ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עולם של כלבים 
 
 מושי מושי... מי כלב גאון???   
 
מערכת חיים ברשת

מוקי הכלב של דנה נבח... אם עד עתה נאלצה דנה לנחש מה רוצה הכלב, לא עוד. גאדג'ט יפני חדש מפרש את צלילי הנביחות לכדי משפטים אותם אפילו דנה תוכל להבין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גאדג'ט אלקטרוני חדש, הבא לסייע לבעלי כלבים להבין את צרכי יקיריהם ההולכים על ארבע, התגלה כלהיט היסטרי מייד אחרי צאתו לשוק היפני. ערכת ה"באו-לינגוול" כוללת מיקרופון קטן המחובר לקולר של הכלב, המשדר צלילים לקונסולה בגודל של פאלם.

הקונסולה ממיינת את הצלילים באופן מיידי לאחת מתוך שש קטגוריות רגשיות: תסכול, סכנה, הנאה, צער, דרישה וביטוי עצמי. בהתאם לקטגוריה, מציגה הקונסולה משפטים יפניים המתאימים למצב הנפשי אותו מייצג הצליל המפוענח, כגון "אני עצוב. אני רוצה לשחק" ו-"אני סופר-עצבן. אני עומד להתפוצץ!" (לא מומלץ לשווק ברצועת עזה).

דוברת מטעם יצרני המכשיר טקארה, מסרה לרשת ABC האוסטרלית: "עבור דפוסי הביטויים, ניסינו לשחק עם הרבה צירופי מילים משעשעים כדי להפוך את חווית התקשורת בין בעלי הכלבים לחיות המחמד שלהם, לכיפית יותר".

קמעונאים בטוקיו מסרי כי לגאדג'ט יש ביקוש כבד. הארומי אוגישימה, דוברת מטעם חנות הצעצועים "האקוהינקאן" בטוקיו מסרה כי "הסחורה אזלה מהמדפים אחרי יום אחד בלבד. קיבלנו הרבה טלפונים מלקוחות שמזמינים את המוצר, ונתחיל לשווק אותו בשנית כשיבוא עוד משלוח".

עד סוף מרץ 2003 מקווה חברת טקארה, למכור כ-300,000 יחידות של "באו-לינגוול", אשר מחירה עומד עתה על כ-₪600 ליחידה. לחברה אין תכניות מיידיות להפצת המכשיר מחוץ ליפן, למרות שטקארה מגלה עניין רב בשווקים במדינות זרות.

"אנו חוקרים עוד דרכים ליישום הטכנולוגיה הזו, אולי עבור חיות אחרות" אמרה דוברת החברה. חברת טקארה, מיזם מחקר משותף עם מעבדת האקוסטיקה היפנית, טוענת כי ערכת ה"באו-לינגוול" מתאימה עתה ליותר מ-50 גזעים שונים, החל מצ'יוואווה וכלה ברועה גרמני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by