ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוגרים את החלל 
 
 אודיסיאה במיתון   
 
מערכת חיים ברשת

המיתון הקשה ברוסיה הגיע לחלל החיצון - הרוסים מתקשים למצוא את הכסף הדרוש לשם מימוש חלקם בבניית תחנת החלל הבינלאומית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרוסים נאבקים למצוא מימון ולמלא את מחויבותם לעזור לבנות ולהעביר אספקה לתחנת החלל הבינלאומית ISS. לפי דיווחים, כתבה סוכנות החלל הרוסית למקבילה האמריקאית שלה, נאס"א, בקשה לדיון "הקפאה זמנית" של פלטפורמת החלל. כך מדווח הבי.בי.סי.

פקידים רוסיים מסוכנות החלל אמרו ביום חמישי כי אין באפשרותם לממן את בניית "מונית" החלל "סויוז" וכן להתקדם בבניית מעבורות המטען הדרושות כדי לקיים את תפעול תחנת החלל. "המצב (בתעשיית החלל הרוסית) הוא קשה... וישנה סכנה שפעולות תחנת החלל יושעו", אמר דובר סוכנות החלל הרוסית, סרגיי גורבונוב.

מוסקבה התחייבה לשגר שש מעבורות מטען בלתי מאויישות ושתי קפסולות חלל "סויוז" מאוישות מדי שנה. "אנו יכולים לשגר רק שתי מעבורות מטען בשנה הבאה, מספיק רק כדי לקיים את מסלול הטיסה של תחנת החלל ולשמור שהיא לא תקרוס אל כדור הארץ" כך צוטט פקיד סוכנות החלל, ואלרי ריומין, בעיתון היומי "טרוד".

נאס"א גם היא עומדת בפני מספר אילוצים כלכליים והודיעה כי היא עומדת עומדת לצמצם את חלקה בתרומה לתחנת החלל, אם כי עדיין לא מסרה בכמה כסף מדובר.

תחנת החלל מאויישת עתה ע"י חמישה אנשי צוות. ספינת מטען אשר שוגרה מבסיס החלל "קוסמודרום בייקונור" הרוסי ביום רביעי אמורה להעביר אספקה חדשה לפלטפורמה. נאס"א מכינה את מעבורת החלל אטלנטיס ושישה אנשי צוות למשימה על הפלטפורמה בשבוע הבא, צעד זה יביא לבנייתה של קורה תומכת נוספת שתצורף למבנה התחנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by