ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המלך קאזה השני 

המלך קאזה השני

 
 
סער קרני

גרסה 2 של קאזה, תוכנת שיתוף הקבצים הפופולרית ביותר הושקה השבוע, ואנחנו כאן כדי לספר על כל החידושים. וגם: תזמון התוכנות המופעלות באופן אוטומטי עם עליית המחשב, משחק מחשבה מרתק ופינת שאלות ותשובות מתוך פורום התוכנות של נענע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – KaZaA Media Desktop

מלכה. קאזה 2.0
 מלכה. קאזה 2.0   
על אף כל התלונות, הביקורות והמתחרים הרבים, תוכנת KaZaA היא עדיין השליטה הבלתי מעורערת בכל הקשור לתוכנות שיתוף והחלפת קבצים, עם למעלה מ-100 מיליון משתמשים. התוכנה, מביתSharman Networks Ltd., ירשה בכך את מקומה של Napster (זוכרים? היה פעם דבר כזה), כאשר בניגוד להתבססות של האחרונה על שרתים מרכזיים, מה שהקל על סגירתה, KaZaA משתמשת בטכנולוגית PEER-2-PEER מלאה, טכנולוגיה שבה כל משתמש מחובר ישירות אל המשתמש שממנו הוא מוריד קבצים. משתמשי התוכנה יוצרים מעין רשת ענקית, המאפשרת לכל אחד מהם לגשת אל כל מחשב המחובר לרשת ולהעתיק ממנו קבצים, ממש כמו העברת קבצים רגילה מספרייה אחת לשנייה במחשב האישי.

השבוע הושקה, בשעה טובה ומוצלחת, גרסה 2.0 של התוכנה. המפתחים ניסו להתמודד בעיקר עם שתי הבעיות העיקריות שממנה סובלת KaZaA: קבצים רבים הנגועים בוירוסים וחוסר אמינות בכל הקשור לתוכן הקבצים. שתי הבעיות האלו נגרמות אמנם בעיקר באשמת משתמשים "נחמדים", אולם ב KaZaA חשו ככל הנראה אחריות מיניסטריאלית לעסק ולפיכך, בגרסה זו ניתן לבצע סריקה אוטומטית לאיתור וירוסים של התיקייה שאותה בחר המשתמש לשתף. הסריקה, שנעשית באמצעות יישום הנקרא Bullguard Lite, מתבצעת בכל הפעלה של המחשב ולאחר סיום כל הורדה של קובץ חדש. עם זאת, אפשרות הסריקה אינה מופעלת כברירת מחדל, וכדי לעשות בה שימוש יש להיכנס אל תפריט Tools, לבחור באפשרות Options.., לגשת אל הלשונית Traffic ולבטל את הסימון לצד האפשרותDisable scanning of shared files for viruses. ללא קשר לכך, מומלץ להוסיף ולסרוק את הקבצים גם בתוכנת האנטי-וירוס הרגילה שלכם. כמו כן, נעשה ניסיון להגביר את אמינות התוכנה ולמנוע הטעיות והורדות שווא ע"י בדיקת נתונים טכניים שונים של הקבצים, אבל גם במקרה הזה, קשה להאמין שבכך תיפתר הבעיה לחלוטין.
 
 
פרט לשני החידושים הללו, הגרסה החדשה של KaZaA מציעה עוד כמה אפשרויות מעניינות. הממשק אמנם לא שונה כמעט, אך נוספה אפשרות שימוש בסקינים (שאותם יש להוריד בנפרד, דרך תפריט Help). באופציית החיפוש נוספו שתי אפשרויות חדשות: חיפוש אחר רשימות שירים (ומכאן ניתן להבין כי בגרסה זו של KaZaA אפשר לשתף רשימות שירים שלמות) וגם ביצוע חיפוש רגיל ברשת האינטרנט. חידוש חשוב נוסף הוא ביטול המגבלה על ה Bitrates, מה שמאפשר להשיג קבצים באיכות גבוהה במיוחד. ולבסוף, גרסה זו מציעה גם צ'ופר מיוחד למשתמשים הנאמנים: עפ"י הנאמר באתר התוכנה, מי שמרבה להשתמש בתוכנה ולדרג קבצים, יזכה לעדיפות גבוהה יותר בעת ההמתנה להורדות. אשרי המאמין.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.0
גודל קובץ להורדה: 148 ק"ב (קובץ התקנה)
 

