ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקרב על הבוקר 

הקרב על הבוקר

 
 
אחי רז

המאבק מתחיל עוד הרבה לפני ההגעה למשרד. אתגרים נכבדים, מכשולים מורכבים ואנשים משונים הופכים את המסע היומיומי למבצע מורכב ומתוזמר עד הפרט האחרון. הפעם נעמוד על כמה מן החוקים שבו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין דבר מסוכן יותר ממפגש אקראי עם אדם אחר
 אין דבר מסוכן יותר ממפגש אקראי עם אדם אחר   
הדרך לבניין המשרדים היא בהגדרה, הדרך המסוכנת ביותר בעולם.

המפגש הראשון עם בני האדם, הקולגות למזימה האנושית, מתרחש בכל בוקר עוד בטרם כניסתך בדלתות בניין המשרדים הגבוה. בית הקפה השכונתי, הביסטרו האקראי, אולי קונדיטוריה משפחתית ותיקה עם תעודת הכשר שקרית - אחד מאלה הוא התחנה הראשונה וההכרחית של האדם השפוי בדרכו לעוד יום עבודה פורה.

בין אם זו כוס קפה שחור מחוזק בברנדי, אספרסו קצר או מאפה טרי מן הזן האירופי שאתה כאן בשבילם, תמיד, בכל בוקר, מחלחלת באיטיות ההכרה הבלתי נמנעת שהנה, מעתה אינך לבד עוד, נהנה מחברתך המקסימה, משעשע את מוחך החריף בחידודים עולצים. ההכרה בכך שמרגע זה, בו אתה מצביע בנמנום איברים על פריטי מזון מפתים, נידונת שוב, בדיוק כמו יום אתמול ואלפי הימים שלפניו, להתמודדות אחת נוספת לפחות עם סטיות התקן הרבות מדי שפוזרו כאן.

הדבר הגרוע ביותר שתוכל לעשות במקרה כזה, הוא להיבהל, ונורא מכך - להראות להם שאתה מבוהל מנוכחותם. רובם נוטים לנצל מצב שכזה לטובתם, ללעוג לך, ללחוש כלעומתך באוזני עמיתיהם, ובמקרים קיצוניים גם לאנוס אותך לקיים איתם יחסי מין בכפייה, בזמן ששאר הנוכחים מעודדים אותם בגסות בשפתם. לכן, כהוראת קבע, מומלץ להזכיר לעצמך עוד ברגע בו אתה נועל מאחוריך את דלת הדירה, כי מעתה הכל, אבל הכל, יכול לקרות - מפני שאין דבר פחות יציב וניתן לחיזוי מתוצאותיו של מפגש אקראי או יזום עם אדם אחר.
 
 
בשעות הראשונות שאחרי היקיצה, נוטים עמיתינו האנושיים להיות לא נעימים באופן מיוחד, חסרי סבלנות ונוחים להתרגז. מכיוון שגם המראה החיצוני שלהם לא לוהט במיוחד בשעות האלה, הרעיון הטוב ביותר יהיה להמעיט בתנועות ומילים מיותרות, לא לעטות ארשת חייכנית מדי - דבר שעלול להתפרש אצלם כהתגרות - כי אם קורקטית אך אדיבה, לבקש בנימוס שקט את המוצר או המוצרים שלשמם הגעת, ולצאת מיד את המקום לאחר קבלתם ללא אומר נוסף (טיפ: אם לקחתם דבר מאכל, תוכלו להשתמש בנייר העוטף אותו כדי לפתוח את הדלת מבלי לחטוף אבעבועות שחורות. אם לא, ניתן בהחלט לבקש מפית נייר מבלי שייגערו בכם, זאת מכיוון שהמודעות למחלות הזיהומיות הנפוצות עלתה פלאים באזורים המפותחים של המדינה במרוצת השנים האחרונות).

כעת נותרו רק עוד שני מכשולים עיקריים בדרכנו לחוף המבטחים שמול מסך המחשב: דלת הכניסה המסתובבת שלפניה שומר הסף היעיל, ומערך המעליות המגושם, שלעולם ינסה לצוות לנו חברים לרגע לנסיעת הבלהות קדימה ומעלה, אל המשרד. דווקא כאן, בדמדומיה הגוועים של אודיסיאת הבוקר היומית, אורב לנו מספר הסכנות האיומות ביותר (פר מטר רבוע): שומר מקשיש, שבהתקף טירוף רגעי של ידידותיות חקרנית עלול לבקש ולשמוע באוזניות של מכשיר המיני-דיסק שלנו; פקידים נמרצים ואפופים בניחוחות זולים ודומיננטיים מדי, המבקשים להילחץ אל גופנו, ולעבור עימנו זה לצד זה, בדלת המסתובבת; וכמובן, התקלה הנוראית מכולן - בני אדם אחרים, יצורים אנושיים שדעתם נשתבשה עליהם, שרוצים יותר מהכל להגיע כבר למעלה, ולשם כך בכוונתם להצטרף דווקא למעלית שלנו.

יש לומר זאת חד וחלק: כל אדם שפוי חייב להביא בחשבון את התרחשותן של לפחות תקרית איומה אחת ועוד שתיים-שלוש בינוניות בחומרתן מדי שבוע בשטח ההפקר המדובר. את הסטטיסטיקה אי אפשר לנצח, אבל ניתן בהחלט, אם מקפידים על כמה כללי זהירות בסיסיים, להפחית את ההסתברות לטרגדיה באופן משמעותי. הדבר החשוב ביותר, הוא כמובן, לשמור על עירנות. מבטים קפדניים אל הסביבה, אחד ארוך אל הכניסה, הערכת מצב מהירה והתאמת קצב ההליכה על פי התנאים בשטח, יכולים לעשות את ההבדל בין חיבוק ארוך וכואב עם שליח מיוזע בדלת המסתובבת, לבין עוד יום נפלא במשרד; כושר אילתור עלול להיות חיוני לא פחות כשלמרות כל צעדי הזהירות, נוכחתם לגלות כי אחד מדיירי הבניין עומד לעלות איתכם במעלית. במקרה כזה ניתן לזייף דבר-מה חשוב שנשכח מאחור, ריצה דחופה לשירותים או לבצע את תעלול קשירת השרוכים הוותיק. אם הייתם זהירים, עירניים ומחוכמים מספיק ואלת המזל היתה לצידכם - ברכות. אנחנו סיפור הצלחה בלתי מנוצח. אולי עוד יצא מאיתנו משהו.


בשבוע הבא: איך להתחיל עם עמיתינו לעבודה? סקירה מקיפה ועצות שעובדות באמת לגברים ונשים כמונו, שרק רוצים שיהיה להם טוב.

=====

העצה השבועית: לפעמים אנו נקלעים לישיבות משעממות במיוחד, בהן לוקחים את זכות הדיבור אנשים משעממים וחסרי מעוף בצורה מעליבה. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הלחץ המיותר שמאורעות כאלה עלולים לגרום לנו, היא לדמיין כי אותם אנשים הם בעצם תרנגולות קטנות המפריחות מפיהן בלוני מסטיק ורדרדים אל השמיים, וכך להפוך כל אירוע אפרורי שכזה לטריפ רב-חושי מענג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by