ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יוצאים במחולות 

יוצאים במחולות

 
 
רותם לצטר, גיימר

עם משחק הברייקדאנס B-Boy כל אחד יכול להיות אור כחלון או אנה ארונוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלק חשוב מתרבות ההיפ-הופ (צילום מסך)
 חלק חשוב מתרבות ההיפ-הופ (צילום מסך)   
האנשים הטובים בסוני לא יכלו למצוא עיתוי מוצלח יותר ליציאתו של B-Boy, משחק הברייקדאנס החדש, לחנויות בארץ. בתקופה האחרונה, לאחר שכל אזרח במדינה מנתח את הפסדובלה של אנה ורביבו, ומפאר את הפירואטים של אור כחלון בהופעה של ריטה, אפשר להגיד שהיסטריית הריקודים בארץ נמצאת כאן כדי להישאר.

דווקא אני שכבר ניסיתי את כוחי בריקודים בעבר, נחלתי מפלה צורמת פעם אחרי פעם. אנשים שחזו בי בחוג ריקודי העם טענו שהצעד התימני שלי נראה כמו גויאבה בהתקף אפילפסיה קשה. בחוג הסלסה כמעט וגרמתי לתאונה המונית, כאשר הסתובבתי בזמן הלא נכון וגרמתי לשורה שלמה של רקדנים חובבים לפגוש את הרצפה מקרוב מאוד. אולי זה חוש הקצב הקלוקל שלי, אבל רגע אחד לפני שריקודיי הפכו לאויב הציבור מספר אחת, הבנתי שיש כאלו שנועדו לרקוד, וכאלו שנועדו לרבוץ.

דווקא הברייקדאנס, אותו זרם ריקוד יליד שנות השמונים, תמיד נראה לי כצורת הריקוד המגניבה ביותר, אך גם בעלת הפוטנציאל הגדול ביותר לשלוח אותי לחדר המיון באיכילוב. לכל המזלזלים אזכיר שהברייקדאנס הוא עדיין חלק מאוד חשוב מתרבות ההיפ-הופ, והוא רלוונטי בדיוק כמו הקליפ האחרון של מיסי אליוט ב-MTV. כשאנחנו חושבים על משחקי קצב, אנחנו רואים ממול עיננו חיצים מוארים, משטחי ריקוד ושירי פופ יפניים איומים. הכותר הנוכחי לעומת זאת, שונה בתכלית.
 
 
הכותר הוא מעין שילוב מוזר של משחק מכות, כותר טוני הוק, ו-DDR. כדי לנצח בקרב, תצטרכו לקבל את מירב המדליות בקטגוריות שונות כמו קצב, צעדי בסיס, שילובי צעדים ויצירתיות. B-Boy (מונח הסלנג לרקדן ברייקדאנס) מנסה לחגוג את אומנות הריקוד במשחק שהוא בחלקו משחק קצב, ובחלקו השני משחק פעולה. זהו הכותר הראשון של חברת הפיתוח Freestyle Games הבריטית, והוא מופץ על ידי סוני לפלייסטיישן 2 ול-PSP.
 

עיגול המקצבים

צעדים מיוחדים, כמו במשחקי מכות (צילום מסך)
 צעדים מיוחדים, כמו במשחקי מכות (צילום מסך)   
השחקנים יכולים לגלם רקדן או רקדנית, ולשנות את המראה החיצוני שלהם. לאחר שיבחרו את הרקדן, הם יכולים להשתתף בקרבות ברייקדאנס. הרעיון מאחורי המשחק די פשוט: ישנם ארבע צעדי ריקוד בסיסיים – תחנת רוח, סיקס-סטפ , Freezes ו- Top Rock, כאשר כל לחצן בבקר השליטה יפעיל את הצעד המבוקש. בהמשך, ניתן יהיה לחבר את הצעדים הללו עם מקשי החיצים כדי להפעיל קשת רחבה יותר של צעדי ריקוד מתקדמים. השחקן חייב לבצע את הצעדים הנכונים בסנכרון עם המוזיקה, לחבר אותם יחדיו זה לזה וליצור רצף ריקודים חלק מבלי לחזור פעמים רבות על אותו הצעד.

כדי לעזור לכם להישאר בקצב מצטרף לו לעניינים 'עיגול המקצבים' שמקיף את רגליו של הרקדן, והוא מספק אות בהתאם לשיר שמתנגן - ובצורה זו ידע השחקן לתזמן את לחיצותיו. חשוב מאוד לתזמן את תחילתו של מהלך לשינויים במקצבים כדי להשיג את מרב הנקודות. למרות זאת, פעמים רבות העיגול לא מסונכרן עם הקצב של המוזיקה, מה שיוצר בלבול מסוים, כאשר לא תדעו אם לסמוך על שמיעתכם, או על מה שמראה המסך.

ניתן גם לבצע צעדים מיוחדים בדיוק באותה הצורה בה מבצעים אותם במשחקי מכות- לחיצה על רצף מסוים של מקשים בתזמון הנכון. כיוון שחוש הקצב שלי קיים בערך באותה המידה של כישורי המשחק של רונה-לי בשיר שלנו, נדרשו לי לפחות שעתיים כדי להבין כיצד אמורים בדיוק לשלוט ברקדנים, אך מהרגע שהבנתי, האתגר היה קל במיוחד.