לא למקצוענים בלבד – Startup Delayer

משחררת. Startup Delayer
 משחררת. Startup Delayer   
לעיתים קרובות (מדי) נדמה שעד אשר מערכת ההפעלה שלנו עולה, אפשר להספיק לטוס לירח ולחזור. הסיבה העיקרית לאיטיות הזו היא העומס שנגרם כתוצאה מהניסיון להריץ בו זמנית את כל התוכנות שמופעלות באופן אוטומטי עם עליית המחשב. הדרך הפשוטה לפתרון הבעיה היא כמובן להפחית את מספר התוכנות שעולות באופן אוטומטי, אולם ישנה גם דרך אלגנטית יותר: בעזרת Startup Delayer אפשר להשהות את העלייה של התוכנות השונות, כך שכל אחת תופעל בזמן מעט שונה. כך ניתן להפחית את העומס על המעבד ולהבטיח עלייה חלקה ומהירה של המערכת.

החלון של התוכנה מציג את רשימת כל התוכנות המופעלות עם עליית מערכת ההפעלה (לצד כל תוכנה מופיעה האות C או האות A, כדי לציין האם התוכנה מופעלת רק עבור המשתמש הנוכחי או עבור כל המשתמשים, בהתאמה), ואפשר לקבוע עבורה את משך ההשהיה (בשניות), שרק לאחריה התוכנה תופעל. מומלץ לא לקבוע השהייה ליישומים הקשורים למערכת ההפעלה, אלא רק לתוכנות אותן אתם התקנתם.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.0.54
גודל קובץ להורדה: 1.37 מ"ב
 
 

שחקו אותה – Hanoi Tower

משלבת. Hanoi Tower
 משלבת. Hanoi Tower   
"מגדלי האנוי" הוא אחד ממשחקי ההיגיון המפורסמים ביותר. המשחק, שהומצא לפני כ- 120 שנה ע"י מתמטיקאי צרפתי, מהווה אימון מצוין ליכולת הריכוז, ומשלב מחשבה, תכנון וגם הרבה הנאה. שלושה מוטות ואוסף של דסקיות המושחלות עליהם הם כלי המשחק, ובתחילה הדסקיות מסודרות על המוט האמצעי עפ"י גודלן, מהגדולה אל הקטנה. המטרה פשוטה: להעביר את כל המגדל אל אחד משני המוטות הצדדיים, ולהרכיב אותו מחדש, עפ"י הסדר המקורי. ניתן כמובן להיעזר במוט השלישי, אולם קיימת מגבלה אחת: אסור להניח דסקית גדולה על גבי דסקית קטנה ממנה.

המשחק נראה פשוט ממבט ראשון, ואת השלבים הראשונים, עם מעט דסקיות, אכן קל מאד לסיים. אך ככל שמוסיפים יותר ויותר דסקיות, המשחק נהיה מעניין יותר ויותר, כאשר גם צעד שגוי אינו סותם את הגולל על הסיכוי לסיים את השלב, אך מסבך את השחקן ומאלץ אותו לעשות משהו שרובנו לא כל כך אוהבים: להפעיל את המוח.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.3
גודל קובץ להורדה: 600 ק"ב
 

בפורום?? – שאלות ותשובות מתוך פורום התוכנות של נענע

התקנתי מפענח DIVX, אולם למרות זאת אני לא מצליח לראות חלק מהסרטים בפורמט AVI. האם יש תוכנה כלשהי שתומכת ומפענחת את כל הפורמטים?

בהנחה שאתה משתמש בגרסה החדשה ביותר של DIVX, הבעיה היא ככל הנראה לא בפענוח אלא בקידוד, כלומר בסרט עצמו. התוכנה שיכולה לסייע לך היא VirtualDub: פתח את הסרט בעזרת התוכנה, לחץ על לשונית Video ובחר באפשרות Direct Stream Copy. אח"כ גש ללשונית File, בחר באפשרות Save As AVI ותוך כמה דקות יהיה לך סרט נורמלי.


אני מחפש תוכנה לכיווץ קבצי מוסיקה בפורמט MP3. האם מישהו מכיר? האם יש בכלל דבר כזה?

פורמט MP3 הוא בעצמו פורמט מכווץ, שמיועד במיוחד לקבצי מוסיקה. לכן לא תוכל לכווץ בצורה משמעותית קובץ MP3 בעזרת תוכנת כיווץ אחרת.


יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.


עדכוני גרסאות

VAMP – גרסה 3.12 לתוכנה, שהיא בעצם מרכז מולטימדיה שלם לעריכת קליפים, יצירת שומרי מסך, הכנת ברכות ועוד.

בירבורים – גרסה 2.7 לתוכנה, שמציעה אוסף מגוון של פורומים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by