ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Download.com רוצים כסף 
 
 פוגעים בתחרות, בשבילך. אתרי ההורדות של CNET   
 
עידו קינן

שניים מאתרי הורדת התוכנות הגדולים באינטרנט יחלו לגבות כסף מהמפתחים עבור אירוח התוכנות; המחירים נעים בין 99 דולר ל-30 אלף דולר לחודש; הנפגעים העיקריים: מפתחי תוכנה עצמאיים וחברות קטנות, שלא יוכלו לעמוד בתשלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי עשר שנות פעילות, יחלו אתרי ההורדות מבית CNET לגבות תשלום מבעלי התוכנות עבור אירוחן באתר. כך דיווח אמש (ב') סגן נשיא בכיר ב-CNET Downloads, סקוט ארפיאן, בניוזלטר של החברה. גביית התשלום באתרים Download.com ו-ZDNet Downloads, המהווים מדד-בפועל לפופולריות של תוכנות, עלולות לפגוע אנושות במפתחי תוכנות הקוד הפתוח והתוכנות העצמאיות.

החל מה-30 בחודש, יגבו האתרים 49 דולר להכנסת תוכנה או עדכון גירסה, והחל מסוף אוקטובר יעלה המחיר ל-99 דולר. בנוסף, יציעו האתרים מספר חבילות שירות נוספות, במחירים שנעים בין 99 דולר לשלושים אלף (זו לא טעות, 30,000) דולר לחודש.

"אחרי עשר שנים של בנייה, גידול ותחזוקת אתרי ההורדות המצליחים והפופולריים ביותר", כתב ארפיאן, "קיבלנו החלטה חשובה: החל מה-30 בספטמבר, נתחיל לגבות דמי טיפול סמליים עבור פרסום או עדכון רישום של מוצר באתרי ההורדות שלנו". "מדוע אנחנו משנים את המדיניות שלנו אחרי עשר שנים?", הוא שואל ומשיב: "כדי לספק את דרישות התמיכה שלכם ולהמשיך את הצלחתנו העסקית, אנו חשים שהצעד הזה הוא נחוץ".

לתשלום יש סיבה נוספת: סינון החוצה של "מוצרים פחות מקצועיים", בלשונו של ארפיאן. למעשה, מדובר כאן בפגיעה בתחרותיות של מפתחי התוכנה העצמאיים והחברות הקטנות יותר. ארפיאן כותב זאת בגלוי: "אנו מצפים שתוצאת השינוי הזה במדיניות תהיה הטבה משמעותית וישירה למפיצי תוכנה ומשתמשים [...] זה יגדיל את הערך הכולל של הספריה שלנו עבור המשתמשים שלנו. הפחתת מספר המוצרים באתרים שלנו מפחיתה גם את התחרות; אנחנו מצפים שיהיה קל יותר למשתמשים למצוא את מוצריכם".

משוק ססגוני של תוכנות, חינם ובתשלום, מקצועיות וחובבניות, יהפכו אתרי ההורדות הללו לקניון מנוכר של תוכנות מסחריות ומהוקצעות, שעומד מאחוריהן דוד מרושע עם כיסים עמוקים. מישהו אמר מיקרוסופט?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by