ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האקדמיה בעד משחקי מחשב נוטפי דם 
 
 
רויטרס

בתגובה לקביעת בימ"ש בארה"ב על הגבלת גישתם של קטינים למשחקי וידאו אלימים, הגישה קבוצת אנשי אקדמיה ערעור הקובע כי אלימות דיגיטלית לא מובילה לאלימות בעולם האמיתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצה בינלאומית של אנשי אקדמיה, הגישה בקשה הדוחקת בבית המשפט הפדראלי לערעורים להפיל את החלטת מחוז סנט-לואיס, המורה על הגבלת גישת ילדים למשחקי וידאו אלימים. בערעור קוראת הקבוצה לתקנה זה והצעות דומות לה, כ"מוטעות ומטעות".

שלושים ושלושה המלומדים, המייצגים מוסדות אקדמיים כמו ה-MIT, אוניברסיטאות קליפורניה ולונדון, הגישו את הבקשה האומרת כי "הניסיונות לענות על בעיות האלימות בעולם האמיתי ע"י הפעלת צנזורה על בידור ביתי הן מוטעות בצורה בסיסית".

בחודש אפריל השנה, תמך ביהמ"ש הפדראלי במיזורי בתקנה שהוציא מחוז סנט-לואיס, המחייבת את הסכמת ההורים, עבור קטינים המעונינים לרכוש משחקי וידאו המכילים גרפיקה רווית אלימות. ה-IDSA, איגוד יצרני התכנה האינטראקטיבית, קבוצת סחר המייצגת את תעשיית המשחקים, התנגדה לתקנה, וקבעה כי היא מיותרת ומהווה הפרה חמורה של זכויות חופש הביטוי, וערערה על קביעת ביהמ"ש.

הערעור שהוגש ע"י קבוצת אנשי האקדמיה ביום רביעי, אורגן ע"י הפרוייקט למען חופש הביטוי, קבוצת חשיבה הממוקמת בניו-יורק, שהוקמה בשנת 2000, אשר הגישה כבר מספר ערעורים בעבר במקרים משפטיים בהם תוקנו תקנות המגבילות גישה לעיתונות.

בעתירה הנוכחית, קבוצת המשכילים הכוללת פסיכולוגים סוציאליים ומומחי תקשורת, מטילה ספק בקשר שבין אלימות המדיה לבין אלימות העולם האמיתי. "רוב המחקרים והניסויים בנושא משחקי וידאו אלימים לא מצאו סימנים להשפעות עוינות", נאמר בעתירה.

"חוקרים אשר כן דווחו על תוצאות חיוביות בסוגיה זו, נשענים בד"כ על הפרשים סטטיסטיים קטנים ועושים שימוש מפוקפק במונחים מקצועיים... למעשה, מחקר על מדיה אלימה באופן כללי, נכשל להוכיח כי האחרונה גורמת, או אף מהווה גורם סיכון, עבור התנהגות אלימה באופן מעשי".

המקרה הנוכחי אינו הראשון בו בתי משפט פדרליים נתנו כיסוי למגבלות גישה למשחקים. הפסיקה של ביהמ"ש בסנט-לואיס, הגיעה יום אחד בדיוק לאחר שבימ"ש פדראלי אחר, הוציא פקודת מניעה כנגד תקנה שהוציאה עיריית אינדיאנפוליס, המגבילה את הגישה למשחקי וידאו אלימים באולמות המשחקים.

בחודש מאי, ציר קונגרס מקליפורניה הגיש הצעת חוק לבית הנבחרים, המגדירה כעבירה פדראלית מכירת או השכרת משחקי וידאו המציגים אלימות, זנות או שימוש בסמים לכל מי שלא מלאו לו 17 שנה ללא הסכמת ההורים. הצעת החוק נמצאת בבחינה תחת וועדת מומחים מאז הקיץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by