ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המלחמה הקרה חוזרת און-ליין 
 
 העם קבע - עיתונאים זה דרעק!   
 
רויטרס

המפלגה הקומוניסטית הסינית עצרה אזרח סיני שכתב ופרסם באינטרנט כתבות אשר חשפו בעיות פנימיות במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת סין עצרה כותב אינטרנט מובטל, המואשם בחתרנות על כך שפרסם כתבות על בעיות סוציאליות ומשפטיות במדינה. החומר אותו כתב החשוד פורסם באתרי אינטרנט מחוץ לגבולות סין, כך דיווחה קבוצה לזכויות העיתונאים היושבת בארה"ב.

מעצרו של צ'ן שאוון במחוז הדרומי הונאן, הוא צעד נוסף של הממשלה הסינית הבא לרסן את פעילות האינטרנט של כותבים וגולשים כאחד, מסר הוועד להגנת עיתונאים, שבסיסו בניו-יורק, בהצהרה שניתנה ביום רביעי. סין, המובילה מבצע ריסון זה לרגל כינוס ועידת המפלגה הקומוניסטית בחודש נובמבר, כופה צנזורה עצמית על אתרים מסחריים עיקריים וחוסמת גישה לחומרים רגישים מבחינה פוליטית, אליהם ניתן להגיע דרך מנוע החיפוש הפופולרי גוגל.

צ'ן, עובד מפוטר מהעיר ליאן-יואן, הוא העיתונאי ה-14 שנעצר בסין על כך שפרסם והפיץ מידע און-ליין, וה-11 המואשם בחתרנות. קבוצת הגנת העיתונאים דיווחה כי הוא נעצר ב-6 באוגוסט, אך לא ידוע אם הוגש נגדו כתב אישום רשמי.

לפי העיתון הרשמי של מחוז הונאן, פרסם צ'ן יותר מ-40 מאמרים ב"אתרי אינטרנט ריאקציונרים מחוץ למדינה" ובתמורה שלשל לכיסיו $1,100 ו-3,000 יואן ($360). הוא גלש באין ספור אתרים "חתרניים" ונרשם כמנוי בחמש הוצאות "חתרניות" מחוץ לסין, כדי שיוכל לאמץ את נקודות ההשקפה וסגנון הכתיבה שלהם, כך האשים העיתון.

"הוא פיברק, עיוות והגזים בניפוח עובדות רלוונטיות, תקף והכפיש את המפלגה הקומוניסטית ואת השיטה הסוציאליסטית" נאמר בעיתון. הקבוצה לזכויות העיתונאים מסרה כי צ'ן כתב מאמרים וכתבות אודות האבטלה בסין, אי צדק סוציאלי ובעיות חוקיות עבור אתרים בשפה הסינית היושבים מחוץ לגבולות סין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by