ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
והרי החדשות מפי גוגל 
 
 מבזק כל שניה עגולה. גוגל ניוז   
 
עידו קינן

אתר החדשות של גוגל הושק במראה מחודש; אובייקטיביות? הכותרות נאספות מ-4000 אתרי חדשות, ללא מגע יד אדם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המראה הישן. גוגל ניוז
 המראה הישן. גוגל ניוז   
עזבו אתכם מה-CNN, הנה בא גוגל. בימים האחרונים השיק אתר החיפוש הפופולרי את אתר החדשות שלו במראה מחודש, נעים לעין ונוח לשימוש, כמו שהתרגלנו כבר. האתר אוסף חדשות מכ-4000 אתרים שונים, ומאפשר לגולש לא רק לצרוך חדשות באופן פסיבי, אלא גם להשוות, להצליב מקורות ולקבל תמונה מלאה יותר, מזוויות שונות. לא אוהבים את הסיקור של הוושינגטון פוסט? גילשו לידיעה המקבילה של הג'רוזלם פוסט.

שירות החדשות של גוגל אינו חדש, ולינקים לידיעות חדשותיות, אשר רלוונטיות למילות החיפוש, נוספו מדי פעם לעמוד התוצאות. אבל אחרי תקופת הרצה של מספר חודשים, ובצניעות האופיינית לאתר (די כבר! הם כל כך בסדר שזה מבחיל), נוסף כפתור החדשות לעמוד הראשי של גוגל, והוא מאפשר לבצע חיפושים גם בידיעות חדשותיות.
 
 
עמוד החדשות עצמו עוצב מחדש. בעבר הורכב מטור אחד של כותרות הקטגוריות (חדשות כלליות, בידור, עסקים וכו'), שתחתן הופיעו לינקים לידיעות באותו תחום. כעת מחולק העמוד לשני טורים, ונוספו לו צילומים ותמונות מאתרי החדשות. בטור הראשי מופיעות הכותרות הראשיות של היום, ובטור שלידו כותרות נוספות, ולינקים לנושאים ספציפיים שנמצאים בחדשות (כעת מופיעים שם פרסי האמי וההוריקן איזידור).

"אף בן אנוש לא נפגע, או אפילו שימש, ליצירת עמוד זה", נכתב בתחתית עמוד החדשות. אלה נאספות באמצעות תוכנות, ללא מגע יד אדם או עורך. "בעוד מקורות החדשות מגוונים בזווית הראייה והגישה המערכתית שלהם", נכתב בהסבר על האתר, "בחירתם נעשית ללא קשר לנקודת מבט פוליטית או אידיאולוגיה".

למרבה השמחה, השירות ניתן חינם. למרבה הצער, הוא עוד לא קיים בעברית (אם כי הג'רוזלם פוסט והגירסה האנגלית של עיתון "הארץ" נכללים במקורות המידע של האתר).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by