ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כבר נפרצו 

כבר נפרצו

 
 
ניצן וידנפלד

ברשתות שיתוף הקבצים כבר ניתן להוריד את הגירסה המלאה של ויסטה ואת אופיס 2007

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם לשפוט לפי השמועות האחרונות ברשת, יש כבר לא מעט משתמשים בעולם שמריצים את הגירסה הסופית של ויסטה ואת חבילת אופיס 2007. דיווחים על כך צצו השבוע כמעט בכל אתר חדשות מחשבים, לאחר שמספר אתרים העוסקים בשיתוף קבצים דיווחו על הפצות פיראטיות של שתי התוכנות, בגירסתן המלאה כמובן.
 
 

מיקרוסופט בשירות הפיראטים

 
שתי התוכנות סיימו את שלב הפיתוח שלהן וכעת מופצות ליצרני חומרה ומתכנתים לצרכי הכרה. ויסטה וחבילת האופיס החדשה ינחתו בחנויות המחשבים ויהיו זמינות לציבור הרחב רק בינואר השנה.

איך יתכן ששתיהן מופצות כבר עכשיו מופצות בכזו קלות? התשובה פשוטה עד גיחוך: מיקרוסופט מבססת את ההגנה שלה על מנגנון הפעלה (אקטיבציה), שמאמת את העותק של חלונות שבידי המשתמש מול שרתי החברה באינטרנט. בכדי לעקוף את ההגנה הזו בגרסה הסופית של ויסטה, יש להחליף את מנגנון ההפעלה שלה בזה של גירסת הבטא, ואז להשתמש במפתח מוצר שמתאים לגירסה הישנה. מאיפה משיגים מפתח שכזה? ממיקרוסופט עצמה, שמחלקת אותם בחינם.

גם ללא פריצה, כלומר ללא אקטיבציה בכלל, תעבוד הגירסה הפיראטית של ויסטה בצורה תקינה במשך 90 יום. הפריצות המופצות כעת מסוגלות להאריך את זמן "הבדיקה" של ויסטה עד למאי 2007, אז כבר יופצו פריצות חדשות, כך לפחות מקווים המשתמשים הפיראטיים. כל זאת בתנאי שמיקרוסופט לא תחסום לחלוטין את הגירסאות הפיראטיות, פרוצות או לא פרוצות, דרך שירות העדכונים שלה. חבילת האופיס הפרוצה היא בגירסה העיסקית, שאינה דורשת אקטיבציה, מה שעדיין לא מבטיח שמיקרוסופט לא מסוגלת לחסום אותה.

מיקרוסופט שחררה מספר פרטים לגבי ההגנות המותקנות בוויסטה, ונראה שהחברה מסוגלת לחסום עותקים פיראטיים של ויסטה מרחוק, על ידי עדכונים. סביר להניח שבחודשים הראשונים להשקת מערכת ההפעלה יהיו עדכונים רבים, וויסטה לא מעודכנת תהפוך לחסרת שימוש ואולי אף חשופה להתקפות. גם ערכת האופיס זכתה לשירות הגנה דומה משלה, הקרוי OGA, שתפקידו זהה.
 

אמיתי או לא?

תמונה מתוך ויסטה (Filesharingtalk.com)
 תמונה מתוך ויסטה (Filesharingtalk.com)   
גם אם שתי הההפצות אכן פועלות, אי אפשר להיות בטוחים ב-100% שאכן מדובר בגירסאות זהות לאלו שיופיעו בחנויות. זאת ניתן לבדוק רק על ידי השוואה לדיסקים שיוצאו מהקופסה, וכאלה אין בינתיים.

על פי השמועות, גירסת הוויסטה הודלפה לרשתות שיתוף הקבצים על ידי חברת חומרה שקיבלה אותה או דרך שירות התמיכה במפתחים של מיקרוסופט עצמה, הקרוי MSDN. עובדה זו בצירוף בדיקה של גירסת הקבצים בהפצה מחזקת את ההשערה שמדובר בגירסה המלאה. לגבי האופיס לא ניתן לדעת בוודאות.
 
 

מיקרוסופט: "חכו, חכו"

ומה למיקרוסופט יש לומר בנושא? מיקרוסופט העולמית העבירה לנו את התגובה הבאה: "במיקרוסופט שמחים לדעת שהמשתמשים נלהבים כל כך לנסות את חלונות ויסטה. העותקים הזמינים להורדה אינם הגירסה הסופית ועל המשתמשים להימנע מכל עותק שאינו חוקי, שעלול להיות חסר או משובש. אותן הורדות בלתי חוקיות נשענות על מפתחות מוצר ישנים מגירסאות בטא, שיחסמו על ידי שירות ה-SPP שמגן על ויסטה. לכן, הערך של ההורדות הללו למשתמש הסופי נמוך במיוחד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by