את כל מצב הקריירה, ניתן לנהל דרך הדירה של הרקדן, שם יש משטח אימונים שניתן לבחון בו את כל השירים אותם השגתם, פנקס התנועות בו רשומים כל צירופי המקשים והמחשב האישי שלכם. דרך המחשב תוכלו לקבל או לדחות קרבות ריקוד שמוצעים לכם, ולקבל מידע על מעמדכם בטורנירים השונים. זירות הריקוד בהם תתמודדו מול רקדנים אחרים ינועו במהרה מקרן הרחוב ועד לבמות ענק מצולמות. בשלב מתקדם יותר של המשחק יהיו קרבות בקבוצות, ותוכלו לאסוף לחבורה שלכם רקדנים נוספים.
 
 

אנימציה מדהימה ופס קול יוצא דופן

מתאים לקונסולות ניידות (צילום מסך)
 מתאים לקונסולות ניידות (צילום מסך)   
הדבר הטוב ביותר במשחק היא האנימציה המדהימה והמודלים המעולים של הרקדנים. כל סיבוב, צעד וקפיצה נעשו באופן מעורר השתאות, ולא זכור לי שאי פעם זכו עיניי לראות רקדנים וירטואליים מוצלחים יותר. קצת חבל שלמעט הרקדנים, הסביבות חסרות השקעה, ייחוד וגיוון, מה שמעניק לכותר מראה לא מלוטש.

הדבר החשוב ביותר שיכול להפיל או להרים כל משחק קצב, הוא כמובן פס הקול ובחירת השירים. בכותר הזה, ישנו פס קול מרשים ואקלקטי שכולל קטעים מוצלחים של Cypress Hill, DJ Shadow, וג'יימס בראון. הוא בהחלט מתבלט באיכותו המוזיקלית, כמה רמות מעל כל שאר המשחקים שמשתמשים בפס קול שמורכב מזיכיונות שירים. כמה חבל שאת המוזיקה המעולה שהמשחק מספק, מקלקלים עשרות אפקטים קוליים מעצבנים שהזכירו לי משחק פינבול גרוע במיוחד.

למעשה למרות שמדובר במשחק ריקודים, בכל מה שקשור לקצב ותזמון, המשחק די מפשל. האנימציה הארוכה והמורכבת של כל צעד ריקוד לא נותנת לך לבצע את המהלך הבא עד שהיא תסתיים. זה גורם לעיקוב בין הזמן בו אתה לוחץ על הכפתור, ועד לזמן שבו הרקדן יבצע את אותו הצעד. המשחקיות הופכת במהרה למעייפת, לאחר שהקרבות הולכים ומתארכים.

לטעמי, האופי של הכותר מתאים יותר לקונסולות הניידות בהם משחקים מספר קרבות קצרים, אך בכותר לקונסולה ביתית רצוי שיהיה יותר גיוון במשחקיות. העלילה שמוצמדת לקריירת הריקוד מחופפת לחלוטין, ונראית כמו משהו שנכתב על ידי ילדה, לא כישרונית במיוחד, בגיל 12, שראתה פעמים רבות מדי את 'ריקוד מושחת'. תוסיפו לזה את המצלמה המעצבנת שמסתירה לעיתים את עיגול המקצבים ותקבלו חוויה שהיא מקורית ומיוחדת, אך מצליחה לעצבן בכל פעם מחדש.
 

צפייה פסיבית

דבילים מוחלטים (צילום מסך)
 דבילים מוחלטים (צילום מסך)   
למרות כל אלו, הבעיה הגדולה ביותר במשחק, היא שהשחקן מבלה שעות ארוכות בלי לעשות כלום. כיוון שאתם משחקים מול יריב שנשלט על ידי אינטליגנציה ממוחשבת, אתם מחויבים לצפות בכל צעדי הריקוד של היריב במשך 45 שניות מעייפות שחוזרות על עצמן שוב ושוב.

במקרה והיריב שלכם הוא בשר ודם, הצפייה הופכת לנוראית פחות, אך עדיין מעיקה. לא משנה כמה האנימציה מרשימה, אם הייתי רוצה לצפות באופן פסיבי בריקודים, הייתי הולך לערב הפוקסטרוט בבית אחוזת ראשונים. לפחות הייתי משיג שם דייט.

ל-B-Boy יש המון סטייל ואוטנטיות, אבל הרעיון המקורי לא מצליח להתממש ולהיות כיף של ממש בגלל בעיות שונות ומגוונות. אלו נובעות פחות מסיבות טכניות, ויותר בגלל הצורה שבה הכותר תוכנן.

כיוון שיש לי את הרושם שמדובר במותג שיכול להתפתח ולהצליח עצותיי למפתחי משחק ההמשך הם לבטל את הצפייה הפסיבית, לשפר את הקשר בין קצב הרקדנים למוזיקה ולהוסיף עלילה נורמאלית. כשזה יקרה, הכותר יהיה מוכן להשתלט על שוק משחקי הקצב. עד שזה יקרה, אתם מוזמנים לרדת לקרן הרחוב עם הבומבוקס שלכם, לפרוש שטיח על המדרכה, ולהיראות כמו דבילים מוחלטים.
 
רוצים לרקוד ברייקדאנס באמת? לחצו כאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by