ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרית הימים - חינוך חינם באינטרנט 
 
 
מערכת חיים ברשת

בקרוב יוכלו אנשים מכל העולם לרכוש ידע מאחד ממוסדות החינוך המובילים בעולם, ה-MIT, בחינם באמצעות רשת האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמו כל ארגון אחר בארה"ב, גם המכון הטכנולוגי במסצ'וסטס, ה-MIT, נאבק בסוף שנות ה-90 בשאלה כיצד להשתמש ברשת האינטרנט. רבים מהקולג'ים האחרים, פתחו מסלולי און-ליין לתואר המיועדים לכל מי שברשותו מודם וארנק תפוח. אך ה-MIT לקח כוון שונה לחלוטין עם פרוייקט הנקרא OpenCourseWare העשוי לעצור את טרנד מסחור החינוך המקוון.

מקבץ הקורסים הראשון האמור להתפרסם באינטרנט ב30 לספטמבר, יכלול את הנושאים אנטרופולוגיה, ביולוגיה, כימיה ומדעי המחשב. כך מסר הבי.בי.סי.


מהפכת החינוך

"אני חושב בכנות שהיה רגע של הסכמה בו הם הגיעו למסקנה כי מטרתנו היא בעצם להגביר את החינוך" אמרה אן מרגוליס, מנהלת פרוייקט ה-OCW. "מדוע שלא, במקום לנסות למכור את הידע שלנו באינטרנט, פשוט נמסור אותו בחינם". בעשור הקרוב, ה-MIT יעביר את כל הקורסים הקיימים שלו על גבי הרשת.

לא תהיה אפשרות לרכוש תארים און-ליין. לעומת זאת, ניתן יהיה להשיג אלפי דפים של מידע, זמינים לכל המעוניין, ללא כל עלות, כמו גם שעות על גבי שעות של הקלטות וידאו של הרצאות, סמינרים וניסויים.

זהו רק קצה הקרחון. ה-MIT מעוניין להתחיל לא פחות מאשר מהפכה בתחום החינוך. "תקוותנו ושאיפתנו היא לתת דוגמה, אוניברסיטאות נוספות גם הן ישימו את חומרי הלימוד שלהן על הרשת ויחוללו בכך שינוי משמעותי ופונדמנטלי על הלימוד והחינוך ברחבי העולם", אמר דיק יו, פרופסור ב-MIT.

גורמים ב-MIT מודים כי הכנת תוכנית הלימודים המקוונת לבכורת האינטרנט שלה, הייתה אתגר גדול. חברי צוות בילו חודשים בהבהרת סוגיות סבוכות של זכויות יוצרים ובעיצוב כלי תוכנה שיאפשרו למאות חברי הפקולטות להעלות לרשת את תוכני ההרצאות היומיות וקטעי ווידאו שלהם.
 
 
חינם לכ-ו-ל-ם

בזמן בו אחראים על אתרי אינטרנט רבים בארה"ב מורידים כל מקורות ידע טכנולוגי העלולים לשמש טרוריסטים,ה-MIT לא יעשה כל סינון של אינפורמציה און-ליין. "בנוגע לצנזור וניפוי של מה שעשוי להיות מפורש כמידע רגיש, נכון לרגע זה, אין אנו שוקלים להפעיל כל סוג של צנזורה", אמרה לורה קאולר, מנהלת בפרוייקט. "ככל שנתקדם בפיילוט של הפרוייקט, יעלו הנושאים האלו מחדש וידונו ע"י הפקולטות, גורמים מקצועיים וכן הלאה. נכון לעכשיו אנו מפרסמים כל חומר שיש לנו."

רוב אתרי האינטרנט נטשו זה מכבר את הרעיון של הצעת תוכן בחינם לגמרי. הטריק הוא בד"כ, לפתות את המשתמשים לאתר שלך עם מלוא הכוונות הטובות ואז להתחיל לסבך את המשתמש עם תעריפים שונים לשירותי ה"חינם". ה-MIT מציעה הבטחה נצחית, דבר נדיר מאוד בימינו על גבי הרשת העולמית. "אין כל מטרות רווח עבור ה-OCW. זה יהיה חינם ולתמיד", הבטיחה הגברת מרגוליס.

צוות ה-MIT מציין כי אם היוזמה תצליח, ועוד מכונים יצטרפו, זה יגרור את הרשת בחזרה למטרתה המקורית של שיתוף ידע מידע וחכמה מסביב לעולם, במקום למכור דיסקים וחולצות טי-שירט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by