ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גולשים ומתרגשים 
 
 מגלים את הרגשות באינטרנט   
 
עמיחי יעקבי

אנחנו גולשים כדי לאהוב, לשנוא, להתלהב ולהתרגש. סוף סוף גם מיקרוסופט מבינה את זה. ויש גם ד"ש מדייזי הכלבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הביא אותה בסקופ. ב. גייטס
 הביא אותה בסקופ. ב. גייטס   
בשבוע שעבר חשפו חוקרי מיקרוסופט, אחרי עבודה ארכיאולוגית ממושכת, את סימן הסמיילי הראשון בעולם. הם גילו שבדיוק לפני עשרים שנה, הרבה לפני שהמציאו לנו את האינטרנט, כתב מישהו בשם Scott E. Fahlman, בלוח המודעות האלקטרוני של האוניברסיטה שלו "אני מציע להשתמש בסימן הסמיילי (נקודתיים וסוגריים) לציון בדיחה, ובסימן סמיילי הפוך לציון תכתובת רצינית".

עכשיו אתם מבינים למה החלונות שלנו נראים כמו שהם נראים? אתם מבינים מה עושים חוקרי מיקרוסופט עם הזמן שלהם? במקום לדאוג שיהיו לנו מערכות הפעלה יותר אמינות, מהירות, קלילות ובטוחות, הם מפשפשים בתכתובות זניחות ומעלות עובש מלפני 20 שנה ואפילו חוזרים עם סקופ מרעיש – לאנשים יש צורך ברגשות, הם לפעמים גם צוחקים.
 
מרגישה הרבה יותר. הכלבה דייזי
 מרגישה הרבה יותר. הכלבה דייזי   
קחו לכם שנייה להתמודד עם הסקופ ולהירגע לפני שנמשיך. בלי להמעיט בחשיבותו של סמל הסמיילי, הרי תיכף תבוא אחותו הקטנה של Scott E. Fahlman ותספר שהיא זאת שבכלל חשבה על זה ראשונה, ויומיים אחר כך אולי השכן שגר בבית מולם יקח לעצמו את הקרדיט על רגע ההמצאה המופלאה הזאת. ואולי מישהו רוצה לטעון שהוא המציא את הקריצה, ומישהו אחר את האותיות הגדולות כסימן לדיבור בקול רם?

כמה אופייני למיקרוסופט, החברה שלא מבינה כלום ברגשות, להתלהב מגילוי כל כך בסיסי. כל תינוק שמכיר יומיים את האינטרנט - הרשת הכאילו קפואה הזאת עם מיליוני המחשבים שמחוברים ביניהם באינסוף קורי תיקשורת ומידע מזמזמים מסביב לעולם, יודע שהיא היא לפני הכל זירת ריגושים ענקית ולוהטת. אנחנו רצים כאן בלי הפסקה מאתר לאתר, מכתבה, לתמונה, לקישור, לאימייל, לסרטון לשיר, וכל הזמן מחפשים משהו להתלהב ממנו.

התמונה שלא רוצים שתראו - מבטיחה הכותרת, בואו לראות לפני כולם את הצילום שדלף, את המפורסמים כפי שמעולם לא ראיתם אותם. בואו לקבל עכשיו את מנת האדרנלין היומית שלכם.

סקר שנערך לאחרונה, מראה כי אתרי החדשות הפכו אפילו ליותר פופולריים מאתרי הפורנו וההימורים. זה היה רק עניין של זמן עד שמרוב ציצים שגודשים את הרשת, אף אחד כבר לא יתלהב משום יפהפיה מעורטלת. אבל חדשות? מה יכול להיות מלהיב ומסעיר יותר? כאן העניין אמיתי, התמונות אמיתיות והריגוש אמיתי.

אם השתתפתם פעם במכירה פומבית ברשת, ודאי לא תשכחו את אותן דקות אקשן אחרונות, בהן הלב פועם בקצב מואץ, הפה יבש, והעיניים סוקרות את המסך במתח שוב ושוב. ריגוש אמיתי.

תשאלו כל מי שגולש בצ'אטים, והוא יספר לכם על לילות שבהם הוא בכה בהתרגשות מול המוניטור, פעמים שהוא התאהב בשורות שנכתבו לו מהצד השני, ורגעים שהוא כעס ורתח עד שכמעט שבר את המקלדת בזעם וחוסר אונים.

כי אולי למיקרוסופט זה חדש העניין הזה עם הרגשות, אבל אנחנו בדיוק בשביל זה גולשים באינטרנט: כדי לשנוא, לאהוב, להתלהב, להתרגש, וכן – גם לחייך.

ולסיום, תעשו ניסוי קטן: הכנסו לגוגל וחפשו את הצירוף "Go To Hell" (כולל המרכאות) מה התוצאה הראשונה שקיבלתם?
 

הכלבה דייזי – עידכון

 
לפני מספר טורים, כתבתי על הכלבה דייזי, שסאדיסט מטורף הצית אותה וכמעט גרם למותה. הגולשים באינטרנט אירגנו מבצע התרמה ענק והכסף שנאסף הועבר לטיפול בגורה האומללה. לפי העדכון האחרון, דייזי שוחררה לאחרונה מבית החולים, והווטרינרים שטיפלו בה מספרים שהיא החלימה כמעט לחלוטין. מנהל העמותה שדאגה לגיוס הכספים מסר בכתבה שפורסמה בשבוע שעבר "כי התרומות הגיעו גם ממקומות מרוחקים כאוסטרליה, דנמרק וישראל". רציתם ריגוש?
קיבלתם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by