ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קאמבק: NBA 2007 

קאמבק: NBA 2007

 
 
אולג זקס

שוב כדור ושוב סל. אולג זקס מצווה עליכם להפסיק לשלם לאלקטרוניק ארטס על סדרת המשחקים שחוזרים על עצמם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
חודש נובמבר הגיע, ואיתו גם מבול משחקי הספורט של חברת Electronic Arts. הכותר הראשון אשר נחת על שולחן המערכת הוא המשחק ה-"חדש" בסדרת משחקי הכדורסל של אי.איי, NBA Live 2007.

אם לא נהיה עדים לאיזו הפתעה מרעישה הוא גם עומד להיות משחק הכדורסל הטוב ביותר שייצא עבור המחשב האישי בשנה הקרובה. את התואר הנכבד הזה הוא עומד להשיג מבלי לעמוד בתחרות קשה, כיוון שהוא גם פחות או יותר משחק הכדורסל היחיד שייצא השנה עבור המחשב האישי.
 

מצבי משחק מגוונים

 
תגידו מה שתגידו על EA, אבל אם יש משהו שהם יודעים לעשות - זה למלא את המשחקים שלהם באפשרויות. NBA Live 2007 מכיל כמות עצומה של מצבי משחק, ביניהם אימון לשחקן יחיד, משחק אחד על אחד, תחרות שלשות, תחרות הטבעות, והאפשרות לשחק עונה יחידה או מספר עונות ברצף במצב ה-Dynasty.

כמו בשנים הקודמות, גם הפעם ה-Dynasty הוא מצב המשחק העיקרי של NBA Live 07, ומאפשר לכם לקחת את המושכות של אחת מקבוצות ה-NBA למשך תקופת זמן של עשרים שנה. במהלך שנים אלו תוכלו להחתים שחקנים ואנשי צוות, להעביר אימונים מיוחדים כדי לחזק תחומים חלשים של השחקנים שלכם, וגם לחיות בפחד מחמיד של פיטורים אם הביצועים שלכם לא יעמדו בציפיות.

כמו רוב המרכיבים של NBA Live 2007, גם השושלת לא עברה שינויים רבים, מלבד תוספת מדד הכימיה הקבוצתית, המראה את מידת הגיבוש של הקבוצה שלכם. ככל שהשחקנים מסתדרים אחד עם השני באופן מוצלח יותר, המשחק של הקבוצה יזרום טוב יותר, בעוד שכימיה נמוכה בין השחקנים תביא לאי-תיאום בתרגילים ולמשחק בלתי מסודר. את הכימיה ניתן לשפר באירועים קבוצתיים אותם אתם יכולים לקבוע לקבוצה או באימונים, אבל הדבר מחייב מעקב מתמיד אחר השינויים במצב הרוח של השחקנים שלכם, ומוסיף נדבך של מיקרו-ניהול שעלול להקשות על הגיימר הממוצע.
 

אין שינויים גדולים

צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
באופן כללי, מנוע המשחקיות של סידרת Live עובר שינוי רציני רק מדי כמה שנים, והשנה הזו היא (שוב) איננה שנת השינוי. כל מה שראיתם מגרסת 2004 בערך עדיין שם, עם כוונונים קטנים ולרוב בלתי משמעותיים. בדיוק כמו בגירסאות הקודמות, אם תכננתם לשחק את Live 07 עם מקלדת, אל תעשו את זה – למרות שהדבר אפשרי, הוא בלתי מומלץ כי את רוב התרגילים המיוחדים אפשר לעשות רק עם גיימפד בעל שני סטיקים אנלוגים.

במידה ויש לכם גיימפד שכזה ושיחקתם באחד המשחקים הקודמים בסידרה, אתם תרגישו מיד בבית: בקרי ה-Freestyle הממופים לסטיקים האנלוגים מאפשרים לכם לבצע תרגילים שונים, להביס את שחקני ההגנה ולחדור בקלות אל הסל. בעזרת אותם הסטיקים תוכלו להפעיל גם יכולות 'כוכב על' אם נמצא בקבוצתכם אחד כזה, מסוגם של קובי בריאנט או טרייסי מקגריידי. מדובר על סט של תרגילים מיוחדים אותם יכולים לבצע רק הכוכבים, ושמעניק להם עליונות מיוחדת על השחקנים האחרים במשחק, כמו הטבעות מגניבות וכמעט בלתי ניתנות לעצירה.

