ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כבוד הנשיא 
 
 
עידו קינן

בשקט-בשקט עלה אתר נשיא המדינה לרשת בעברית. ואולי טוב שכך, מפני שחלק משגיאות התוכן שבו עוד עלול לסבך את ישראל בתקריות דיפלומטיות, ולגבי העיצוב - נו, טוב, הלוק של אתר ילדים בגיאוסיטיז הוא כנראה שלב הכרחי בהתפתחות של כל אחד מאיתנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שעשועי גרפיקה באתר הנשיא
 שעשועי גרפיקה באתר הנשיא   
"באחת מחופשות בית-הספר החליט משה לבנות לעצמו קורקינט: הוא חיבר במסמרים לוחות עץ וגלגלים ונסע להנאתו ברחבי המעברה". התשובה הישראלית למק'גיוור היא לא אחר מאשר נשיא המדינה, משה קצב. האנקדוטה הנ"ל מופיעה באתר הרשמי של נשיא מדינת ישראל, שדבר קיומו נחשף על ידי כתב המחשבים של קול ישראל, אלי הכהן. "נחשף" היא אכן המילה המתאימה, שכן האתר עדיין חבוי למדי, ואין אף אתר ממשלתי אחר, אשר מפנה אליו.

האתר נפתח במצגת פלאש המציגה מגן דוד תלת-מימדי ודינמי, אליו נוספים סמל מדינת ישראל והכתובת "נשיא מדינת ישראל" באנגלית, עברית וערבית. המצגת מלווה בצלילי תרועת הקשב, המושמעת בעת כניסת הנשיא בטקסים רשמיים. מהמצגת נכנס הגולש לאתר הראשי בעברית, כששני דגלי ישראל מתנופפים משני צידי כותרת העמוד.
 
תסבוכת דיפלומטית
 תסבוכת דיפלומטית   
האתר הרשמי של הנשיא לא משדר את המכובדות, המתבקשת מהמשרה השלטונית הרמה ביותר במדינת ישראל (לפי החוק, עומד הנשיא, ולא ראש הממשלה, בראש המדינה), אולי מתוך כוונה לשדר פתיחות ואולי מתוך רצון לקרב את בית הנשיא אל העם. והמשימה אכן הצליחה - האתר נראה כמו יצירה של ילד היפראקטיווי בן 12 בעל עודף פטריוטיזם, מחסור אקוטי בידע בעיצוב אתרים, ועם רצון אדיר לנסות כל כלי עיצובי אפשרי שנותנים בגיאוסיטיז.

כאילו לא חסרות לישראל בעיות בתחום קשרי החוץ, בא עמוד אתרי ראשי המדינות ומציב את הודו תחת דגל גרמניה; נותן לוותיקן את האיות הייחודי "ואטיקאן"; ומציין את שמה של חוף השנהב באותיות עבריות, אבל בשמה הצרפתי דווקא - "קוט דיוואר". לאור הטעויות מצער לגלות, שתכני העמוד נאספו בשיתוף משרד החוץ. עוד נכתב שם ש"הקישורים הינם לאתרי מדינות עמן מקיימת מדינת ישראל קשרים דיפלומטיים". תנאי השימוש באתר גורסים, אמנם, כי "לא תישא מדינת ישראל באחריות לטעויות או לשגיאות במידע המוצג בשירות", אבל אנחנו בטוחים שהאחראים על האתר יסכימו לתקן את הטעויות, ולו למען עתיד ילדינו.
 
 
מלבד מחלות הילדות של אתר הנשיא, הוא מכיל מידע רב על מוסד הנשיאות ותפקידיו, הנשיא הנוכחי וקודמיו על נשותיהם, בית הנשיא ועוד. פינת הילדים באתר מציגה מידע על הנשיא באותיות גדולות ומנוקדות, ובהגשה ילדותית יותר (כדוגמת הציטוט הפותח בכתבה על משה והקורקינט). לאתר יש גם גרסאות בערבית ואנגלית, מה שאי אפשר להגיד על אתרים רשמיים רבים אחרים.

"החברה הישראלית נמצאת בתהליכי עיצוב וגיבוש", כותב קצב בדבר נשיא המדינה, ויש לקוות שהדברים נכונים גם לגבי האתר, אף שלא מצאנו בשום מקום בו את המילים "גירסת הרצה" (שגם הן, אגב, לא מצדיקות זלזול ורשלנות).

חיפוש המילה "נשיא" בשער הממשלה, אינדקס האתרים הממשלתיים של ישראל, מביא את אתר הנשיא שנפתח באתר הכנסת, את אתרי הבית הלבן, נשיא מצרים, נשיא מקסיקו ואפילו את אתרו של נשיא אירן, שנמנה על אותה עדה של קצב. אתר נשיא מדינת ישראל עוד לא מופיע שם. אולי טוב שכך, לעת עתה.
 
 

עדכון

בעקבות הפרסומים על אתר הנשיא, תוקנו השגיאות בעמוד ראשי המדינות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by