ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
למחזר את הסלולרי 
 
 תהליך המחזור (מאתר FoneBak)   
 
רויטרס

החברות הסלולריות בבריטניה החלו ביוזמה חדשה למטען איכות הסביבה-לאסוף את 15 מיליון (!) הטלפונים הניידים הישנים שמוחלפים מדי שנה במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצה של מפעילי רשתות סלולריות ומפיצים שלהן הודיעו היום (שלישי) על שיתוף פעולה בתוכנית חדשה שתעודד את המחזור של טלפונים סלולרים ודיבוריות אישיות. זאת, על מנת למנוע את הנזקים הסביבתיים שהם עלולים לגרום.

התוכנית תחת השם Fonebak תנסה לאסוף את 15 מיליון הטלפונים המוחלפים מדי שנה על ידי הבריטים. מומחים טוענים כי מספיקה בטריה ישנה אחת של טלפון סלולרי על מנת לזהם באופן פוטנציאלי אלפי ליטרים של מים.

השר לאיכות הסביבה בבריטניה, מייקל מיצ'ר, שיבח את היוזמה שלקחו על עצמם החברות עוד לפני כניסתה לתוקף של אמנה כלל אירופאית בשנת 2004. "תמיד נכון להקדים את הממשלה בנושאים הללו, ולא לחכות לחקיקה, שתמיד מתנהלת בעצלתיים", אמר מיצ'ר במסיבת עיתונאים בנושא.

כמעט לכ-80 אחוז מיותר מ-60 מיליון תושבי בריטניה ישנם טלפונים סלולרים. למרות העובדה כי טלפונים ניידים יכולים להחזיק מעמד בין שנתיים לשבע שנים, לפי נתוני החברות- בבריטניה מחליפים המשתמשים את הסלולרים שלהם כל שנה או שנתיים כדי להתקדם לטלפונים עם פונקציות חדשות. השר הבריטי הביע תמיהה לנוכח העובדה, משום שהוא משתמש בנייד שלו מזה שבע שנים.

במסגרת התוכנית תינתן לכל רוכש טלפון סלולרי חדש, מעטפה בה יוכל לשלוח בחינם לארגון Fonebak, שינהל את המחזור, את הטלפון הישן, או פריטים שאינם בשימוש יותר. על מנת לייצר תמריץ לאנשים, על כל טלפון שיתקבל- יתנו החברות תרומה לצדקה. החברות מתכוונות להעביר טלפונים במצב טוב לשימוש במדינות אחרות, או להשתמש בהם עבור חלפים.

בהתחשב בחבלי הלידה הקשים של התוכנית למחזור בקבוקי שתייה בארץ, ספק אם נראה תוכנית שכזו בקרוב גם בארצנו הקטנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by