עוד תוספת למשחק השנה היא ה-X Factor, שחקנים מסוגם של בן גורדון מהשיקגו בולס או אנטואן ווקר ממיאמי היט, הידועים כשחקנים המתעלים ברגעים המכריעים ויודעים לתרום את הסל או את החסימה ברגע הנכון על מנת להציל את הקבוצה. על מנת שהם אכן יעשו כך בזמן הנכון עליכם להפעיל אותם בצורה מספקת במהלך המשחק, כדי שברבע האחרון הם יתחממו ויעלו רמה. למרות שמדובר בתוספת מעניינת, היא לא שימושית ברוב המקרים כי השינוי ביכולות ה-X Factor הוא לא קיצוני דיו בכדי שתעדיפו להפעיל בצורה נרחבת דווקא את אנטואן ווקר במהלך הרבעים הראשונים, ולא את דווין ווייד.

בעיות שונות אותן ראינו בשנים הקודמות במשחקי Live לא תוקנו גם השנה, והעיקרית שבהן היא משחק ההגנה ששוב לא עבר את השיפור אותו הוא כל כך דורש. גם לשחקני הגנה טובים קשה לחטוף כדור במשחק הזה, ובהרבה מאוד מקרים הם גם צוברים עבירות במהירות כי נסיונות חטיפה מסתיימים בהרבה מקרים בפאולים. למעשה, הגנה אגרסיבית היא רעיון כמעט בלתי אפשרי, כי המשחק שורק על עבירה בכל הזדמנות אפשרית.

המחשב, לעומתכם, מצליח לייצר הגנה לא רעה בכלל, ותרגילים כמו שמירה כפולה מופעלים על ידיו בצורה יוצאת מן הכלל. למרות שנושא הריבאונד שופר במעט, ריבאונד ההתקפה הוא עדיין מחזה נדיר, גם כאשר אתם מנסים לקלוט אותו עם גודזילה כמו שאקיל אוניל.

האינטליגנציה המלאכותית, המהווה נקודת תורפה במשחקי ספורט באופן כללי, איננה לוהטת מדי גם ב-NBA Live 2007. חלק מהדברים המחשב יודע לעשות באופן מדוייק להפליא, ובמיוחד ריצה למתפרצות ועליה לריבאונד, בעוד שטכניקות אחרות מתפקששות באופן קבוע. זריקות מוזרות מאחורי הלוח שפוגעות בו ויוצאות החוצה, שחקנים שמסתובבים בתוך רחבת הצבע עם הכדור בלי לעשות איתו שום דבר, או החזקת הכדור עד השניות האחרונות אצל שחקנים שיכולת הזריקה שלהם חלשה, הם רק חלק מהבעיות.

לכל אלו תוכלו להוסיף את העובדה שהמחשב מסוגל לקלוע זריקות שבחיים האמיתיים היו נכנסות אולי פעם בחצי עונה, ותקבלו חווית משחק שעלולה להיות טראומתית במיוחד אם אתם לא לומדים לשחק על פי דפוסים אוטומטים שכמעט תמיד מצליחים. המשחק ברשת מהווה חוויה מהנה מעט יותר, אבל קוד הרשת לא יציב ומלא תקיעות ועיכובים, כך שברוב המקרים לא תמצאו את החוויה שחיפשתם.
 
 

הגיע הזמן לשדרוג של ממש

 
הגרפיקה של NBA Live 2007 משתמשת בטכנולוגיה זהה לקודמו מ-2006, עם שיפורים קלים ותוספת נכבדה של באגים. בשנה שעברה, כאשר משחקי הספורט למחשב האישי של EA המשיכו להשתמש במנועים הישנים שלהם ולא עברו שדרוג למנועים של ה-Xbox 360 עוד אפשר היה להבליג על כך, שהרי המרת גירסת קונסולת הדור-הבא למחשב האישי יכולה לקחת זמן רב.

השנה אין לכך תירוץ, ואם תהיתם איך אנטוני פארקר נראה במשחק - הוא בקושי דומה לעצמו. הצליל לעומת זאת מעולה כתמיד, עם צמד פרשנים שלא נשמעים סינטטים מדי ואפילו מצליחים להנפיק בדיחה סבירה מדי פעם, וקולות קהל אוטנטים המשתנים ממגרש למגרש.

למרות ש-NBA Live 2007 הוא משחק לא רע, הרי שאיננו מצדיק את הרכישה במידה וכבר יש לכם את הגרסה הקודמת. למעשה, הבאגים אותם הוא מכיל לא מצדיקים את הרכישה גם אם לא קניתם כותר בסדרת NBA Live בשנים האחרונות. אלקטרוניק ארטס שוב מצליחה להצדיק את הסטיגמה שדבקה במוצרי הספורט שלה, עם משחק הזהה כמעט לחלוטין לקודמיו. זה פשוט לא יגמר - אם לא נפסיק לתרום לה את כספינו.

לצפייה בפרומואים למשחק לחץ כאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by