סין, כך נאמר, התרגלה להשתמש ברכיבים אמריקאים, אך בניית מערכות הגנה המבוססות על טכנולוגיה "זרה", מדאיגה במידה מסוימת את רשויות הצבא.

לדברי יומון העם, שבב הדרקון עשוי למצוא עצמו מול בעיות משפטיות לגבי זכויות קניין רוחני, למרות שאין הכרח כי כך יקרה בסופו של דבר. העיתון אף מציין את חברת Via הטיוואנית, כיצרנית היכולה לייצר מעבדים תואמי אינטל, מבלי לפרוץ את תחומי המונופול של אינטל.

אז איזה מין מעבד זה בעצם? לפי העיתון הסיני, מדובר במעבד CPU המבוסס על טכנולוגיית RISC. לפי מקורות מקורבים לתוכנית הסינית, דרישות המערכת הצבאית נמנעות באופן ספציפי משימוש בתכנות מיקרוסופט, אשר קצינים בכירים מאמינים כי מדובר במערכת הפעלה לקויה עבור שדה הקרב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by