ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משפרים את הביטחון באינטרנט? 
 
 האם יצליחו החוקרים ליצור אינטרנט חסין יותר?   
 
מערכת חיים ברשת

חמש אוניברסיטות בארה"ב נרתמו לפרוייקט חדש שמטרתו ליצור רשת מבוזרת וחסינה יותר מפני המתקפות הפוגעות כיום באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשות הלאומית למדע בארה"ב צפוייה להכריז כי הצליחה לגייס חמש אוניברסיטאות לתוכנית חדשה לבניית תשתיות חדשות ובטוחות יותר מפני התקפות לאינטרנט, כך מדווח הלילה (רביעי-חמישי) העיתון PCWorld. זאת, על רקע חשש הולך וגובר מפני וירוסים או התקפות טרוריסטיות ברשת.

מטרתו של הפרוייקט המשולב, שמכונה בשם IRIS (ראשי תיבות של תשתיות למערכות אינטרנט גמישות), היא לפתח תשתית אחידה למערכות עם תוכנה מבוזרת. החוקרים מקווים כי יוכלו ליצור רשת חסינה ומבוזרת שיכולה לפעול כמערכת בטוחה לשמירת מידע באינטרנט. ממשלות, מוסדות וחברות עסקיות ברחבי העולם יוכלו לבחור לשמור את המידע שלהם באמצעות הרשת, ובכך להקטין את הסיכונים כתוצאה מנפילת שרתים או מהתקפות.

"תארו לעצמכם שידה משרדית, המכילה את כל תיקי הארגון, שמחולקת על פני מספר לא מוגבל של שרתים. אם שרת אחד נופל לא כל המידע נעלם", מסביר פרופ' פראנס קאשהואק מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT), שעומד בראש פרוייקט IRIS.

בדומה לרשתות המשמשות כיום לשיתוף קבצי מוסיקה ברשת, מדובר על מערכת שבה אין שרת מרכזי המכיל רשימה עם מיקומם של כל הקבצים. כל שרת מכיל רשימה חלקית של קבצים השמורים במערכת. המטרה היא ליצור אלגוריתם חיפוש יעיל, שימצא את הקובץ המבוקש במספר קטן של צעדים. אתגר נוסף לדברי קאשהואק, הוא ליצור ממשק תוכנה עבור גישה למערכת.

יותר מ-12 מיליון דולר יוענקו על פני חמש שנים ל-MIT, ברקלי, לארגון הבינלאומי למחקר במדעי המחשב, לאוניבסיטת ניו-יורק, ולאוניברסיטת רייס ביוסטון בעבור השתתפותם בפרוייקט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by