ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מסיבה בפינגווין 
 
 פצצות להתקנות. מסיבת התקנת לינוקס   
 
עידו קינן

נמאס מהמועדונים? בואו למסיבת התקנת לינוקס, מחר (ד') ברעננה; מארגן המסיבה, טל אחיטוב: אנחנו פועלים להציג למשתתפים אלטרנטיבה, ולהילחם בתופעת פיראטיות התוכנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בטח שמעתם על לינוקס - מערכת ההפעלה, אלטרנטיבית, עם לוגו של פינגווין, מחולקת חינם, ויש בה הרבה פחות תקלות מאשר בחלונות. מסקרן אתכם להשתמש בה, אבל אין לכם כוח להוריד או לקנות אותה, ואז לעבור את תהליך ההתקנה לבד? אל דאגה, חובבי הלינוקס מתגייסים לעזרתכם, במסיבת התקנת לינוקס שתתקיים מחר (ד') מהבוקר עד הערב, בקניון רננים ברעננה.

מסיבות התקנת לינוקס (Linux Installfest בלעז) מקובלות בקהילות הלינוקס ברחבי העולם. זו הזדמנות לעדכן את גירסת הלינוקס, להתקין חדשה, לפגוש מכרים ותיקים ולהכניס אנשים חדשים לקהילה.

מארגן האירוע הוא טל אחיטוב (22), חבר איגלו (קהילת הלינוקס הישראלית), שמפתח בלינוקס בצבא ומשתמש בו גם במחשבו האישי. לדבריו, מסיבות כאלה נערכות מדי שנה באוניברסיטת בר אילן ובטכניון, ולפני מספר שנים התקיימה אחת בדיזנגוף סנטר.

"בסך הכל מדובר פה בעזרה לקהילה, לאנשים שרוצים לעשות דברים יותר טובים ויותר נקיים, ובלי לפגוע בזכויות יוצרים", הסביר אחיטוב לחיים ברשת. "אני רוצה להראות לאנשים שמיקרוסופט הורסים להם את המחשב, ושהם יכולים לא-להתחמק מתשלום, אלא לקבל תוכנה חינם".

קהל היעד הוא נוער וסטודנטים, אמר אחיטוב. הוא תלה שלטים "מנתניה ועד רחובות", וצופה שיגיעו בין 100 ל-150 איש.

זה באמת מושך נוער?
אחיטוב: "כן. בעיקר חטיבה ותיכון, חברה שמתעסקים במחשב".

קניון רננים תרם את המיקום, וזכה שהלוגו שלו יככב על חזהו של הפינגווין Edo, שהוא הפינגווין של קהילת הלינוקס הישראלית. אחרים תרמו דיסקים ריקים, עליהם יופצו במסיבה גרסאות צרובות (וחוקיות) של לינוקס ממפיצים שונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by